PDA

Zobacz pełną wersję : Warsztaty juz na chlodno



tarkin
14-11-2005, 09:43
teraz porcja odemnie modelki byly roznie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/1659/f65nx.jpg)

i ladne


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/7103/f51lt.jpg)

i palace


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/8844/f27ge.jpg)

i bardzo zmeczone


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img7.imageshack.us/img7/7627/f47oj.jpg)

ale wszystkie spotkaly sie z pelnym zaangazowaniem

Pozdrawiam wszystkich fajnie bylo was poznac i popstrykac wspolnie

krzysztof jot
14-11-2005, 12:53
na gorąco czy na zimno - coś mało głosów o tych warsztatach,
że nie wspomne o prezentacji D200 - wszyscy cicho siedza -
taka kicha to body ? :)

BartekIgnasiak
14-11-2005, 13:00
odnioslem podobne wrazenie ;)

Kaleid
14-11-2005, 13:45
na gorąco czy na zimno - coś mało głosów o tych warsztatach,
że nie wspomne o prezentacji D200 - wszyscy cicho siedza -
taka kicha to body ? :)


Coz, jesli jestes szumofobem to Cie zmartwie...D200 wypada pod tym wzgledem wyraznie lepiej niz D2x ;) Jestem pod duzym wrazeniem, i juz zaczalem zbierac kase na D200..w koncu prawdziwy porzadny korpus za przystepna cene.

tarkin
14-11-2005, 14:05
bo pewnie ci co byli na warsztatach jeszcze odsypiaja wrazenia . Korpusik byl bardzo milutki az milo bylo go doswiadczyc .

Saint
14-11-2005, 15:34
Kazdy chcial piescic ten korpus - D200 - sam dlugo i namietnie ;) szkoda, ze nie mozna bylo zdjec zrobic i potem na luzie przeanalizowac w domku. Korpusik bardzo przyjemny - domaga sie BP, cichszy niz D2x, ktorego macalem przez cala sobote prawie dzieki uprzejmosci wlasciciela - dzieki Filip - ktory niedawno zakupil go :). D200 korpus, ktory ma kilka fajnych rzeczy zwlaszcza zaintygrowala mie wspolpraca z manualnymi obiektywami :).

antonjo
15-11-2005, 09:47
no własnie wątków zatrzęsienie,
ludzie z wrażenia o d200 oniemieli


Kazdy chcial piescic ten korpus

Korpusik byl bardzo milutki az milo bylo go doswiadczyc .

ale te dwa zdania zastąpią wszystkiee watki całego świata.
nic dodac nic ująć

A jak by ktoś chciał posłuchac coś więcej o d200 to dziś(wtorek 15.11.2005) w Warszawie na ul. foskal3/5 o 18.00 jest spotkanie prasowe na temat Nicona de dwieście (dla tych co na warsztatach nie pieścili ani nie doświadczali )

pozdro

Kaleid
15-11-2005, 11:39
Z pewnoscia ladnie przedstawisz Panom z NP jak wspanialy jest 5D :mrgreen: W koncu chlopaki z Nikona, z powodu ciemnego wizjera D70, siedza w samotnosci i zupelnie nie widza co sie na swiecie (w Canonie) dzieje :mrgreen:

Czornyj
15-11-2005, 11:51
Z pewnoscia ladnie przedstawisz Panom z NP jak wspanialy jest 5D :mrgreen: W koncu chlopaki z Nikona, z powodu ciemnego wizjera D70, siedza w samotnosci i zupelnie nie widza co sie na swiecie (w Canonie) dzieje :mrgreen:
Ho ho ho! Antonio - czyżby czekała nas wyprzedaż profesjonalnych szkiełek Nikona w przystepnych cenach???

Kaleid
15-11-2005, 12:05
Antonjo porzuca N, na rzecz klatki pełnej jakości :)

Czornyj
15-11-2005, 12:46
Antonjo porzuca N, na rzecz klatki pełnej jakości :)
No cóż, klatka pełna jakości - fajna rzecz, ale ten korpus o ergonomii tak boskiej, że tylko Bóg wie jak go używać...

Kaleid
15-11-2005, 12:49
Na warsztatach juz ostrzeglismy p. Wiktora, ze we wtorek przyjdzie taki jeden co ich zameczy szumami i 5D, takze sie przygotują :)

akustyk
15-11-2005, 13:07
No cóż, klatka pełna jakości - fajna rzecz, ale ten korpus o ergonomii tak boskiej, że tylko Bóg wie jak go używać...
a co jest nie tak z 5D pod wzgledem ergonomii?

pytam, bo wydawalo mi sie, ze to nic innego tylko powiekszony 20D :( ktory ergonomie ma zupelnie niezla

krzysztof jot
15-11-2005, 13:08
Cytat:
Korpusik byl bardzo milutki az milo bylo go doswiadczyc .

no cóz, jak narazie opinie takie bardziej o doznaniach artystyczno-uczuciowych
a nie technicznych, milutki to jest kotek ;) ale moze byc i D200 a co do....

jesli jestes szumofobem to Cie zmartwie...D200 wypada pod tym wzgledem wyraznie lepiej niz D2x
ktos napisał lepiej niz D70... dobrze byłoby aby było lepiej niz D100 :), ale czego mozna
oczekiwac po CCD - gdyby nie ten MANUALNY zamęt w C odstawiłbym juz tego Nikona,
w cyfrze to niestety jak narazie są "numerem jeden" ale na drugim miejscu :)

Kaleid
15-11-2005, 13:11
Jezu, wyscie sobie na prawde dali wmowic ze CMOSy maja mniejsze szumy. Nonsens...zobacz sobie np CCDki Fuji...pod wzgledem szumow, wciagaja te wszystkie cmosy Canona nosem :) Ze nie wspomne o tonalnosci...Generalnie im wyzej tym gorzej.....im zwiekszac sie bedzie gestosc upakowania pikseli, tym CMOS bedzie wypadac coraz slabiej.

Czornyj
15-11-2005, 13:13
a co jest nie tak z 5D pod wzgledem ergonomii?

pytam, bo wydawalo mi sie, ze to nic innego tylko powiekszony 20D :( ktory ergonomie ma zupelnie niezla
Nic nic.

akustyk
15-11-2005, 13:15
Jezu, wyscie sobie na prawde dali wmowic ze CMOSy maja mniejsze szumy. Nonsens...zobacz sobie np CCDki Fuji...pod wzgledem szumow, wciagaja te wszystkie cmosy Canona nosem :) Ze nie wspomne o tonalnosci...
ten przyklad tylko potwierdza ujemna korelacje miedzy szumami a ergonomia :D

Kaleid
15-11-2005, 13:15
Coz, o ergonomii nie dyskutuje...to rzecz dosc subiektywna, bynajmniej z mojego point of view ;)

akustyk
15-11-2005, 13:22
Coz, o ergonomii nie dyskutuje...to rzecz dosc subiektywna, bynajmniej z mojego point of view ;)
po czesci prawda. kneflologia to rzecz przyzwyczajenia w ogromnym stopniu. jednemu tylna scianka takiego Dynaksa 7D bangla, innemu bedzie przeszkadzac :-)

natomiast fakt, ze aparat przez kilka dobrych sekund muli zapis pojedynczego zdjecia, w zasadzie nie podlega wartosciowaniu subiektywnemu :-) albo zakopane gleboko w menu opcje. moze byc co najwyzej mniej lub bardziej wkurzajace... bo rozweselajace na pewno nie :-)

Kaleid
15-11-2005, 13:36
Mowilem raczej o wrazeniach korpuso-leptycznych :)

antonjo
15-11-2005, 16:17
Antonjo porzuca N, na rzecz klatki pełnej jakości
to fajnie ze Kaleid wie lepiej co mam w planach :)

A na konfernecję ide nie po to żeby wykładac cokolwiek, tylko raczej zeby posłuchać :) Jak to de dwieście wciaga nosem całą resztę świata . . .

A fakt że mam rozterki co do 5d czy d200 to moja prywatna sprawa, i rad był bym, panie Michał jak bys tego nie upubliczniał, kiedy ja sam nie zaczynam tego tematu na forum .

Pozdro

Kaleid
15-11-2005, 16:23
No wiem, troche sie juz o tym nasluchalem swego czasu. Niczego Ci nie zabraniam, a jedynie sie odnosze do Twego sarkastycznego tonu na temat naszych warsztatow.

antonjo
15-11-2005, 16:40
Oki no to trzymajmy sie topicu - czemu jest tak mało relacji z warsztatów ?
moze Nicon zakazał pulibkacji zdjęć nie tylko tych pstyrkanych d200 ;) ?
Milczenie mnoży domysły - a dwa wątki z warsztatów na których była prezentacja "długo oczekiwanego korpusu dSLR " to nadzwyczaj mało
. . . i to chyba nie tylko moje zdanie

BTW co do moich rozterek, jak juz sie zdecyduje, bądź pewien że zrobie jakis wypaśny komment w Nicon Cafe, wtedy będziesz mógł mnie jeszcze raz ponazywać od onanistów i innych takich

Pozdro

Kaleid
15-11-2005, 16:43
Jak ktos kiedys napisał: wszystko jest kwestia interpretacji. Doszukujesz sie czegos na sile.....pytanie tylko co chcialbys przeczytac ? Relacje z warsztatow umiescilismy juz na portalu... www.cafefoto.pl

Pawel Pawlak
15-11-2005, 16:47
Krzysztof.Jot, Jeśli chodzi o szumy, to chyba jest lepiej niż w D100, D70 i w D2x... Z tego co widziałem to w wiekszości jest to ziarno a nie szumy kolorowe. Piszę "chyba" bo sample ogladaliśmy na dość średnim LCD z notebooka i tylko z formatu JPG. Wydaje mi się że iso 1600 a na pewno 3200 jest pod tym względem gorsze niż w 5D. Gorsza albo inne... wolałbym ocenić na papierze niż na monitorze.

Antonjo, nie dzi się że sie ludziska zachwycają ergonomią a nie jakością fotek. Ergonomia mnie powaliła, a jakość fotek trudno mi było jednoznacznie ocenić. Podejrzewam że podobnie u pozostałych zauroczonych.
Bardzo spodobało mi się automatyczne tworzenie menu ostatni wykorzystywanych nastawów. Rewelacja, wszystko co ustawiamy w (bardzo rozbudowanym) menu, pojawia się momentalnie w menu podręcznym. Każdy kto zmieniał nastawy aparatu w trakcie pracy "reporterskiej" wie jakie to może być pomocne.
Nikon rozwiązał też problem "niedoświetlania". Jesli komuś nie odpowiada praca światłomierza, uważa że aparat niedoświetla, albo przeswietla, można w menu wprowadzić odpowiednią korektę "na stałe" która będzie niezależna (będzie się sumowała) od ewentualnej korekty ekspozycji ustawianej tradycyjnie.
Można ustawić próg działania AUTO ISO.
tyle mi się przypomniało teraz... ;)

szymony
15-11-2005, 18:08
Drodzy państwo, wszyscy którzy oczekiwaliście kompletnego testu łącznie z wbijaniem gwozdzi muszę was zmartwić. Nikt nie obiecywał że coś takiego będzie i nie było. Była natomiast prezentacja z ewentualną możliwością przymierzenia się do tego body.
Tylko dzięki uprzejmości pana Wiktora mogliśmy po łebkach co niektóre kwestie zgłębić nieco szerzej. Nie dysponowaliśmy softem który by otwierał nefy z tej puszki, mimo to staraliśmy się zbadać zjawisko zwane szumem, by zaspokić wielbicieli tego nowego kierunku fotografii. Niestety nie udało się ich zadowolić. Na niektóre dobre pytania (hesja takie zadał) nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
Osobiscie bardziej zainteresował mnie nowy błyskograt. Wielbiciele wszelkiej maści robali i innych micro elemetów mogą zacząć zbierać bilety NBP. Niestety jeszce sam nikon nie wie ile tych biletów będzie potrzeba. Zała wiadomość jest taka że nowy błyskograt nie jest kompatybilny z 5D, a C takowego nie ma. Ten ochydny nikon znów dał ciała i nie jest na pierwszym miejscu w fotografi :twisted:

A moje fotki z warsztatów są w dziale ludzie, wątek nosi nazwę filipa(a) i cieszy sie niezłym powodzeniem ogądających, gorzej z komentującymi. Boja się nawet pojechać po fotach :? Widocznie bardziej na topie jest szukanie "szmufffff" w samplach których oficjanie nie ma, z softu pre relace.