Zobacz pełną wersję : CPL - jaki "tulipan" + czyszczenie.
Mam CPL i 18-70,
jak założę tulipana to mogę zapomnieć o wygodnym, bezpiecznym (bez palcowania) obracaniu CPL :sad:
Czy może ktoś polecić jakiś "tulipan" z okienkiem do obracania CPL?
Czym czyścić CPL, dotychczasowe sposoby:
- na chuch i ściereczkę
- na chusteczkę sączoną płynem do czyszczenia optyki
nie działają, maże się strasznie :?
Co polecacie?
Mam ściereczkę (a raczej ścierę) Lee kupioną w raysfoto i muszę stwierdzić, że czyści całkiem dobrze pod warunkiem, że zmienia się co parę ruchów powierzchnię czyszczącą (może dlatego taka wielka). Niestety droga: 35 zł.
mam ścierę Tamrona, i szmatkę z jessopsa i tylko mażą
na innym forum polecają użycie detergentu:
mocno rozcieńczonego płyny do mycia naczyń, lub szarego mydła,
tyle ze boję się o powłoki, mam też jakiś magiczny płyn w butelce,
kiedyś w boots kupiłem zestaw czyszczący, tyle ze nie wiem co to jest ten "płyn czyszczący" ,
alkoholem go nie czuć, pewnie do CPL się nie nadaje
co to za polar, ze tak zle sie czysci? ja mam filtry Heliopana i B+W i bez najmniejszego problemu się je czyści chusteczką higieniczną i alkoholem izopropylowym.
Ja mam sprawdzony patent na czyszczenie filtrów:
płyn do okularow z warstwą AR kupiony w vision-expres (chemax 3) + chusteczka higieniczna.
JanuszWaw
29-08-2007, 21:41
Mam CPL i 18-70,
....nie działają, maże się strasznie :? Co polecacie?
Ja używam (do m.in.CPL B+W) niepylących bibułek papierowych
(jednorazowych - zrobionych - przyciętych - przeze mnie z takich
bibułek o rozmiarze 20x15 cm, kosztowały grosze) umoczonych
w czystym izopropanolu. Paluchy giną bez śladu. Trzeba jednak
przyznać, że czasami nie wystarcza jedna. Ale mam ich ... qpę.
Pozdr -
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.