PDA

Zobacz pełną wersję : USB device not recognized



kubson
09-08-2007, 22:36
Witam
Jak grom z jasnego nieba spadl na mnie problem w postaci bledu portow usb. Po podlaczeniu aparatu/dysku/pendrive przez usb, windows wita mnie komunikatem "usb device not recognized". Nie dokonywalem zadnych zmian w sterownikach wiec to razcej nie moja wina, poza tym wlasnie przeinstalowalem system i jest to samo. Ktos wie w czym lezy przyczyna?

tumiwisizm
10-08-2007, 01:11
jest cos takiego jak sterowniki dla USB dla danej plyty glownej. jest cos takiego jak ustawianie w biosie profili dzialania takiego gniazda - czy ma byc to usb1.1 czy 2.0 ..
mialem rozne przejscia z tym. wszystko ma swoje czasem przypadkowe znaczenie. stara metoda prob i bledow najlepiej zdaje egzamin.
aha - jeszcze jeden motyw - niektore urzadzenia nie dzialaly poprawnie w pewnym gniezdzie w innym ok, no i niektore sie sypaly na przedluzaczu

Seeker
12-08-2007, 18:30
jest tez cos takiewgo, jak pogorszenie kontaktyu w newralgicznym miejscu...

przerabialem niedawno motyw z czytnikiem kart.
tez bywal nierozpoznawany, choc literki 4 jednoczesni sie pojawialy. kiedy jednak tak poruszac nieco kabelkiem w odpowiednim miejscu... no i wtedy bezproblemowo.

Niczego konkretnie nie sugeruje, uzupelniam tylko pomysly, co warto sprawdzic.

Hati
20-08-2007, 17:07
Najlepiej zainstaluj chipset (sterownik).
To jest desktop czy tez Notebook?

Sprobuj jeszcze w Manager urzadzen odinstalowac usb i uruchom ponownie komputer.
Powinny zostac wykryte.

Sorry za pisownie, ale nie mam polskich znakow