Zobacz pełną wersję : Torba na graty.
phantomek
20-08-2007, 12:26
Witam,
potrzebuje torby/teczki a'la laptopowej, jak najmniejszej, do ktorej wepcham:
- laptopa 13 cali
- dwa duze korpusy
- 70-200
- 12-24
- lampe
- ladowarke do aparatu
Fajnie by bylo jakby miala kolka.
Jak macie jakies linki do takiego czegos to bede wdzieczny, bo tak na szybko przejrzalem allegro i nic takiego ciekawego tam nie znalazlem.
Witam,
potrzebuje torby/teczki a'la laptopowej, jak najmniejszej, do ktorej wepcham:
- laptopa 13 cali
- dwa duze korpusy
- 70-200
- 12-24
- lampe
- ladowarke do aparatu
Fajnie by bylo jakby miala kolka.
Jak macie jakies linki do takiego czegos to bede wdzieczny, bo tak na szybko przejrzalem allegro i nic takiego ciekawego tam nie znalazlem.
spojrz tu
http://www.thinktankphoto.com/
ale czy sprowadzisz to do polski...
Keyser Soze
20-08-2007, 19:43
...tak z ciekawosci otworzylem katalog LowePro i cos co chyba najbardziej bedzie Ci odpowiadac to Stealth AW II [tyle, ze nie ma kolek], ale ze to katalog z 2004 wiec zajrzalem na cambags.com (http://cambags.com/camera_bag_mainpage.htm) i znalazlem jakas nowosc LowePro Vertex 100 AW [jest tez 200 dla wiekszych lapsow] niestety tez bez kolek. Z kolkami jest Road Runner AW/mini AW , ale jakos nie widze w opisie zeby mial miejsce na laptopa. Thinktank-i tez tam znajdziesz...
phantomek
20-08-2007, 19:51
Musi byc jak najmniejsza a zarazem to wszystko pomiescic, zeby szlo jako bagaz podreczny w samolocie.
LowePro Stealth Reporter 650 AW. Nie ma kolek i nie mam pojecia, czy pojdzie jako podreczny (sprawdz rozmiary), ale wpycham w nia:
1. D200 z gripem z 70-200, w pionie.
2. D200 z gripem z 28-70, w pionie,
3. Tokine 12-24,
4. 50mm, 85mm 1.4, 28mm i pewnie jeszcze Tamrona 90 (chociaz nie kombinowalem, bo potrzeby nie bylo),
5. Sabine
6. Laptopa
Jako bagaz podreczny wlazi bez problemow Computrekker AW a tam zapakujesz swoje gadzety spokojnie, tyle ze to nie torba ;) i nie jest najmniejszy ;)
A moge spytac jak wozisz ze soba 400/2.8?
Jako nadany w oryginalnym kufrze?
Bo nie bardzo wyobrazam sobie wozenie takich tele ;-)
phantomek
20-08-2007, 23:07
Ze sprzetem jeszcze nie latalem, i dlatego taki watek.
A 400 ma byc oddzielnie zapakowane w kondonik taki, i tez jako podreczny :)
A tak normalnie w samochodzie to lezy sobie w LensTrekkerze albo w walizce orginalnej.
2 podręczne?
Wywiedz się czy linia lotnicza nie będzie robić problemów.
Jakoś taki ostatnio uczulony jestem...
phantomek
20-08-2007, 23:11
Kumpel tak zawsze lata, i jest zawsze ok. A z nim teraz lece.
On ma torbe taka mala na laptopa i korpusy itd, a w pokrowcu 500mm.
Ok to nie zawracam glowy i zycze rewelacyjnych zdjec i zeby warto bylo sprzet tachac :-)
Koniec mojego EOT'a.
phantomek
20-08-2007, 23:14
Sprzet napewno bedzie warto tachać, duzoooo zdjec bedzie z tego wyjazdu :)
no ale ok, czekam na kolejne podpowiedzi odnosnie torby.
Witam,
potrzebuje torby/teczki a'la laptopowej, jak najmniejszej, do ktorej wepcham:
- laptopa 13 cali
- dwa duze korpusy
- 70-200
- 12-24
- lampe
- ladowarke do aparatu
Fajnie by bylo jakby miala kolka.
Jak macie jakies linki do takiego czegos to bede wdzieczny, bo tak na szybko przejrzalem allegro i nic takiego ciekawego tam nie znalazlem.
...duża walizka, przegródki i sznurkiem do deskorolki...:-)
a możesz zdradzić jakie to linie lotnicze i dokąd przelot - ja zlatałem troszkę europę i jeśli to tani przewoźnik to sprawdź wagę - jeśli czasami zaczepił byś o stansted - to i wymiary i waga będą 100% sprawdzone - ja jeśli chodzi o wylot z anglii zawsze mam problem, który rozwiązałem pelicanem i lukiem bagażowym szkoda mi nerwów było...
phantomek
20-08-2007, 23:34
A ja nawet nie wiem czym mam leciec, agencja wszystko zalatwia :)
Zapodaje do Francji.
Jak z kolkami to moze - http://lowepro.com/Products/Rolling_Cases/allWeather/Rolling_CompuTrekker_AW.aspx ?
Nie latam po Europie wiec w kwestii dwoch podrecznych na tym terenie sie nie wypowiem, ale dodam tylko ze latajac do Azji i po Azji nigdy sie nie przywalili ze mam plecak z fotoszajsem i dodatkowa torbe z roznym smieciem niefoto ;)
blueblood
21-08-2007, 03:17
LowePro Stealth Reporter 650 AW. Nie ma kolek i nie mam pojecia, czy pojdzie jako podreczny (sprawdz rozmiary), ale wpycham w nia:
1. D200 z gripem z 70-200, w pionie.
2. D200 z gripem z 28-70, w pionie,
3. Tokine 12-24,
4. 50mm, 85mm 1.4, 28mm i pewnie jeszcze Tamrona 90 (chociaz nie kombinowalem, bo potrzeby nie bylo),
5. Sabine
6. Laptopa
Witam
I jak zadowolony jestes z tej torby ,to jest to czego szukales ?
Wg Lowepro -> Stealth Reporter 650AW swoimi wymiarami miesci sie w granicach okreslonych przez przepisy dotyczace bagazu podrecznego.
I jak zadowolony jestes z tej torby ,to jest to czego szukales?Jest swietna. Troche duza -- no, ale skoro miala miescic caly ten zlom, to tak musi byc... ;) W kazdym badz razie nosi sie ja wygodniej niz nova 5 -- mimo ciezaru calosci -- zdecydowanie mniej sie go odczuwa. Brakuje mi tylko tej dodatkowej przedniej kieszeni, ktora jest w 5tce (zapinanej na zamek) i tych bocznych siatkowych, w ktore zawsze moglem szybko wlozyc papierosy, portfel, telefon czy klucze. 650tka ma co prawda dwie wielkie kieszenie z przodu, ale tylko jedna z nich jest zapinana na rzepa. Jest tez oczywiscie dodatkowa przegroda z suwakiem, ale zbyt waska, zeby miec do niej tak szybki i wygodny dostep jak w tej, ktora jest w 5tce. Jednakze ogolna pojemnosc tej torby i wygoda jej noszenia, w calosci rekompensuja te moje wydumane braki. ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.