wld
18-11-2005, 12:20
Wiem, że sporo na ten temat na forum było. Jednak po przeczytaniu postów z tym związanych nie do końca mam rozjasniony temat, a mianowicie:
- czy zmieniając rozmiar do wydruku w programie photoshop (pomniejszenie rozmiarów do 10x15 bez stosowania interpolacji czyli z zachowaniem wszystkich pikseli w rozdzielczości 300 DPI) konieczne jest jego wyostrzanie? Na logikę jakość po zmniejszeniu z zachowaniem wszystkich pikseli powinna być lepsza... Program zmniejszając rozmiar "upycha" piksele a nie interpoluje.
Pradę mówiąc wczoraj porobiłem pare prób przy zmianach rozmiarów na mniejsze bez interpolacji i pogorszenia jakości nie zauważyłem.
- czy podczas wykadrowania fragmentu (np 10x15) fotki też należałoby ją wyostrzyć?
Hmmmm, pewnie przerzucę się na NEF-a i do dyspozycji będę miał pliki w największym rozmiarze i musze zmniejszać do 10x15 bez utraty jakości.
- czy zmieniając rozmiar do wydruku w programie photoshop (pomniejszenie rozmiarów do 10x15 bez stosowania interpolacji czyli z zachowaniem wszystkich pikseli w rozdzielczości 300 DPI) konieczne jest jego wyostrzanie? Na logikę jakość po zmniejszeniu z zachowaniem wszystkich pikseli powinna być lepsza... Program zmniejszając rozmiar "upycha" piksele a nie interpoluje.
Pradę mówiąc wczoraj porobiłem pare prób przy zmianach rozmiarów na mniejsze bez interpolacji i pogorszenia jakości nie zauważyłem.
- czy podczas wykadrowania fragmentu (np 10x15) fotki też należałoby ją wyostrzyć?
Hmmmm, pewnie przerzucę się na NEF-a i do dyspozycji będę miał pliki w największym rozmiarze i musze zmniejszać do 10x15 bez utraty jakości.