PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy Funsport



cwieku
17-11-2005, 19:58
Witam wszystkich zainteresowanych lampami tej marki. Właśnie wróciłem ze sklepu gdzie zakupiłem lapme cy400 k. Z softboxem i statywem. za całość zapłaciłem 1320 zł. softbox 120x80.

Przyznam sie ze nie korzystałem wcześniej z zadnych innych lamp wiec mja ocena moze nie być obiektywna.


Lapma.

Kupiłem o mocy 400 ws z kilku powodów w tej cenie nie kupie nic innego o tej mocy. a wiecej niz 1000 zł nei miałem. 2. Chciałem kupić na początku cy200k ale jak sie okazało nie mają i do końca roku mieć takich nie będą. Tak samo sprawa z 300:D Wiec pomimo małej ilosci kasy zdecydowałem sie na 400ws.

Po rozpakowaniu pudełka ujrzałem naprawde ładnie wykonaną Lapme. W metalowej obudowie. Bez wystających ostrych kawałków dokładnie poskręcaną śrubkami. Nic nie odstaje przyciski są na swoich miejscach. Są pożadne nie ma żadnych luzów. Może leciuteniekie na pokrętłach ale w sumie stan naprawde mile mnie zaskoczył. Do lapmy dostałem przewód zasilający, syncho, żarówkę pilotującą (150 wat) oraz czase z zewnątrz czarną w środku srebrna:D (o ile są inne:D).

Miłym zaskoczeniem jest ze kabel zasilający jest dosć długi. Tak jak Synchro. Oba są wykonane bardzo pożadnie i dobrze zarobione. Sychnchro jest taki miły w dotyku.

Po podłaczeniu wszystkiego do kupy i postawieniu na statywie. Właczyłęm lapme. I z odległości około metra sprawdziłem siłe błysku używając czaszy. Na mojej minolcie 4f przy iso 100 wysło około f 45. przy czym zaznaczam ze to była odległosć około metra:D.


Sprawa kolejna softbox. Rozłożyłem go. Metalowy pierscień dodatkowa podpinka w środku i dyfuzor. Wszysto tak jak trzeba zadnych rozdarć ani niedoróbek wszystko oki. Rzypy działają jak trzeba i wszystko jest oki. Jest troche pognieciony ale to zrozumiałe bowiem jest prosto z pudełka. Po założeniu softboxa z podpinką na maksymalnej sile błysku z odległości około 3 metrów zmierzyłem błysk. Wyszło f 16,5. Wiec chyba nie tak znoworz mało co.???

W zasadzie zatrzerzenia mam do statywu który jest wykonany poprawnie i dobrze ale jest zdecydowanie za mały za cienki i wszystko sie na nich chybocze. wiec będę musiał go zamienić no ale to już w sumie formalnośc.


Podsumowując nie wiem jeszcze jak będzie działa w praktyce ale sądze ze chyba będzie wszystko oki. Wiec jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wszyscy którzy mają jakieś wątpliwości a nie sa zawodowcami i nie potrzebują pracować na Henslu albo elinchromach mogą spokojnie zakupić funsportsa patrzac na to zeby kupić dobre statywy. A softbox 120x80 wydawał sie wystarczający ale chyba kupiłbym większego no ale nie ma takowego:D Teraz czas na studio.




Chciałem jeszcze dodać z odległości 3,5 metra równo z założoną czaszą, przy iso 100 przy maksymalnej sile błysku mam f 16. To dużo czy mało ktoś może sie w tym temacie wypowiedzieć? Lampa 400 Ws

radziu.art.pl
17-11-2005, 22:01
a moze jakas przykladowa fotka?:P

cwieku
17-11-2005, 23:56
bez przesady dzisiaj kupiłem lampe. jeszcze ustawić neagtyw modelka wywołać odbitka skan. co ty taki szybki?

meliszipak
18-11-2005, 02:09
Ćwieku- wielkie dzięki za podjęcie tematu.
Jak będę kupował lampy to pewnie też zdecyduje się na funsport ze względu na cenę jak również pozytywne opinie o tym sprzęcie. Np. Alahari bardzo pozytywnie pisała o takich lampach. Gdybyś był tak miły i napisał o swoich kolejnych doświadczeniach z lampami byłoby super. Prosimy również o zdjęcia.

Chciałem zapytać jaką metodą mierzyłeś siłę błysku lampy. Czy światłomierzem, czy inaczej?

może temat przenieść do działu: testy sprzętu i akcesoriów?

pozdrawiam

pebees
18-11-2005, 08:59
cwieku OT - poproszę, byś korzystał ze słownika ortograficznego :)

radziu.art.pl
18-11-2005, 09:37
cwieku myslalem ze robisz cyfra to test to 5 minut ale ok poczekam na jakies fotki :>

cwieku
18-11-2005, 11:14
sądze ze fotki to nie szybko:D bo mam teraz koła z fizjolgi. a mierzyłem światłomierzem światło padające.

sailor
18-11-2005, 14:24
jzu adawno mowilm ze nowe wersje funsportow nie odbiegaja jakoscia od elfo czy markoflasha. pokusilbym sieo stwerdzenie ze softy sa lepiej nawet wykonane :)
a co do fotek to prosze bardzo :
1x cy400k + 1x cy 100 i

efekt (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=16048)

szymony
18-11-2005, 15:27
jzu adawno mowilm ze nowe wersje funsportow nie odbiegaja jakoscia od elfo czy markoflasha. pokusilbym sieo stwerdzenie ze softy sa lepiej nawet wykonane :)
a co do fotek to prosze bardzo :
1x cy400k + 1x cy 100 i

efekt (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=16048)
No prosze. Czego ja się tu dowiaduję. Sailorek se zanabył błyskograta i się nie pochwalił.
:P

cwieku
19-11-2005, 01:30
Czyli jednak da się zrobić high keya jedną lampą:D Choć wydaje mi sie ze tu troszke psa było

admin
19-11-2005, 02:15
No prosze. Czego ja się tu dowiaduję. Sailorek se zanabył błyskograta i się nie pochwalił.

He, he. Pewnie sie boi ze teraz bedziemy od Niego wiecej wymagali ;)

sailor
19-11-2005, 19:29
oj boi sie boi .. i co z teog ze nabyl skoro dwoch musial sie pozbyc z powodu wyeksploatowania i korzysta z olbrzymiej uprzejmosci szymony'ego :D

piotrze .... sam od siebei wiele wymagam .. ostatnio nawet zbyt wiele :P

cwieku
20-11-2005, 15:36
co to kurde jedna osoba ma tylko lampy studyjne funsport? no niech sie ktoś jeszcze coś o tym wypowie. jakieś przykładowe fotki;/

sailor
20-11-2005, 15:38
no ty chyba wlasnie kupiles .. wiec moze jakies fotki?? :)

szymony
20-11-2005, 19:50
co to kurde jedna osoba ma tylko lampy studyjne funsport? no niech sie ktoś jeszcze coś o tym wypowie. jakieś przykładowe fotki;/
Ja se panie mam nawet sztery. Ale coś jest u Sailora, reszy i tak nie mam gdzie rozłożyć :cry:

cwieku
20-11-2005, 22:17
to ja się jeszcze dołacze a może jest ktoś z wrocławia?:D z takimi lampami?

sailor
21-11-2005, 11:10
Ja se panie mam nawet sztery. Ale coś jest u Sailora, reszy i tak nie mam gdzie rozłożyć :cry:

wiesz Krzychu.. zawsze mozesz na mnie liczyc .. jak nie masz gdzie ich polozyc/rozlozyc ... bez probelmu je mozesz skladowac w moich skromnych progach :D:D:D

szymony
22-11-2005, 08:30
wiesz Krzychu.. zawsze mozesz na mnie liczyc .. jak nie masz gdzie ich polozyc/rozlozyc ... bez probelmu je mozesz skladowac w moich skromnych progach :D:D:D
Na szczeście jeszcze jest Ci u mnie miejsce na składowanie :P