PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 170-500mm f/5-6,3 APO Aspherical



SiD
10-11-2005, 10:21
Czy ktos pracowal z tym obektywem? Jakie sa opinie na jego temat? Uwagi praktyczne?

Do jakiej najwiekszej przysolny ostrzy Nikon (D70 i D2H)?

Pawel Pawlak
10-11-2005, 16:39
poszukaj sobie zdjątek na PBASE. sproro jest z tego szkła. Nigdy nie używałem, ale kolega miał i był średno zadowolony :|

D70 ostrzy oficjalnie do f5,6. ja sporo fot robię na F6.7 i ostrzy wolno,ale dość pewnie. Zwłaszcza na środkowym sensorze AF. testowałem AF na F8,0 ale to już za wiele... nawet w silnym swietle nie dawała rady... potrzebował baaardzo silnych kotrastów żeby coś zapać.
testowałem D2h i F6.7 i jest lepiej (9 sensorów krzyżowych i w ogóle szybszy i pewniejszy AF).

Niedzwiedz
12-11-2005, 09:48
no wiec tak ja mialem uzywalem z eosem 5 i z eosem d30


zalety
-co moge powiedziec szklo solidne brawo dla konstrukcji
-dosc ostry nawet na f 6,3 piorka po lekkim usm z d30 moglem liczyc wrobla (nawet na -slajdach klad jakies kity ktore mialem tzn 100-300 canona 28-105 tamrona 70-300 sigmy, 600 lustrzany sigmy
-f6,3 ale procesor obiektywu oszukuje body i mowi ze f5,6
-niezly zakres he he he

wady
duzy filtr 82 mm
ciezki
wolny AF jak diabli i glosny (jak by mieli wersje hsm to bym go dzis kupil)
jak sie wyciaga na 500mm to sie robi dluga rurka :)
uzywalny tylko z iso 400-800 nawet w sloneczku
winetuje przy f6,3
aberracji sie niedopatrzylem ale nie focilem kontrastowych scen


jak cie nie zabije powolny AF to ja polecam

Gobi
12-11-2005, 12:05
Wypożyczyłem ten obiektyw z salonu Sigmy na weekend do focenia ptaszków. Chciałem popróbować jaka będzie różnica względem 340 mm. Miałem go trzy dni, ale już po pierwszym zrezygnowałem, ogniskowa fajna ale jakość poniżej krytyki. Zmarnowałem niestety sporo ujęć bielika i byłem zły jak cholera. Po prostu porażka, nie wiem jak z tego obiektywu można zrobić dobre zdjęcia które widywałem na photozone.de. Dla mnie jest to awykonalne (może ze mnie taki fotograf) ale z mojego obiektywu wychodziły ok :D - doceniłem to co mam w trójnasub. Robiłem z ISO 400-800 w słoneczny dzień na f6.3-11 i NIC nie wyszło co można by np. wykadrować. Szkoda czasu na "polowanie" i pieniędzy na szkło.
I jak czytam Niedźwiedzia to mam wrażenie, że piszemy o dwóch różnych szkłach :D , może ten mój był trefny ale pachniał świeżością i takoż wyglądał. Poza tym straszne aberracje, u mnie pokazywał normalnie f6.3, AF szybszy niż się spodziewałem konstrukcja licha.

Pozdrawiam
Gobi