PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] czerwony



k2-kabala
08-08-2007, 21:44
Proszę o przeniesienie do działu PORTRET

Szuflada : Lubelski Klub Graffiti

Modelka : Karolina

Zapraszam do ...

1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img54.imageshack.us/img54/9271/pc164658pkkopiane1.jpg)


2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img234.imageshack.us/img234/6180/pc164657pkkopiaxo6.jpg)


P.S

Pozwolę sobie na mała prywatę
Andy_O - to jest ta "tajemnicza modelka" tak jak chciałeś ;) .

pebees
08-08-2007, 21:46
Pomijając kadry (pierwszy od biedy jakoś bym sobie przypasował), to obróbka mi nie leży całkowicie.. ona sama pewnie leży ;)

k2-kabala
08-08-2007, 21:48
Pomijając kadry (pierwszy od biedy jakoś bym sobie przypasował), to obróbka mi nie leży całkowicie.. ona sama pewnie leży ;)

co Ci sie w kadrach nie podoba ? Obróbka ?

pebees
08-08-2007, 21:51
Dobra, to tak:
1. Za bardzo przesunięta modelka do prawej, z tyłu łączenie na ścianie, ciało obcięte tak, że wygląda jak kadłubek. Do tego świecące czoło i policzki pod oczami.
2. To samo co w poprzednim, tylko cięcie inne.

W obu nie pasuje mi kolorystyka, wydają mi się przeostrzone (miejscami przynajmniej, np. twarz na drugim. No i z tego, co naoglądałem się tutaj glamour to są za mało wygładzone.

sailor
08-08-2007, 21:59
wybacz ale tragicznie jak dla mnie :(
skora oswietlona paskudnie :(

k2-kabala
08-08-2007, 22:03
co do kadłubka - nie widziałem / odbierałem tego w ten sposób, masz trochę racji, światło na czole i policzku - hmm, jest i tego nie ukrywam. Czy przeszkadza rzecz gustu. Co do kolorów i ostrości - rzecz gustu, ale zgadzam sie z wygładzeniem, ale czy każdy je w tym dziale stosuje ?
Dziękuje za opinię .

k2-kabala
08-08-2007, 22:10
wybacz ale tragicznie jak dla mnie :(
skora oswietlona paskudnie :(


uczymy się przez całe życie a i tak umieramy głupi

Światło, hmm, przesadziłem ? Miałem mało miejsca i może dlatego światło wyło za ostre.
Nie po to wstawiam zdjęcia aby każdy pisał że są ładne, ale po to by usłyszeć prawde
to czasami dobrze robi.
Dziękuje za szczerość - doceniam to

segl
08-08-2007, 22:12
czerwony?? hmmm na pierwszym go brak jak i reszty kolorów, przez co zdjęcie wydaje się mdłe.
w 2 natomiast chyba za mocna lampa i zdjęcie wygląda na nie przygotowane.

Jeżeli chodzi o wygładzanie to koledzy maja racje, to jest dział gdzie wszystko ma być piękne i gładziutkie, jeżeli nie chcesz tego robić przenieś zdjęcia do Portretów

botak
08-08-2007, 22:18
Szuflada : Lubelski Klub Graffiti

Od razu to zauwazylem :)
pstrykniecie zdjecia ladnej dziewczynie, to nie wszystko
nie ma w tych zdjeciach nic ciekawego.

k2-kabala
08-08-2007, 22:21
czerwony?? hmmm na pierwszym go brak jak i reszty kolorów, przez co zdjęcie wydaje się mdłe.
w 2 natomiast chyba za mocna lampa i zdjęcie wygląda na nie przygotowane.

Jeżeli chodzi o wygładzanie to koledzy maja racje, to jest dział gdzie wszystko ma być piękne i gładziutkie, jeżeli nie chcesz tego robić przenieś zdjęcia do Portretów

Faktycznie tytuł nie jest może trafiony, co do działu, hmm ? Portret - może jest to jakieś wyjście, pomyślę. Kolor na pierwszym celowo wygasiłem.
Tak jak już napisałem uczymy się .....

k2-kabala
08-08-2007, 22:23
Od razu to zauwazylem :)
pstrykniecie zdjecia ladnej dziewczynie, to nie wszystko
nie ma w tych zdjeciach nic ciekawego.

Nigdy nie uważałem że ładna modelka to przepis na dobre zdjęcia, skoro tak piszesz to domyślam się
że masz takie podejście do robienia zdjęć. Nie myli sie tylko ten kto nic nie robi.

segl
08-08-2007, 22:55
Nie myli sie tylko ten kto nic nie robi.

święta racja, ciągle trzeba próbować czegoś nowego, w końcu na pewno się uda

downunder
09-08-2007, 00:31
wybacz ale tragicznie jak dla mnie :(
skora oswietlona paskudnie :(
Zgadzam się, zdjęcia zupełnie jak nie twoje. Ten eksperyment z oświetleniem był kompletnie nieudany. ;)

paparazzo
09-08-2007, 12:06
k2-kabala (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=11372) mam wrazenie sie sie zbulwersowales tym co CI tytaj ludzie napisali, a sam prosiles o komentaze... mialam kiedys kolege, ktory prosil o opinie zswoich prac, a kiedy jakis blad mu sie "wytykalo", czy tez mowilo " o fajnie ale ja zrobilabym np: TAK" to jego zdaniem ZAWSZW "tak mialo byc" ;) i przez chwile odnioslam wrazenie takiej postawy u Ciebie
Poza tym ciesz sie, ze komentuja fote - bo ja swoja wystawilam i jakos kiepsciutko z opiniami co na tak a co do poprawy :(

k2-kabala
09-08-2007, 12:26
k2-kabala (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=11372) mam wrazenie sie sie zbulwersowales tym co CI tytaj ludzie napisali, a sam prosiles o komentaze... mialam kiedys kolege, ktory prosil o opinie zswoich prac, a kiedy jakis blad mu sie "wytykalo", czy tez mowilo " o fajnie ale ja zrobilabym np: TAK" to jego zdaniem ZAWSZW "tak mialo byc" ;) i przez chwile odnioslam wrazenie takiej postawy u Ciebie
Poza tym ciesz sie, ze komentuja fote - bo ja swoja wystawilam i jakos kiepsciutko z opiniami co na tak a co do poprawy :(

Boję się Ci odpisać bo możesz to źle zrozumieć, ale spróbuje.
Przeczytaj wszystkie moje odpowiedzi w tym wątku a zobaczysz że nie jestem zbulwersowany tylko nie lubię jak ktoś zarzuca mi tak jak "botak" wybieranie drogi na skróty. Wszystkie komentarze zawsze czytam i zastanawiam sie nad nimi, czasami się zgadzam a czasami nie. Każdy ma swój gust, spojrzenie na modelkę, światło a ściślej na fotografię, ilu fotografów tyle poglądów i samych kadrów.
Zbulwersowany to mogę być na siebie że pochopnie wybrałem zdjęcia i nie przyłożyłem sie do obróbki.
Cenie sobie szczerość bo sam jestem szczery, nie mam pretensji do np "sailor" za to co napisał bo był szczery i za to właśnie mu podziękowałem.
Całe to zamieszanie skłoniło mnie do jednej rzeczy, stworzenie nowego wątku na Cafe Nikon - zapraszam do dyskusji.

paparazzo
09-08-2007, 12:44
No co Ty ;) nie ma sie czego bac... jak napisalam "odnioslam wrazenie" - oczywiscie moge sie mylic i nie do konca rozumiec czyjas postawe - wyrazilam swoja opinie, odpowiedziales na nia i jest ok i powiedzmy... mam juz jasniejesze spojzenie na ta cala dyskusje pod Twoimi fotografiami.
Pozdrawiam serdecznie

to_ti
09-08-2007, 12:52
Dwójka jest niezła tylko oświetlenie nie takie jak trzeba, jedynka mi się natomiast nie podoba...

botak
09-08-2007, 18:40
...nie jestem zbulwersowany tylko nie lubię jak ktoś zarzuca mi tak jak "botak" wybieranie drogi na skróty...
..Zbulwersowany to mogę być na siebie że pochopnie wybrałem zdjęcia i nie przyłożyłem sie do obróbki...

Ja napisałem tak jak napisałem, tylko dla tego, ze sie nie przylozyles jak sam zreszta stwierdziles

Kraftsman
11-08-2007, 02:39
IMHO foty cieńkie jak d**a węża. Modelka fajna za to.