PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Zrobic Dobre Zdjęcie Na Allegro - Małe Studio Prosze O Pomoc



sqmark
05-08-2007, 23:24
mam taka sprawe chce kupic sprzet oswietleniowy aby poprawic jakos zdjec wystawianyc przeze mnie przedmiotów , chce abyśCIE dOradzili mi jaki sprzet mam zakupic w rozsadnej cenie aby mwykonywac zdjecia takie jak np w tych linkach http://www.allegro.pl/item218732655_burntbridge_pond_abercrombie_fitch_b luza_m.html czy na tej
http://www.allegro.pl/item219606019_orsay_nowa_trendy_kapitalna_tunika_r ozm_34.html

natomiast moje zdjecia wygladaja np tak http://img48.imageshack.us/my.php?im...9265301gq8.jpg

czy tak
http://img513.imageshack.us/my.php?i...7718704bz9.jpg

i wiem ze duzo zalezy od swiatła tak wiec prosze opomoc w stworzeniu małego studia
aparat Nikon D80 + 18-135 ( amator początkujący:):):):)))z gory dziekuje i pozdrawiam

madburn
06-08-2007, 00:37
w zasadzie bylo to w tym watku (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=261044)

dame
06-08-2007, 01:10
coś źle powklejałeś linki - rozjechały się wszystkie i nie działają.

Na forum jest nawet tutorial do prostego studia - http://forum.nikon.org.pl/archive/index.php/t-8708.html
Dodam, że sam korzystałem z tego tutoriala i właśnie dziś zanabyłem podobny set. Przednia zabawa.

sqmark
06-08-2007, 12:24
A co jest lepsze żeby wykonac takie zdjęcie http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/222/76/76/222767601 światło ciągłe czy z błyskiem

Czornyj
06-08-2007, 13:02
Ciuchy mają sporą powierzchnię i dość trudno je równomiernie oświetlić. Sprawdzają się długie softboxy ustawione nożycowo, lub spore namioty bezcieniowe oświetlone (najlepiej) w 4-ech punktach. Generalnie trzeba dążyć do uzyskania sporej powierzchni światła o w miarę równomiernym natężeniu. Najtaniej można to załatwić halogenami z parasolkami, choć oczywiście wygodniej pracować przy świetle błyskowym (halogeny cholernie grzeją)

sqmark
06-08-2007, 14:43
czy taki zestaw byłby w miare odpowiedni http://www.allegro.pl/item217087378_zestaw_oswietleniowy_2xfree_68_umb_m ocy_przybywaj.html

Czornyj
06-08-2007, 14:58
Moc zdaje się być nieco za mała.

madburn
06-08-2007, 15:30
idz z grubej rury na takie cos - light painting :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/08/673711328_d34d09c6c1-2.jpg
źródło (http://farm2.static.flickr.com/1379/673711328_d34d09c6c1.jpg)

botak
06-08-2007, 16:29
a moze nie kombinowac z lampami itp, tylko dac zarobic osobom ktore sie na tym znaja?
szybciej, prosciej moze taniej, a na pewno lepiej

jesli nie potrzebujesz super zdjec, to zrob zdjecia najzwyklej na swiecie bez lamp i kombinowania, jesli potrzebujesz dobrych zdjec, idz do profesjonalisty

Czornyj
06-08-2007, 16:36
a moze nie kombinowac z lampami itp, tylko dac zarobic osobom ktore sie na tym znaja?
szybciej, prosciej moze taniej, a na pewno lepiej

jesli nie potrzebujesz super zdjec, to zrob zdjecia najzwyklej na swiecie bez lamp i kombinowania, jesli potrzebujesz dobrych zdjec, idz do profesjonalisty

Opcja "bez lamp i kombinowania" też jest bardzo dobra - kochane słoneczko to kawał lampy, a chmurki to świetne softboxy. Konieczny jest tylko statyw i wężyk lub pilot.

A ty botak - nie badź pazerny, bo tak czy siak nie jest to materiał na klienta :lol:

botak
06-08-2007, 16:46
A ty botak - nie badź pazerny, bo tak czy siak nie jest to materiał na klienta :lol:

Dla mnie na pewno nie :)

vitter
06-08-2007, 20:09
kurcze 1oo sztuk dziennie wystawianych na allo
i nie klient nawet po dychu za sztukę ???? :wink:

botak
06-08-2007, 20:17
kurcze 1oo sztuk dziennie wystawianych na allo
i nie klient nawet po dychu za sztukę ???? :wink:

Klient jak najbardziej, tylko nie dla mnie, bo ja nie jestem fotografem :)

Najfajniejsze jest to, ze po takich zdjęciach ubrań, przy uzyciu lampek z allegro największym wzięciem będą dalej cieszyć się lampki :)
(oczywiscie do lampek nic nie mam)

Ale nie wiem, ni jak mi sie nie kalkuluje robienie takich zdjec samemu.
Tzn. zdjecia mozna robic, jak mamy do sprzedania stara lodowke i sweterek po dziadku. Tylko do tego wystarczy zwykly kompakt i ladna pogoda. Jesli sprzedajemy po 40 różnych par butów i mamy butów po 20 par z kazdego rodzaju no to jaki sens jest marnowac swoj czas na szukanie lampek, szukanie info na forum (kiepskie szukanie bo informacji jest multum), potem nauke obslugi wszystkiego, obrabianie zdjec - a to jest tylko zuzycie czasu. Potem kasa (przyjmijmy ze aparat mamy) minimum statyw (najlepiej wysoki z możliwością zamonowania poziomej poprzeczki), "profesjonalne" lampki, tło.
Potem trzeba zrobic czystke w pokoju, aby wszystko ustawic.
Potem obrobic zdjecia i mozna sprzedawac swoje produkty.
Po takim nakladzie czasu i kosztow, dalej zdjecia nie beda idealne, bo posiadany sprzet jeszcze trzeba umiec wykorzystac.
Na 99% trzeba bedzie dokonac korekt ekspozycji, WB i często perspektwy.
Kolory prawdopodobnie ulegną zmianie i zdjecia nie beda takie jak na firmowej stronie producenta.
I mimo wydanej kasy i ubytku miejsca w szafie na korzysc "profi" sprzetu niesmak z niedoskonalych zdjec pozostanie...

A mozna tak:
1. Zapytac na forum kto zrobi takie zdjecia, i poprosić o przykładowe zdjęcia
2. Wybrać odpowiednią osobę i dogadać się co do ceny
3. Zawieźć/Wysłać nasze artykuły do fotografa i poczekać na zwrot ze zdjęciami

Prościej? A czy taniej przeliczcie sami.

Czornyj
06-08-2007, 22:20
kurcze 1oo sztuk dziennie wystawianych na allo
i nie klient nawet po dychu za sztukę ???? :wink:

Perspektywiczny klient to taki, któremu nie chce się samemu zdjęć robić.


Najfajniejsze jest to, ze po takich zdjęciach ubrań, przy uzyciu lampek z allegro największym wzięciem będą dalej cieszyć się lampki :)
(oczywiscie do lampek nic nie mam)

Żeby zrobić naprawdę fajne zdjęcia ubrań, potrzebne są atrakcyjne niewiasty/młodzieńcy. Ubranie "wyrwane z kontekstu" zawsze wygląda syfiaszczo, choćbyś oświetlił je Broncolorami.

botak
06-08-2007, 22:31
Żeby zrobić naprawdę fajne zdjęcia ubrań, potrzebne są atrakcyjne niewiasty/młodzieńcy. Ubranie "wyrwane z kontekstu" zawsze wygląda syfiaszczo, choćbyś oświetlił je Broncolorami.

Zgadzam się w 100%

sqmark
07-08-2007, 00:52
mi tylko chodzi o stworzenie amatorskiego studia gdzie sam bede mogł wykonywać w miare czytelne zdjęcia, a poza tym to jakbym chciał komus zlecić robienie zdjęc to musiałbym wydac na to jakies pinazki i podejzewaz ze chyba nie małe, ale dziekuje za zainteresowanie pozdrawiam

sailor
07-08-2007, 01:17
chciał komus zlecić robienie zdjęc to musiałbym wydac na to jakies pinazki i podejzewaz ze chyba nie małe
tak wlasnie sie tworzy polska fotografia reklamowa... :/
podziwiam ludzi ktorzy sprzet, studio, wiedze na temat fotgrafii a przede wszsytkim niezliczone godziny czasu maja za darmo .. bo za zrobienie zdjec musieliby przeciez zaplacic ..
tak sie zastanawiam..moze by jakas wytwornie ubran zalozyc? przeciez maszyny wykroje i cala reszta spadna z nieba a ubierac sie musze .. to nie bede wydawal kasy na ciuchy .. i moze nawet na tym zarobie ..

Photosubstance
07-08-2007, 05:56
żaden mistrz nie pokaże i nie powie jak się co robi ale dobry uczeń będzie podglądał, słuchał, patrzył aż dojdzie do tego jak co się robi a następnie sam będzie dalej kombinował. I tak rodzą się nowi mistrzowie :) w każdych zawodach :)

botak
07-08-2007, 10:45
mi tylko chodzi o stworzenie amatorskiego studia gdzie sam bede mogł wykonywać w miare czytelne zdjęcia, a poza tym to jakbym chciał komus zlecić robienie zdjęc to musiałbym wydac na to jakies pinazki i podejzewaz ze chyba nie małe, ale dziekuje za zainteresowanie pozdrawiam

podejzewasz, ale nie masz pewnosci, bo pewnie nawet nie starales sie zainteresowac ile moze to kosztowac.


żaden mistrz nie pokaże i nie powie jak się co robi ale dobry uczeń będzie podglądał, słuchał, patrzył aż dojdzie do tego jak co się robi a następnie sam będzie dalej kombinował. I tak rodzą się nowi mistrzowie :) w każdych zawodach :)

z kad Ty bierzesz takie informacje!?

madburn
07-08-2007, 13:31
alez rozpaczacie - no to "miszczowie" moze powiedza ile skasuja od kurteczki ?
pewnie narzut na ciuchach nie jest specjalnie wielki - wiec z czego te gaze i tantiemy maja byc ?
oczywiscie racja ze porzadne foto reklamowe to nie bedzie (ale kto wie ?) - gosc ma chec i chce wykorzystac hobby - a wy tu zaraz zamkniete grono robicie - niezbyt cieple to przyjecie :/
chce - niech robi - dokladnego przepisu nie dostanie - wskazowki najwyzej
metoda prob i bledow dojdzie to fotek ktore jego zadowola

jak mu sie znudzi to zleci komus focenie - tylko nie placzcie potem ze ktos robi packshoty po 10zl :P
argumenty o szyciu ubran etc - no bez jaj - dzis nie gotujcie obiadu - marsz do "profesjonalnej "restauracji :)

fuuuu co za pazernosc wylazi
moj znajomy robi konkurencji na slubach foty i pisze donosy-anonimy "pan X dnia DD.MM.YYYY wykonywal zlecenie - pewnie nie zaksiegowal tego w ksiazkach"

to ma byc ten profesjonalizm ? zapiszcie sie do ZPAFu :P

botak
07-08-2007, 14:35
alez rozpaczacie - no to "miszczowie" moze powiedza ile skasuja od kurteczki ?...
to ma byc ten profesjonalizm ? zapiszcie sie do ZPAFu :P

Z takim podejsciem, to na pewno nikt Ci nic nie powie...
Ja pierwszy napisałem, że może by pojsc do profesjonalisty, ale napisalem tez, ze zdjecia bez sprzetu z wykorzystaniem naturalnego oswietlenia daja calkiem wystarczajace efekty.

Napisalem dobra rade, kierujac sie wlasnym kilkuletnim doswiadczeniem w zakresie reklamy i marketingu.

Ostatnio zlecalem badanie dotyczace sklepow internetowych z pewnymi produktami.
Okazalo sie, ze 3 czynnikiem wplywajacym na zakup w danym sklepie byla wlasnie jakosc zdjec.
Bardzo kiepsko w tej materii wypadl sklep gdzie robione byly zdjecia dzieki poradom z tego forum.

Człowieku zastanów się co radzisz - "jak mu sie znudzi to zleci komus focenie" tylko po co mu wywalac kase na niepotrzebny potem sprzet i czas!?
Moglbym napisac jeszcze duzo na temat takich zdjec, ale sie odechciewa po przeczytaniu postow z posadzaniem o pazernosc...
Bylbym pazerny gdybym sprowadzal super tanie lampki z chin i wmawial, ze kazdy moze sobie zrobic dzieki nim super zdjecia (nie mam nic do sprzedawcy lampek), albo gdybym byl fotografem chcącym od takiej osoby zlecenie. Nie jestem fotografem i takich zlecen nie realizuje (chociaz moze powinienem swoje hobby wykorzystac)

Photosubstance
07-08-2007, 16:05
słuchaś,czytać, wszystko na tym forum jest :)

madburn
07-08-2007, 17:15
oczywiscie ze rada o naturlanym swietle jest OK

mialem na mysli marudzenie ktore wynika z tego watku :
"NIe bierz sie bracie za to bo to trudnei kosztowene - sa inni ktorzy to zrobia lepiej"
no ale czlowiek zadal sobei trud - wyszukal forum, ma jakis sprzet, checi, chce polaczyc przyjemne z pozytecznym

a co mu wyjdzie to inna rzecz

za chwile dojdziemy ze po co wydawac kase na sprzet w koncu VR kosztuje jak na urlop to mozna miec komorke albo na deptaku w sopocie cyknie nam profesjonalista z sesja za 400zl (przygoda adama laskowskiego)

sailor zarabia to go stac na broncolory - mnie by sie kurzyly :)
dlatego mam 20letniego hensela, 15letniego multiblitza oba z aledrogo po 50zl kupione i 300Ws wlasnej konstrukcji
wydalem w sumie moze z 500zl - tylko tyle a moze az tyle - jak na amatora to sporo - rodzina sie puka w glowe po co szkla i inne barachlo kupuje - ale to hobby - a do hobby sie zawsze doklada :) - a dokladam to tego - bo lubie - jedni wydaja na foto inni na dziwki - wspolczuc mozna jednym i drugim ;)
a jak mnie najdzie to bede fotografowal majtki na allegro (oczywiscie na pupie modelki ;)
amator moze zrobic przyzwoite foto szmaty - zaden Dragan czy inny Pawelec niezawiele tu pomoga - majtki na aukcje beda majtkami

i tak jak twoj nick - dlaczego ludzie beda robic sami zdjecia ? BO TAK

najwazniejsze zeby nie byly to fotki jak pokazywane na cenionym serwisie miszcze nad miszczami fotografi allegro (http://aaaby-sprzedac.blogspot.com/)

ludzie bez obrazy - szacun wszystkim profi, polprofi, profit i non profit :)

sqmark
08-08-2007, 00:51
chyba nic tu po mnie poniewaz pytam o sprawy techniczne a odpowiedzi sa bardziej pod kierunkiem psychologicznym , ja potrzebuje konkretnych danych

madburn
08-08-2007, 08:47
aaa gotowce to tylko w ksiazce kucharskiej :)
wez 3kg nikona zmieszaj z 3 softboksami
doswietlaj przez 1/250s na przymknietej przeslonie .....


moze to ci na poczatek pomoze http://ir.webphotoschool.com/
nie sugeruj sie uzytym sprzetem tylko sposobem w jaki jest uzyty

ekonet
08-08-2007, 14:01
Ostatnio zlecalem badanie dotyczace sklepow internetowych z pewnymi produktami.
Okazalo sie, ze 3 czynnikiem wplywajacym na zakup w danym sklepie byla wlasnie jakosc zdjec.
Bardzo kiepsko w tej materii wypadl sklep gdzie robione byly zdjecia dzieki poradom z tego forum.
To bardzo przykre dla nas. Możesz powiedzieć, co to za sklep i skąd masz pewność, że to nasze fatalne rady tak drastycznie zaniżyły jakość?

botak
08-08-2007, 15:01
To bardzo przykre dla nas. Możesz powiedzieć, co to za sklep i skąd masz pewność, że to nasze fatalne rady tak drastycznie zaniżyły jakość?

Co to za sklep, nie chce mowic, bo nie widze potrzeby.
Porady byly bardzo dobre, ale na poradach sie nie konczy i trzeba o tym wiedziec

sailor
09-08-2007, 01:56
chce - niech robi - dokladnego przepisu nie dostanie - wskazowki najwyzej
metoda prob i bledow dojdzie to fotek ktore jego zadowola

nikt tego nie zabrania - zostal jedynie skontrowany argument ze robiac sam ma zdjecia za darmo.



argumenty o szyciu ubran etc - no bez jaj - dzis nie gotujcie obiadu - marsz do "profesjonalnej "restauracji :)


argument bez sensu kolego. jakbym chcial sprzedawac zarcie to pewnie zatrudnilbym zawodowego kucharza a nie sam w garnkach mieszal mimo iz uwazam ze gotuje bardzo dobrze


fuuuu co za pazernosc wylazi

czy ktokolwiek zaproponowal jakiekolwiek stawki i ze to zrobi? poradzono tylko jak najtaniej osiagnac jak najlepszy efekt. mowiac tak obrazasz ludzi bioracych udzial w tym watku



moj znajomy robi konkurencji na slubach foty i pisze donosy-anonimy "pan X dnia DD.MM.YYYY wykonywal zlecenie - pewnie nie zaksiegowal tego w ksiazkach"


fajnych masz znajomych


to ma byc ten profesjonalizm ? zapiszcie sie do ZPAFu :P

imho przegiales calym swym postem i chyba sam nie zrozumiales co napisales



no ale czlowiek zadal sobei trud - wyszukal forum, ma jakis sprzet, checi, chce polaczyc przyjemne z pozytecznym

owszem ale niech nie chrzani ze taniej mu zrobic samemu (wliczajac to czas i proces nauki oraz zakup sprzetu) niz zlecic to gdizes indziej


za chwile dojdziemy ze po co wydawac kase na sprzet w koncu VR kosztuje jak na urlop to mozna miec komorke


jakbym robil zdjecia tyko na urlopie to kupil bym sobie jaka hybryde co by nie meczyc sie z przeroznymi sloikami. po co mi plecak obiektywow jak urlopowe zdjecia pokazuje babci i robie odbitki 10x15??
w tym wypadku owszem bezsensem jest wydac kase na wypasionego VRa



sailor zarabia to go stac na broncolory


ooo i znow sie pojawil ktos kto zna lepiej moj stan posiadania niz ja sam. moglbys mi laskawie przypomniec gdzie te broncolory leza? bo jak sie dzis rozgladalem po studio to nie moglem ich znalezc
czytaj wasc ze zrozumieniem i nie pakuj mi w usta czegoos czego nie mowilem. chyba ze mi te bronki sprezentujesz



i tak jak twoj nick - dlaczego ludzie beda robic sami zdjecia ? BO TAK


powtorze po raz kolejny - niech robia .. ale niech rowniez skalkuluja czas jaki na zrobienie przyzwoitych zdjec jest potrzebny.

argument - fachowcowi trzeba by zaplacic xxxxx pln to mi sie nie oplaca bo ja po 4 miesiacach prob zajechaniu na smierc 2 aparatow i zawaleniu terminow sprzedazy zrobie podobne - jakos mnie nie przekonuje

Czornyj
09-08-2007, 09:20
Co to za sklep, nie chce mowic, bo nie widze potrzeby.
Porady byly bardzo dobre, ale na poradach sie nie konczy i trzeba o tym wiedziec

Bo niestety kwestie oświetlenia, obiektywu itp. pierdółek są tutaj marginalne. 80% to kwestia umiejętnego zaaranżowania zdjęcia. Oświetlenie jest zwykle dość prostą sprawą, można sobie poradzić nawet partyzanckimi metodami.

tomasznow
23-12-2011, 17:31
Zapraszam do pobierania darmowych filmików instruktażowych jak obrobić zdjęcie na allegro:

http://www.fotoeksplozja.pl

Czornyj
23-12-2011, 17:39
Zapraszam do pobierania darmowych filmików instruktażowych jak obrobić zdjęcie na allegro:

http://www.fotoeksplozja.pl

To najlepsza parodia obróbki jaką ostatnio widziałem :D Gratuluję talentu satyrycznego! :lol:

docxxx
23-12-2011, 21:54
To najlepsza parodia obróbki jaką ostatnio widziałem :D Gratuluję talentu satyrycznego! :lol:

Po prostu zazdroscisz i sam chcialbys tak umiec :P

ALF
24-12-2011, 01:32
Czy ktoś z wypowiadających się sprzedał na aukcjach choć kilkaset przedmiotów?
Porady foto, to jedno, a mentalność kupujących, to zupełnie inna sprawa ;)
Kilka rad od kogoś, kto ma na koncie kilka tysięcy udanych transakcji na całym świecie:
1- Najważniejszy jest opis produktu. Musi być prosty, strawnie podany i zawierać podstawowe, ważne dla kupującego dane. W przypadku ubrań, bielizny, butów itp, najważniejsze są rozmiary i wymiary (nie zawsze się zgadzają). Zobaczcie ilu sprzedających podaje takowe? A to klucz do sukcesu!
2- Zdjęcia muszą być proste (w odbiorze), dobrze oddawać charakter obiektu, prawidłowo kolorystykę. Trochę (ale nie za dużo) bajeru może być przy zdjęciach ubrań wieczorowych i erotycznych, jednak takie zdjęcia muszą być tylko dopełnieniem ww. Tło ma znaczenie drugorzędne, Raz lepiej się sprawdzi stos drewna, raz czarny mat, a innym razem jego (tła) brak. Dobór zależy od produktu. Ważne jest również pokazanie szczegółów. Kupujący to lubią.
3- Jak, któryś z przedpiszców radził, dobrze jest mieć modela/lkę, ale na boga, on/ona musi być dopasowana do tego, co ma pokazać. Jakże fatalnie wyglądają na nodze modelki za duże/ za małe buty. Jak tragicznie wyglądają sandałki na stopie do nich nie pasującej.
4- Im mniej bajerów w aukcji, tym lepiej. Jak najmniej reklam!
5- Ważne dane, takie jak kontakt, warunki transakcji itp, muszą się zawierać w max kilku punktach... nikomu się nie chce tego czytać, więc musi być krótko i na temat.
6- Zdjęcia muszą być dostępne na stronie produktu, a nie w jakimś bocznym panelu lub w wyskakujących okienkach. Klient przeglądający sektę aukcji nie ma czasu, ani ochoty na takie bajery! Natomiast nieźle się sprawdza galeryjka innych przedmiotów sprzedającego (jeżeli jest dyskretna i nie narzuca się oczom)

amirez
25-12-2011, 20:19
Zapraszam do pobierania darmowych filmików instruktażowych jak obrobić zdjęcie na allegro:

http://www.fotoeksplozja.pl
************************************************** ******
No, generalnie z daleka omijam wszelkie "zaproszenia, aukcje, sklepy sieciowe, sprzedaże, wyprzedaże, okazje cenowe, serwisy internetowe" itp. zawierające w swoich anonsach błędy ortograficzne, gramatyczne, interpunkcyjne.
Tutaj autor ominął ortografię szerokim łukiem, skupiając się na dawaniu dobrych rad. ;)
To co napisał ALF to podstawy - podstaw.