PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelniona SB-800?



CyfraL
17-11-2005, 23:38
Witam,
Zbliża się grudzień. Jak wiadomo, co roku tego miesiąca organizowany jest w Warszawie rajd Barbórki. W tym roku będzie on 3 grudnia. Osoby, które były dwa lata temu wiedzą jaka pogoda może być i czego należy się spodziewać na tafli trasy na bemowie. Moje pytanie jest takie: skoro uszczelnia się aparaty to i może uszczelniona jest lampa? Czy ktoś może wie coś na ten temat? Czy jak będzie kropić deszczyk lub deszczyk ze sniegiem to czy mogę bez zastanowienia operować również lampą? :?

bart_i
18-11-2005, 14:02
Nigdzie w specyfikacji lampy nie ma nic o uszczelnieniu i watpie zeby takie cos lampa miala. Szczerze mowiac jestem lekko rozczarowany jakościa obudowy sabiny, zwlaszcza klapki przytrzymujacej baterie, ktora bardzo lekko chodzi i zbyt latwo sie otwiera.
Na Twoim miejscu ubralbym lampke w jakies foliowe ubranko, najlepiej razem z aparatem :D

Pozdrawiam

Wiktoch
18-11-2005, 18:47
ja będę na 100% :mrgreen: w szczególności na kryterium asów na karowej :D

trigger
18-11-2005, 19:16
Ja też ide :mrgreen: :mrgreen:

CyfraL
18-11-2005, 20:51
Chyba nie musze pisac, ze ja tez bede :) W tym roku zeran, bemowo i karowa. Mysle tylko czy wyglupiac sie z tymi woreczkami na sprzecie. Z jednej strony wyglada to jak dowod w sprawie kryminalnej ale z drugiej... szkoda troche sprzetu. Jak wy bedziecie sie wybierac?

cubix
18-11-2005, 21:45
własnie apropo zimy i niskich temperatur... To w jakich temperaturach można normalnie korzystać z aparatu na dworze w zimę ? Chodzi o to czy trzeba robić coś w stylu łagodna zmiana otoczenia (wynosić w pokrowcu odczekać/wyjąć) czy można normalnie wyjść? Jakoś nie miałem problemu z poprzednimi aparatami ale tutaj trochę się martwię ;) .. I jak zapobiec parowaniu szkieł ?? Dzięki za jakąś radę.

M_Kuron
19-11-2005, 11:43
Ja może też pojadę. W planach była Barbórka Cieszyńska (właśnie trwa) ale nie wypaliło. Dobra porada, uważaj żeby palnik nie był mokry. Jak będziesz oświetlać samochód na Karowej, to będzie od Ciebie z jakieś 10-15m wiec moc flesza musi być duża. Wtedy woda niepotrzebnie się rozgrzewa i chyba ma to wpływ na żywotność tego plastiku, przez który idzie błysk.
Swoją drogą fotografowanie na Karowej bez akredytacji, do przyjemnych nie należy :evil:

CyfraL
19-11-2005, 13:43
A kto powiedzial, ze ja nie bede mial akredytacji? :twisted: A co do lampy, to zaloze chyba poprostu dyfuzor i bede uwazac, zeby ewentualny nadmiar wody nie dostawal sie przez szczeliny sprzetu. :idea:

trigger
19-11-2005, 17:12
Nie bądźmy pesymistyczni - będzie sucho :wink: