PDA

Zobacz pełną wersję : różnice między F55 a F60



Michał P.
19-11-2005, 16:58
Chcę kupić lustrzankę analogową. Miotam się między Canonem a Nikonem, ale raczej ten drugi. I mam w związku z tym pytania:
1. Czym różni się F55 od F60 ?
2. Czy obiektywy do F55 lub F60 są również kompatybilne z cyfrowymi korpusami? Po jakich oznaczeniach to poznać (z tego co wiem to G jest do cyfrowych)?
3. Generalnie z jakimi obiektywami współpracują te aparaty? Pytam się o to z myślą, że kiedyś może kupię cyfrówkę i chciałbym żeby obiektywy pasowały.

Konrad G.
19-11-2005, 17:39
Ad2. Obitktywy któe pasują do F55 i F65 będą pasowały do Cyfrowych lustrzanek z tym że musisz wziąć pod uwagę fakt że ogniskowa obiektywu będzie wyówczas dłuższa 1,5 raza, wynika to z fakty że matryca jest mniejsza niż klatka filmu 35mm. Obiektywy serii G nie mają pierścienia przesłony poza tym pasują do cyfrówek. Obiektywy które są specjalnie stworzone do lustranek cyforwych mają oznaczenie DX. Generalnie dokupując obiektyw do któregoś z tych nikonów patrz czy ma on oznaczenie D lub G. To pozwoli na wykorzystanie wszystich funkcji aparatu i na 100% komaptybilność

Ad3. Część odpowiedzi masz już wyżej. Nie jestem pewien jak to jest z korpusami cyfrowymi ale na pewno każdy obiektyw który współpracuje z F65 lub 55 będzie współpracował z cyfrówkami.

Michał P.
19-11-2005, 19:22
Dzięki.

slawson38
19-11-2005, 20:42
1. Czym różni się F55 od F60 ? tu wejdź i kliknj ,,cikawe dodatki" http://www.foto.w3.com.pl/sprzet.html