PDA

Zobacz pełną wersję : oprogramowanie do odszumiania kolorowych i czarno-białych zdjęć



owi
11-08-2007, 00:27
Poszukuję rozwiązań do problemu, z którym mam styczność głównie wtedy, gdy oświetlenie w pomiesczeniach jest zbyt słabe i nie można wiele na nie wpłynąć. Chodzi mi głównie o kościoły i imprezy weselne. Oczywiście używam lampy żeby delikatnie doswietlić ale przy obróbce, zwłaszcza gdy używałam wcześniej zoomu, mam problemy z szumem. Nie chcę pozbywać się szumu na rzecz wygładzenia i pozbawienia kontrasu, bo nie o to chodzi. Najbardziej szczerze mowiąc denerwuje mnie kolorowe ziarno na zdjęciach, gdyż przy b&w nie wygląda to az tak źle.

sebah
11-08-2007, 00:32
neat image

QuadMan
11-08-2007, 00:51
Witam,

polecam Noise Ninja, MZ rewelacyjny,niestety płatny, może ściągnij triala i spróbuj.

Pozdrawiam, QuadMan

Gawronnek
11-08-2007, 01:06
obecnie używam Noiseware też nie zły, podłącze się z takim pytaniem, czy ktoś zna firmę gdzie można któryś odszumiaczy kupić za złotówki i na fakturę? interesuje mnie tylko taki który ma plugin do PS, którego da się używać w akcjach

owi
11-08-2007, 19:14
dzięki :) zapusciłam torrenta i mi sie oprogramowanko ściąga. Jeśli znacie coś jeszcze lub macie więcej informacji na temat wymienionych programów to dajcie znac!

Gawronnek
12-08-2007, 04:52
a mówią że to tylko w Polsce szerzy sie piractwo ;)

timi
12-08-2007, 10:18
Polecam BIBBLE. Sam programik dość prosty, dający duże możliwości. Powiadasz "torrenta" nie zapomnij po ściągnięciu i przejrzeniu wykasować. :mrgreen:

owi
12-08-2007, 15:38
mój praprapra....dziadek pływał pod czarną flagą, więc coś mi tak z jego krwi zostało :P

pikaro
17-08-2007, 17:53
biala flaga a czarna bandera - rozprawa filozoficzna ;P

ciwir
17-08-2007, 18:18
ja też polecam Noise Ninja lub ewentualnie NIk Dfine 2.0 (http://www.niksoftware.com/dfine/usa/entry.php)

żółto-czarny
18-08-2007, 14:15
obecnie używam Noiseware też nie zły...
Też używałem, ale przesiadłem się na Neat Image. Komfort pracy i możliwość kontrolowania efektów wydają mi się większe.

bears_company
22-08-2007, 19:31
mój praprapra....dziadek pływał pod czarną flagą, więc coś mi tak z jego krwi zostało :P



He he he a moj praprapra dziadek plywal bod banderola Floty Hiszpanskiej i sledzil takich jak ty wiec uwazaj :P