PDA

Zobacz pełną wersję : Plener Asi i Macieja



Lightman
13-08-2007, 17:23
Mam nadzieję, że troszkę się podobają :)

1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/08/41f862e514fa7046-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/08/090bb18412126e6c-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

5 taki żarcik


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

mjr
13-08-2007, 20:06
Bardzo sympatyczny :D
A żarcik w 100% udany. ... choć można odnieść wrażenie, że to zgon, bo żadnej akcji ;) ;) ;)

..
Pytanko.
Robiłeś w .jpg, czy w NEF :?:
Bo te zdjęcia jakby takie rozmyte.

Pozdrawiam
Krzysztof M.

Lightman
13-08-2007, 20:10
nefy, tylko po pomniejszeniu nie wyostrzyłem ( przez lenistwo pomniejszyłem w fotosiku) :)

Zbigniew
13-08-2007, 20:15
A nie dałoby się czegoś z dwójką zrobić ? Straszny przepał tła wyszedł :( Wrzuć moze gdzieś NEFa, to zaproponowałbym moją wersję :)

bukowy dziad
13-08-2007, 21:28
jesli chodzi o plenerowe to swiatlo jednak nieokielznane. albo przelozyc plener na inna pore (najlepiej, choc nie zawsze da sie), albo duzo pracowac nad okielznaniem...

kompozycje bardziej pozytywne niz mniej:)

ostatnie - hmmm...no ja bym cos jednak zrobil z tymi butami:) jako obserwacja z pogranicza socjologii i szewstwa mi sie podoba, ale jako slubniaczek to podeszwy powinny byc git funfel nowki niesmigane:D:D

pozdrawiam

Lightman
13-08-2007, 21:53
jesli chodzi o plenerowe to swiatlo jednak nieokielznane. albo przelozyc plener na inna pore (najlepiej, choc nie zawsze da sie), albo duzo pracowac nad okielznaniem...

kompozycje bardziej pozytywne niz mniej:)

ostatnie - hmmm...no ja bym cos jednak zrobil z tymi butami:) jako obserwacja z pogranicza socjologii i szewstwa mi sie podoba, ale jako slubniaczek to podeszwy powinny byc git funfel nowki niesmigane:D:D

pozdrawiam

to miała być noc poślubna, więc na koniec imprezy. Udana impreza to duużo tańca, a więc wytarte butki - i to są właśnie wytarte butki a nie brud :)
Co do światła to się zgadzam, jest problem om godzinie 13 w słoneczny letni dzień :( a godziny nie da się przełożyć ( jedynie to przy wozie było zrobione wieczorem)

pebees
13-08-2007, 22:00
Pierwsze jeszcze ujdzie. Pozostałe jak dla mnie odpadają. Zarówno kadrem, pomysłem, jak i techniką mnie dobijają. Naprawdę reszcie się podobają?

bukowy dziad
13-08-2007, 22:04
Pierwsze jeszcze ujdzie. Pozostałe jak dla mnie odpadają. Zarówno kadrem, pomysłem, jak i techniką mnie dobijają. Naprawdę reszcie się podobają?

zaraz podobaja...bardziej niz mniej oznacza, ze wole ten kierunek poszukiwan, niz powiedzmy ostatnio na forum ogladany kierunek doslownie kloaczy;) :)

Lightman
13-08-2007, 22:09
no widzisz peebes widocznie kolegom się trochę podoba a skoro masz w naturze ,że jesteś chamski i zgryźliwy to nawet jeśli by się Ci podobało to byś się nie przyznał :)

carlos_76
13-08-2007, 22:10
Dla mnie 1 jest OK. Pozostałe jak dla mnie zbyt płaskie, za jasne (jaskrawe) i takie jakieś wyblakłe.
Mam nieodparte wrażenie, że nie tylko nie wyostrzyłeś z lenistwa ale i do obróbki NEFa się nie przyłożyłeś.
Na 5 zrobiłbym może bez butów w ogóle - wyszło by bardziej naturalnie ;-)

pebees
13-08-2007, 22:19
no widzisz peebes widocznie kolegom się trochę podoba a skoro masz w naturze ,że jesteś chamski i zgryźliwy to nawet jeśli by się Ci podobało to byś się nie przyznał :)

No wiesz.. jeśli Ci to pomaga, to myśl tak dalej :D

Lightman
13-08-2007, 22:34
Dla mnie 1 jest OK. Pozostałe jak dla mnie zbyt płaskie, za jasne (jaskrawe) i takie jakieś wyblakłe.
Mam nieodparte wrażenie, że nie tylko nie wyostrzyłeś z lenistwa ale i do obróbki NEFa się nie przyłożyłeś.


Nefy mam obrobione OK, odbitki wyszły dobrze, nie mydlano, ostro i kontrastowo. Jakoś fotosik po załadowaniu i kompresji "popsuł" spłaszczając. Mam nauczkę, by tego tak nie robić :)

eef
13-08-2007, 22:38
Tylko pierwsze się jakoś broni. Reszta... no nie chciałabym takich zdjęć.
Światło kompletnie poległo - przepalone, płaskie. Nie podoba mi się.

A czy Młodzi są zadowoleni?

segl
13-08-2007, 23:41
1. za ciemno i za zielono
2. przepalone, mina młodego "dziwna", wystający but młodej sugeruje że złamała nogę w kolanie :)
3. sumpatyczne ale za mało koloru
4. śmieszne i pogodne ale ponownie za mało koloru
5. haha fajne - ale buty młodej mają podeszwy jakby z 10 wesel "oblatały"

Siupes
14-08-2007, 00:23
no to mnie tez nie polubisz, ale poza "szaroscia" przeszkadzaja mi bardzo nienaturalne, wrecz naciagane pozy.

fIlek
14-08-2007, 00:34
Hehe, jedyneczka super - strzela do teściowej w oknie? ;) Wyostrzanko aż się prosi.

grzegorzant
14-08-2007, 19:00
No widzę, że trzymasz sie twardo plenerów w samo południe hmm... dużo przepaleń.
1-ka z lufą trochę lepsza niż poprzednio,
2-kę bym wywalił (czemu f2,8 przy tak ostrym świetle?)

Lightman
14-08-2007, 19:14
niestety, nie mam wpływu na godzinę pleneru. Młodzi decydują, ja im tylko mogę sugerować, co z resztą zawsze czynię i ostrzegam.
Kolejność jest prosta, plener, błogosławieństwo, kościół, wesele ( jedynie tam wyciągam młodych wieczorem jak jest gdzie ) :(

StruceL
14-08-2007, 20:56
imo fotki przeciętne, a 2 bardzo słaba. nie pokazuj jej młodym. moim zdaniem zabrakło umiejętności przewidywania i analizowania warunków oświetleniowych oraz pracy w takich warunkach.

fotoGRAFIK
14-08-2007, 21:02
Pierwsza może być, reszta taka o

Kolorystycznie siadły ale to jest do uratowania - z obecnej kolorystyki to odbitki będą jak zrobione 10 lat temu

puchbeary
15-08-2007, 18:02
Faktycznie bladziutkie te zdjęcia - nie piszę tu o stronie technicznej bo tu nie czuję się aż takim ekspertem żeby na siłę oceniać pracę innych - chodzi mi o totalny brak kontrastu na kilku z serii. Na ostatnim - swoją drogą b. fajnym ujęciu - te buty to element który kładzie cały pomysł.