PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki tablet wybrać ?



wronap
09-08-2007, 13:21
Witam !
Planuje kupić sobie tablet, głównie do obróbki zdjęć - słyszałem z różnych źródeł ze to urządzenie bardzo ułatwia prace.
Jako że to będzie mój pierwszy tablet nie wiem na ten temat zbyt wiele, chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych co mam kupić. Na pewno chce żeby to był tablet firmy Wacom ale jeszcze się zastanawiam nad modelem. Oscyluje raczej w troszeczkę tańszych modelach np. Wacom Bamboo ale z drugiej strony może warto dopłacić i kupić coś lepszego ???
Z góry dziękuje za pomoc ;) !

tumiwisizm
09-08-2007, 15:25
bierz bamboo. ma dodatkowe oprogramowanie. bedzie smigac az milo.

wronap
09-08-2007, 22:10
A nie warto dopłacić do czegoś lepszego ? ma ktoś tego Wacoma Bamboo ? jak się spisuje ?

tumiwisizm
10-08-2007, 00:22
ten babmboo to nowosc. takze pewnie nie latwo znalezc uzytkownika na forum z nim. raczej szukaj opinii w sklepach itd. nie mniej - to jest wacom, wiec jesli zostal wypuszczony do sprzedarzy napewno felerny nie jest. kazdy drozszy bedzie ciutke lepszy pewnie. slowo ktorego szukasz to 'wystarczajacy'. bamboo jest bardziej niz wystarczajacy do PS. nie ma sensu dalej bic piany. do zdjec spokojnie starcza a6. wiekszosci spokojnie wystacza volitio2, badz quadpen od pentagrama. tyle ze ten drugi ma baterie w piorku.

grzegorzant
10-08-2007, 21:11
TUTAJ (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26555) coś było
pozdrawiam

Borowa
10-08-2007, 21:33
posiadam Wacom Intuos3 A5 Wide - cudo malina
do zwykłej domowej obróbki polecam wersje A6 czy Intuos3 czy Bamboo ..... hmmm intuos najdr... niestety, jeżeli nie potrzebujesz jego funkcji i masz ochotę zaoszczedzić ciut kasy smiało niższe modele (grafire, Bamboo) tylko nie Pen Partnera!!! za mały i tylko bedziesz łaciną rzucał po ścianach a później nim.....

Jak kupisz to zrozumiesz że myszka tylko przeszkadza w obróbce.....

wronap
13-08-2007, 00:54
Dzięki za pomoc ! kupuje raczej na pewno Bamboo :) a jak się okaże nie wystarczający to sobie kupie inny :lol:

volumen
26-08-2007, 23:11
W Vobisie jest do kupienia Wacom Volito2 za 149 zł. Właśnie zakupiłem online, przyszło potwierdzenie zamówienia. Najciekawsze jest to, że w gazetce promocyjnej tenże tablet kosztuje 239 zł. Zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.
http://sklep.vobis.pl/oferta/manipulatory_i_klawiatury/tablety_graficzne/884072_tablet_graficzny_wacom_volito2.aspx

Eryk
27-08-2007, 09:15
W Vobisie jest do kupienia Wacom Volito2 za 149 zł. Właśnie zakupiłem online, przyszło potwierdzenie zamówienia. Najciekawsze jest to, że w gazetce promocyjnej tenże tablet kosztuje 239 zł. Zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.
http://sklep.vobis.pl/oferta/manipul...m_volito2.aspx
Wielkie dzięki za informacje.... ;)

volumen
27-08-2007, 16:56
Tablet odebrany osobiście w sklepie Vobis w Mysłowicach. Cena - 149 zł. Za tę cenę myślę, że warto brać w ciemno, zwłaszcza, że to Wacom, a nie jakiś Trust.

Sz56
27-08-2007, 17:34
Mój syn kupił Wacom CTE 440 rewelacja. Polecam

Eryk
27-08-2007, 18:50
Również zamówiłem Wacom Wolito2, lecz drogą internetową.
Z niecierpliwością czekam na przesyłke...

PS.
Od 150zł przesyłka gratis, a tablet kosztował 149zł ;)

volumen
27-08-2007, 22:12
Również zamówiłem Wacom Wolito2, lecz drogą internetową.
Z niecierpliwością czekam na przesyłke...

PS.
Od 150zł przesyłka gratis, a tablet kosztował 149zł ;)
Też tak zamówiłem, ale zaznaczyłem odbiór w salonie Vobis. 2 razy dziennie przejeżdżam obok tego w Mysłowicach.

Eryk
28-08-2007, 08:57
Też tak zamówiłem, ale zaznaczyłem odbiór w salonie Vobis. 2 razy dziennie przejeżdżam obok tego w Mysłowicach.
U mnie jak na złość nie ma Vobisu, w którym mógłbym odebrać.

Pozdrawiam.

jchyra
28-08-2007, 09:12
TUTAJ (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26555) coś było
pozdrawiam
i TUTAJ (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2700)

wavman
28-08-2007, 09:28
Mam Graphire4 Classic, mz. bardzo dobry. :)

jacoslavgth
28-08-2007, 10:22
intuos 3 - mam i uwazam ze to najlepszy tablet na rynku, 2 lata temu robilem prezentacje w wawie tableta 21 lcd wacoma - to jest dopiero sprzet tyle ze kosztuje ok 10 tys pln :)

jchyra
28-08-2007, 12:04
intuos 3 - mam i uwazam ze to najlepszy tablet na rynku
też tak uważam :-)

Eryk
29-08-2007, 14:15
też tak uważam :-)
Wydaje mi się, że amatorowi spokojnie wystarczy coś tanszego, np. własnie Volito2 :)

vitter
29-08-2007, 20:26
intuos 3 - mam i uwazam ze to najlepszy tablet na rynku
mam i potwierdzam
A5 idealny można już "spróbować" rysunku-malarstwa
A6 wystarczający do Ps-a
ja troszkę macham łapkami więc na mój gust lepsze A5:)

leon28
30-08-2007, 12:29
no a co z wymienianym na poczatku watku wacom bamboo? czy to tez nadaje sie do retuszu, bo na stronie wacoma chwala sie glownie jego mozliwoscia personalizacji dokumentow.