xantos
10-11-2005, 16:41
Witam,
mam małe pytanko odnosnie pewnej sytuacji.
Zakładam do D70 przejściówkę na M42 i heliosa 55MM. Ustawiam lampę wbudowaną na pełen manual (powiedzmy 1/8 mocy) czas na 1/30 f/11 i pykam... Wszystko ok. zdjęcie wyszło poprawnie naświetlone. Skracam teraz czas do 1/60s przesłona bez zmian lampa jak dyła tak jest na 1/8 power, pykam... i co ? Scena naświetlona tak samo (w każdym razie bardzo podobnie) a powinna być chyba niedoświetlona o 1EV. /na 1/125s to samo..
Czy mogę prosić o wyjaśnienie gdzie moja logika rozminęła się z rzeczywistością? :?
Pozdr.
mam małe pytanko odnosnie pewnej sytuacji.
Zakładam do D70 przejściówkę na M42 i heliosa 55MM. Ustawiam lampę wbudowaną na pełen manual (powiedzmy 1/8 mocy) czas na 1/30 f/11 i pykam... Wszystko ok. zdjęcie wyszło poprawnie naświetlone. Skracam teraz czas do 1/60s przesłona bez zmian lampa jak dyła tak jest na 1/8 power, pykam... i co ? Scena naświetlona tak samo (w każdym razie bardzo podobnie) a powinna być chyba niedoświetlona o 1EV. /na 1/125s to samo..
Czy mogę prosić o wyjaśnienie gdzie moja logika rozminęła się z rzeczywistością? :?
Pozdr.