PDA

Zobacz pełną wersję : zestaw do zdjec dokumentowych



njght_84
13-08-2007, 10:54
Witam!
moze mi ktos pomoc w zrealizowaniu projektu studia do zdjec dokumentowych(tylko i wylacznie dokumenty).

mam miejsca ok 3m x 2,5m

oswietlenie prosze mi doradzic moze byc zastane jak i blyskowe, narazie prubowalem 2x68Ws(jedna na tło druga z sb800 doswietla twarz) i 22Ws z gory, jednakrze nie podobaja mi sie efekty.

moze ktos mi to przedstawic najlepiej tani zestaw.
lampy
tło
softboxy

najlepiej taki jak robia zdjecia w foto joker. po zrobieniu zdjecia, PS i wydruk termosublimacja canona 720.



drugie pytanie jakie polecacie drukarki termosublimacyjne do 500zl, jest ich juz dosc duzo. narazie mam canona 720 ale nie jestem zadowolony, w tej cenie sa jeszcze hiti i sony- bardzo bym prosil o wypowiedz uzytkownikow:)!
pozdrawiam i prosze o pomoc

fIlek
13-08-2007, 11:23
A widziałeś fotki robione w FotoJokerze? Ja proponowałbym raczej dociągnięcie do przyzwoitego poziomu, a przy okazji - jeśli masz problem z ortografią, to napisz posta w Wordzie, sprawdź błędy a dopiero umieszczaj je na forum - najłatwiej napisać "nie karcić za byki".

madburn
13-08-2007, 19:04
hiti to jeszcze wieksza kupa niz kanon
zreszta czego oczekiwac po drukarce CMY - zeby dodali jeszcze czern to moglo by byc ladnie

sinner
13-08-2007, 21:54
dobra jest drukarka Olympusa 330 tka tylko cena wkładu jest większa niż w tych tanich Canonach i Samsungach ale jakość jest zauważalnie nawet dla laika lepsza

tumiwisizm
14-08-2007, 02:08
njght_84 (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=4676), po co kupowac jakies lampy ktore zajmuja miejsca - wal z wbudowanej ! :D
kazde zdjecie za to troche tansze i bedzie prym na rynku :)

ot - pamietam jak kiedys ktos oferowal sie spacyficzna obrobka zdjec - ze wysylalo mu sie swoje zdjecie, a on tam wklejal papieza gdzies i odsylal :)
bylo to krotko po smierci JP2
rynek zareagowal rownie dostosowawczo :)

njght_84
15-08-2007, 18:04
njght_84 (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=4676), po co kupowac jakies lampy ktore zajmuja miejsca - wal z wbudowanej ! :D
kazde zdjecie za to troche tansze i bedzie prym na rynku :)

ot - pamietam jak kiedys ktos oferowal sie spacyficzna obrobka zdjec - ze wysylalo mu sie swoje zdjecie, a on tam wklejal papieza gdzies i odsylal :)
bylo to krotko po smierci JP2
rynek zareagowal rownie dostosowawczo :)


buraczana odp.. pewnie jaki autor, prosil bym cie o usuniecie z tego watku "papierza" bo nie tu jego miejsce.

co do worda 97% na polskim rynku jest nielegalnych, pomijajac placowki panstwowe. Nic nie sugeruje ale skoro masz licencje na zbyciu chetnie przyjme.

czyli zero pomocy, rozumie.

tymancjo
15-08-2007, 20:53
co do worda 97% na polskim rynku jest nielegalnych, pomijajac placowki panstwowe. Nic nie sugeruje ale skoro masz licencje na zbyciu chetnie przyjme.

Worda nie mam, a pisownie sprawdza firefox z odpowiednią wtyczką, nawet w polach edycji tekstu na stronach - i nic nie kosztuje, więc żadne tłumaczenia.

Co do studia, to wg mnie nie ma wymogów na żadną filozofię, układ lamp 2x45stopni, 2 softboxy i lampy pozwalające zróżnicować siłę błysku (ew za pomocą odległości) . Białe tło (kartonowe) i ew coś dla doświetlenia tła.

Ale niech się wypowiadaja bardziej doświadczeni,

Pozdrawiam wszystkich.
tymancjo

sinner
15-08-2007, 21:39
night człowieku jesteś z Krakowa i nie możesz podpatrzeć innych fotografów tylko prosisz żeby na forum podać Ci gotową receptę ?
błedy, które popełniasz w pisowni powodują ból oczu ale no problem skoro Tobie one nie przeszkadzają
to zastosuj się do rady kolegi tumiwisizm ...