PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] Nepal



yo41@buziaczek.pl
14-08-2007, 11:13
W październiku planuje wyjazd do Nepalu. Moźe ktos ma ochote sie dołączyć? Dokładny termin do ustalenia.

nowart
14-08-2007, 13:10
witaj
podaj może jakieś newsy - może masz na oku jakąś promocję na lot? Rozumiem, że przez Pekin?
Napisz co i jak bo też planuję taką eskapadę na jakiś miesiąc...

ranbir kapoor
14-08-2007, 14:03
bylem 3 razy,ale powoli chodzi mi po glowie wizyta nr4

yo41@buziaczek.pl
14-08-2007, 14:36
Hmm, lot przez Pekin, nie myslalam o tym ... zalezy mi na jak najtanszym przelocie. Jezeli bedzie to Pekin to why not.
Ja moge max 3 tygodnie.
Proszę o maila aby mozna bylo dograc szczegoly.

nowart
14-08-2007, 14:42
no tak planowałem za radą innych znajomych, którzy mają tę trasę oblataną. Najlepiej i najtaniej ponoć przez Londyn-Pekin (trafili na lot z Berlina za ok 2200zł). Z Pekinu 2 dni pociągiem do Lassy. 3 tygodnie to trochę mało - same podróze zajmą dobry tydzień...

mariobigamista - no to podziel się z nam jakimiś przydatnymi szczegółami :)

yo41@buziaczek.pl
17-08-2007, 11:38
Kurcze, pisałam a tu nic sie nie wkleiło ;o)
Jesli chodzi o przeloty to Katarskie linie lotnicze, na chwile obecna, maja przelot do Katmandu za ok.3200. Obrałes dluuuuga droge do Nepalu, czy nie lepiej do Indii i dalej pociagiem? Zerknij na Finskie linie lotnicze, z nimi za niecale 2000 mozna doleciec do Dheli.

ranbir kapoor
20-08-2007, 20:41
rozumiem ze w planach trekking
jak tak to jaka trasa?

haszz
22-08-2007, 13:53
Ja tez bym sie chetnie dołączył jeśli można. Dzisiaj na plfoto.com trafiłem na baner http://www.f8phototravel.pl maja wyprawe do etiopii na 14 dni za jakies 3200 USD ze wszystkim oprócz napitków i napiwków. Od 3 mc siedze w domu i juz mnie korci zeby sie gdzies urwać na 2-4 tyg.

yo41@buziaczek.pl
23-08-2007, 14:59
Myślałam o trekkingu na Giokyo Ri, ze szczytu jest ładna panorama na 8-tysięczniki. Odradzano mi Base Camp, tlumy i duzo smieci jakie po sobie niestety pozostawiają.

Można się spotkać w Katmandu i wspólnie zrobić np. trekking a potem to juz jak kto ma czas albo dalsze zwiedzanie albo --> lotnisko --> samolot --> Warszawa

ranbir kapoor
30-08-2007, 21:16
ladny widoczek z Gokyo Ri to malo powiedziane,to jedna z najpiekniejszych panoram swiata z widokiem na Cho Oyu,Everest,Lhotse i Makalu :) warto wejsc na zachod slonca gdy chmury nadchodza ponizej a przed nami czerwone szczyty,swit wita nas sloncem bijacym zza gor wiec mozliwosc robienia zdjec ograniczona

bedac w tengboche warto przejsc sie dla aklimatyzacji do bazy pod Ama Dablam,nieuczeszczany szlak,a widoki oczywiscie niezwykle
dalej oczywiscie dolina chunkung pod sciana Lhotse Shar
do doliny gokyo najlepiej isc droga przez Cho La