PDA

Zobacz pełną wersję : BNC a VGA



lesiuc
10-08-2007, 07:30
Witam.
Mam pytanie dla zorientowanych w monitorach.
W moim philips'ie 109p20 oprócz typowego gniazda monitorowego jest też szereg gniazd BNC.
Pytanie: czy zakup takiego kabla i podłączenie karty graficznej (ati) da zauważalną poprawę obrazu?
Ogólnie nie narzekam ale skoro takie coś jest :) to dlaczego nie wykorzystać.
Może ktoś się orientuje czy takie połączenie coś daje w stosunku do zwykłego vga.
Tak przy okazji: czy jakość samego kabla ma zauważalny wpływ na obraz?
Mam taki za parę zł made in china i zastanawiam się czy warto wymienić na jakiś firmowy, a jeżeli już to może
właśnie na ten BNC?

pebees
10-08-2007, 07:40
Jeśli masz typowy chiński przewód VGA, a zmienisz na lepszy (lepiej ekranowany), to możesz zauważyć różnicę. Możesz, nie musisz. Zależy od warunków panujących w otoczeniu tego kabla (pole magnetyczne od jakichś przewodów sieciowych itp).
Kabelek RGB może co nieco poprawić, gdy masz rgb-out w swojej karcie. Z naciskiem na 'może'.

pdzran
10-08-2007, 07:50
Jesli ktos jest amatorem i ma slabo wyczulony wzrok to zmiana kabla nic nie zmieni.
Ostatnio taka moda, wczoraj podlaczalem kompa i pracownik pyta, czemu nie kablem DVI.
Wdalismy sie w dyskusje i mu mowie, ze jak chce to mu postawie kilka kompow z monitorami roznie podlaczonymi i czy zauwazy roznice ... i skonczyla sie rozmowa ;)

Roznic sie pewnie bedzie stanem kasy w portfelu ... dobry kabel RGB kosztuje.

sinner
10-08-2007, 07:56
mam w firmie starszego Eizo 21 cali i wymiana kabla na bnc dała pozytywne rezultaty ( zmniejszyło się widocznie rozjechanie konturów i kolorów )

lesiuc
10-08-2007, 08:05
To czy ktoś jest amatorem czy nie chyba nie ma znaczenia.
Amatorsko też można spądzić wiele godzin przed monitorem, a jeśli ten może niewielkim (kilkadziesiąt zł) kosztem
dawać lepszy obraz to nie widzę powodu aby nie korzystać.
Lepszy obraz to przy okazji zdrowsze oczka.
Pytanie tylko czy połaczenie przez BNC coś daje. Czy jest to wyższy standard czy po prostu
dodatkowa mozliwość mająca jakieś inne zastosowania (np. w monitoringu?), nie koniecznie mająca
na celu poprawę jakości obrazu.

pebees
10-08-2007, 08:05
mam w firmie starszego Eizo 21 cali i wymiana kabla na bnc dała pozytywne rezultaty ( zmniejszyło się widocznie rozjechanie konturów i kolorów )

Dlatego właśnie piszę, że czasem może to pomóc :)



Ostatnio taka moda, wczoraj podlaczalem kompa i pracownik pyta, czemu nie kablem DVI.
Wdalismy sie w dyskusje i mu mowie, ze jak chce to mu postawie kilka kompow z monitorami roznie podlaczonymi i czy zauwazy roznice ... i skonczyla sie rozmowa ;)

Heh, a ja u siebie w domu widzę wyraźnie różnicę po podłączeniu DVI w stosunku do VGA.

pdzran
10-08-2007, 08:07
Ok , nie zrobil ktos BNC czy DVI tak dla jaj , rozni sie na pewno , tylko nie wszyscy dostrzega roznice , wiec po co placic kase za kabel.