PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop CS2 - restart



piwkoo
07-08-2007, 16:28
Witam.

Od pewnego momentu mam mały problem z PS CS2 (z CS1 było to samo), a mianowicie restartuje mi komputer. Dzieje się tak w różnych momentach, przeważnie jak mam coś zaznaczone na zdjęciu i chce jakiś element przesunąć. Wyłącza w tedy automatycznie mi komputer :/ Mój lapek może tego długo nie wytrzymać, już słyszę niepokojące dźwięki z dysku :)
Czy sterowniki od karty graficznej mogą mieć na to wpływ? Może ma ktoś jakieś inne sugestie.
stary lapek HP na Pentium4 HT, karta Geforce fx go 5600

charmside
07-08-2007, 17:15
Tez mialem takie zgrzyty i restarty na laptopie o podobnej konfiguracji. Teraz mam nowego :)

piwkoo
07-08-2007, 17:52
Tez mialem takie zgrzyty i restarty na laptopie o podobnej konfiguracji. Teraz mam nowego :)

hehe to jest wyjście z sytuacji, ale póki co muszę pomęczyć się jeszcze na tym starym :/

Al Bundy
07-08-2007, 21:02
Tak jak może być to wina sterowników tak i pamięci. Polecam zapodać test tego komponentu ;)

eclipse
07-08-2007, 21:09
z zakladki Help wybrac System Info, skopiowac to co sie wyswietli, wyslac do supportu Adobe, napewno pomoga, w koncu skoro placimy im za soft to ma dzialac...

piwkoo
07-08-2007, 21:32
z zakladki Help wybrac System Info, skopiowac to co sie wyswietli, wyslac do supportu Adobe, napewno pomoga, w koncu skoro placimy im za soft to ma dzialac...

Dzięki za odpowiedzi, tak muszę zrobić, mało to to nie kosztuje i jak bym miał na tym nie robić to masiakra ;]

david555
07-08-2007, 22:10
Prawdopodobnie źle pracująca kość pamięci. Pamięci są niestety najczęściej przez naszych importerów kupowane na kilogramy.:) Może tak być, że jest za bardzo podkręcona w BIOS-ie i wówczas dobrze jest ustawić wartości domyślne.

Hedonista00
07-08-2007, 22:31
Miałem podobny problemik i wyszło że to wina RAM-u, po wymianie kości problemy się skończyły. Pozdrawiam

piwkoo
07-08-2007, 22:54
Poczytałem troszkę forum na jakiejś zagranicznej stronie poświęconej mojemu modelowi lapka i okazało się, że jest brak nowych sterowników do niego i ludzie którzy pracują na takich samych modelach mają ten sam problem. PS do wersji 6.0 działa prawidłowo, a później powoduje restart komputera. Ale skoro mówicie, że wymiana ramu pomogła to jestem już "w domu" ;) Skorzystam z waszej rady i póki co kupie nowy ram.
Dzięki

kronos28
08-08-2007, 17:23
Poczytałem troszkę forum na jakiejś zagranicznej stronie poświęconej mojemu modelowi lapka i okazało się, że jest brak nowych sterowników do niego i ludzie którzy pracują na takich samych modelach mają ten sam problem. PS do wersji 6.0 działa prawidłowo, a później powoduje restart komputera. Ale skoro mówicie, że wymiana ramu pomogła to jestem już "w domu" ;) Skorzystam z waszej rady i póki co kupie nowy ram.
Dzięki

Może najpierw znajdź kogoś kto ma inne/nowe RAMy, pożycz wymień i sprawdź czy chodzi.

david555
08-08-2007, 22:35
Może najpierw znajdź kogoś kto ma inne/nowe RAMy, pożycz wymień i sprawdź czy chodzi.

No akurat z komputerem mobilnym w tym temacie jest najmniejszy problem, bo można go zabrać po prostu do sklepu.

tumiwisizm
09-08-2007, 00:46
ost czytalem watek poswiecony restartom kompow z nikon capture 4,
narzekali w nim cos na HT, aktualizacje windy itd
radze poszukac.

piwkoo
09-08-2007, 22:12
ost czytalem watek poswiecony restartom kompow z nikon capture 4,
narzekali w nim cos na HT, aktualizacje windy itd
radze poszukac.

Dzięki, poszukam i poczytam