PDA

Zobacz pełną wersję : Torba na graty.



phantomek
20-08-2007, 12:26
Witam,
potrzebuje torby/teczki a'la laptopowej, jak najmniejszej, do ktorej wepcham:
- laptopa 13 cali
- dwa duze korpusy
- 70-200
- 12-24
- lampe
- ladowarke do aparatu

Fajnie by bylo jakby miala kolka.

Jak macie jakies linki do takiego czegos to bede wdzieczny, bo tak na szybko przejrzalem allegro i nic takiego ciekawego tam nie znalazlem.

wrobell
20-08-2007, 19:07
Witam,
potrzebuje torby/teczki a'la laptopowej, jak najmniejszej, do ktorej wepcham:
- laptopa 13 cali
- dwa duze korpusy
- 70-200
- 12-24
- lampe
- ladowarke do aparatu

Fajnie by bylo jakby miala kolka.

Jak macie jakies linki do takiego czegos to bede wdzieczny, bo tak na szybko przejrzalem allegro i nic takiego ciekawego tam nie znalazlem.

spojrz tu

http://www.thinktankphoto.com/

ale czy sprowadzisz to do polski...

Keyser Soze
20-08-2007, 19:43
...tak z ciekawosci otworzylem katalog LowePro i cos co chyba najbardziej bedzie Ci odpowiadac to Stealth AW II [tyle, ze nie ma kolek], ale ze to katalog z 2004 wiec zajrzalem na cambags.com (http://cambags.com/camera_bag_mainpage.htm) i znalazlem jakas nowosc LowePro Vertex 100 AW [jest tez 200 dla wiekszych lapsow] niestety tez bez kolek. Z kolkami jest Road Runner AW/mini AW , ale jakos nie widze w opisie zeby mial miejsce na laptopa. Thinktank-i tez tam znajdziesz...

phantomek
20-08-2007, 19:51
Musi byc jak najmniejsza a zarazem to wszystko pomiescic, zeby szlo jako bagaz podreczny w samolocie.

stig
20-08-2007, 20:18
LowePro Stealth Reporter 650 AW. Nie ma kolek i nie mam pojecia, czy pojdzie jako podreczny (sprawdz rozmiary), ale wpycham w nia:
1. D200 z gripem z 70-200, w pionie.
2. D200 z gripem z 28-70, w pionie,
3. Tokine 12-24,
4. 50mm, 85mm 1.4, 28mm i pewnie jeszcze Tamrona 90 (chociaz nie kombinowalem, bo potrzeby nie bylo),
5. Sabine
6. Laptopa

shaolin
20-08-2007, 20:20
Jako bagaz podreczny wlazi bez problemow Computrekker AW a tam zapakujesz swoje gadzety spokojnie, tyle ze to nie torba ;) i nie jest najmniejszy ;)

Adak
20-08-2007, 22:14
A moge spytac jak wozisz ze soba 400/2.8?
Jako nadany w oryginalnym kufrze?

Bo nie bardzo wyobrazam sobie wozenie takich tele ;-)

phantomek
20-08-2007, 23:07
Ze sprzetem jeszcze nie latalem, i dlatego taki watek.
A 400 ma byc oddzielnie zapakowane w kondonik taki, i tez jako podreczny :)
A tak normalnie w samochodzie to lezy sobie w LensTrekkerze albo w walizce orginalnej.

Adak
20-08-2007, 23:10
2 podręczne?

Wywiedz się czy linia lotnicza nie będzie robić problemów.

Jakoś taki ostatnio uczulony jestem...

phantomek
20-08-2007, 23:11
Kumpel tak zawsze lata, i jest zawsze ok. A z nim teraz lece.
On ma torbe taka mala na laptopa i korpusy itd, a w pokrowcu 500mm.

Adak
20-08-2007, 23:12
Ok to nie zawracam glowy i zycze rewelacyjnych zdjec i zeby warto bylo sprzet tachac :-)
Koniec mojego EOT'a.

phantomek
20-08-2007, 23:14
Sprzet napewno bedzie warto tachać, duzoooo zdjec bedzie z tego wyjazdu :)
no ale ok, czekam na kolejne podpowiedzi odnosnie torby.

bradley
20-08-2007, 23:19
Witam,
potrzebuje torby/teczki a'la laptopowej, jak najmniejszej, do ktorej wepcham:
- laptopa 13 cali
- dwa duze korpusy
- 70-200
- 12-24
- lampe
- ladowarke do aparatu

Fajnie by bylo jakby miala kolka.

Jak macie jakies linki do takiego czegos to bede wdzieczny, bo tak na szybko przejrzalem allegro i nic takiego ciekawego tam nie znalazlem.
...duża walizka, przegródki i sznurkiem do deskorolki...:-)

peecee
20-08-2007, 23:20
a możesz zdradzić jakie to linie lotnicze i dokąd przelot - ja zlatałem troszkę europę i jeśli to tani przewoźnik to sprawdź wagę - jeśli czasami zaczepił byś o stansted - to i wymiary i waga będą 100% sprawdzone - ja jeśli chodzi o wylot z anglii zawsze mam problem, który rozwiązałem pelicanem i lukiem bagażowym szkoda mi nerwów było...

phantomek
20-08-2007, 23:34
A ja nawet nie wiem czym mam leciec, agencja wszystko zalatwia :)
Zapodaje do Francji.

shaolin
20-08-2007, 23:54
Jak z kolkami to moze - http://lowepro.com/Products/Rolling_Cases/allWeather/Rolling_CompuTrekker_AW.aspx ?

Nie latam po Europie wiec w kwestii dwoch podrecznych na tym terenie sie nie wypowiem, ale dodam tylko ze latajac do Azji i po Azji nigdy sie nie przywalili ze mam plecak z fotoszajsem i dodatkowa torbe z roznym smieciem niefoto ;)

blueblood
21-08-2007, 03:17
LowePro Stealth Reporter 650 AW. Nie ma kolek i nie mam pojecia, czy pojdzie jako podreczny (sprawdz rozmiary), ale wpycham w nia:
1. D200 z gripem z 70-200, w pionie.
2. D200 z gripem z 28-70, w pionie,
3. Tokine 12-24,
4. 50mm, 85mm 1.4, 28mm i pewnie jeszcze Tamrona 90 (chociaz nie kombinowalem, bo potrzeby nie bylo),
5. Sabine
6. Laptopa

Witam
I jak zadowolony jestes z tej torby ,to jest to czego szukales ?

shaolin
21-08-2007, 07:21
Wg Lowepro -> Stealth Reporter 650AW swoimi wymiarami miesci sie w granicach okreslonych przez przepisy dotyczace bagazu podrecznego.

stig
21-08-2007, 07:34
I jak zadowolony jestes z tej torby ,to jest to czego szukales?Jest swietna. Troche duza -- no, ale skoro miala miescic caly ten zlom, to tak musi byc... ;) W kazdym badz razie nosi sie ja wygodniej niz nova 5 -- mimo ciezaru calosci -- zdecydowanie mniej sie go odczuwa. Brakuje mi tylko tej dodatkowej przedniej kieszeni, ktora jest w 5tce (zapinanej na zamek) i tych bocznych siatkowych, w ktore zawsze moglem szybko wlozyc papierosy, portfel, telefon czy klucze. 650tka ma co prawda dwie wielkie kieszenie z przodu, ale tylko jedna z nich jest zapinana na rzepa. Jest tez oczywiscie dodatkowa przegroda z suwakiem, ale zbyt waska, zeby miec do niej tak szybki i wygodny dostep jak w tej, ktora jest w 5tce. Jednakze ogolna pojemnosc tej torby i wygoda jej noszenia, w calosci rekompensuja te moje wydumane braki. ;)