PDA

Zobacz pełną wersję : Wieczysta gwarancja Kingstone



arturjb
08-08-2007, 19:34
Jakoś nie mam szcześcia do produktów firmy kingstone. Kiedyś padła i karta pamięci a teraz kostka Pamięci DDR 512MB KVR albo jakaś podobna nazwa;)

Jako że pamiec była zapupiona w USA a dokument zakupu zaginał chce zapytać o wieczystą gwarancję producenta. Czy jest mozliwe bym, zwracając się do przedstawiciela handlowego w polsce, otrzymał w ramach gwarancji wieczystej nową kość pamięci?

david555
08-08-2007, 22:31
Co prawda nie słyszałem, aby w Polsce jakaś firma bez papierków honorowała takie obietnice, ale teoretycznie jest taka możliwość, bo seria kości jest dowodem na to kiedy w przybliżeniu ta kość znalazła się na rynku. Niemniej pewnie będziesz musiał uderzyć w czuły punkt firmy Kingston, aby wyegzekwować 'wieczystą gwarancję'. Bardzo jestem ciekaw jak ta sprawa się zakończy i napisz o tym w tym wątku. Pozdrawiam

pdzran
08-08-2007, 22:37
Glownie dzieki konfiguratorowi Kingston kupuje tylko i wylacznie ich kostki w hurtowni, bo mam gwarancje, ze z danym modelem plyty glownej bedzie dzialac.
Dzialam od 2001 roku i mialem 1 max 2 naprawy/wymiany uszkodzonych kostek, wiec niewiele.

Co do gwarancji, to nie wiem czy jest to gwarancja wieczysta ... w hurtowni pisza "lifetime", co to dokladnie, nikt nie wie ale przebakuja cos o tym, ze jest jakis okres czasu gwarancji od chwili zakonczenia produkcji danego modelu - na ile to prawda , nie wiem.

Poza tym Kingston jak i inni producenci daja takie gwarancje, bo wiedza, ze pamieci obecnie produkowane za 3-4 lata beda stare technologicznie i albo nikt nie bedzie ich uzywac, bo beda za wolne albo wrecz nie beda pasowac do produkowanego sprzetu i malo prawdopodobne bedzie, ze ktos sie upomni o wymiane uszkodzonej kostki.

RAMA
09-08-2007, 01:13
"lifetime" polega właśnie na gwarancji do momentu "końca" życia danego modelu....
Dlaczego u nas tłumaczą "wieczysta" każdy może sobie sam odpowiedzieć :-D