PDA

Zobacz pełną wersję : trójwymiar



dame
15-08-2007, 21:53
witajcie!

ostatnio natknąłem się na mieście na niezwykły rytm, architekturę - zastałem piękne światło i zapragnąłem jutro powrócić w to samo miejsce a dziś tak się zastanawiam - czy są jakieś charakterystyczne zabiegi do wyłuszczenia trójwymiarowości na zdjęciu? Światło zastane i chodzi mi o techniki fotograficzne, nie PS.

czy moglibyście udzielić mi jakichś wskazówek?

pozdrawiam

Michal Puchacz
15-08-2007, 23:11
Myślę, że długa ogniskowa i duży otwór względny mogą w efekcie dać wrażenie 3D, o którym piszesz.

tumiwisizm
16-08-2007, 03:18
duze ognisko raczej splaszczy wszystko. jesli chcesz dac popis glebi obrazu postaraj sie miec przedewszystkim dobry pierwszy plan .. pozniej dobry drugi plan, i najlepiej dobry trzeci plan :)
idealnego ogniska nie podam - bo zalezy zdecydowanie od sceny - ale sadze ze do 50mm obejmie wiekszosc przypadkow.
aha - no i co do swiatla - fakture zawsze lepiej podkresla mocne swiatlo boczne. zas zabija ja swiatlo zza plecow.
no nic - czekam na rzeczowa odpowiedz :)
pzdr

dame
16-08-2007, 12:15
wydaje mi sie wlasnie, ze znalazlem 3 fajne plany, jeden za drugim - jak na nie patrzylem efekt 3D byl niesamowity! Dlatego zadalem pytanie, bo chcialbym oddac ten efekt na zdjeciu ;)

MsbS
16-08-2007, 12:22
Na pewno jakieś linie idące wgłąb (droga, rzeka, tory, itepe). Ewentualnie widoczna perspetywa - linie zbiegające się na horyzoncie. No i umiarkowana głębia ostrości.

tumiwisizm
16-08-2007, 13:33
czekam na zdjecie ^.-

dame
16-08-2007, 13:57
tumi - dzięki za wskazówki! Na zdjęcie będziesz musiał poczekać - konkurs kończy się 26 sierpnia ;)

Michal Puchacz
17-08-2007, 17:17
duze ognisko raczej splaszczy wszystko. pzdr

A ja nadal uważam, że długa ogniskowa pozwoli uzyskać efekt 3D.
Zobaczcie na to (świetne moim zdaniem) zdjęcie. Z opisu wynika, że zostało wykonane przy ogniskowej 300 mmm. O takim właśnie efekcie myślę.

http://www.onephoto.pl/info.php3?id=392045#

żółto-czarny
18-08-2007, 14:21
Bo na tym przykładzie perspektywa powietrzna jest.