PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw oświetleniowy. Pomocy !!!



kuba_w
09-11-2005, 23:24
Mam prosbe moze jest ktos w stanie(wierze ze na pewno ktos jest)
kto doradzi mi i podpowie czy warto kupic taki zestawik http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69962836
czy tez nie
mam do dyspozycji mniej wiecej takie fundusze nie chce przekroczyc 500zł
i pytam Was czy to dobry zestaw czy to nada sie do portretow w plenerze, lub mini studio.

prosze o porady ew. jakies zamienniki w/w sprzetu.



Kuba

Czornyj
09-11-2005, 23:28
Q: Co zamierzasz tymi lampami oświetlać?

[ Dodano: Sro 09 Lis, 2005 ]
w sensie - portet - ale tylko twarz, czy może jednak wiecej? Bo 2x100W to jednak jest se troszeczke mało...

kuba_w
09-11-2005, 23:31
jw napisalem portrety w takim plenerze gdzie bede miec zasilanie, ew. studio domowe :)

[ Dodano: Czw 10 Lis, 2005 ]
moze to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70300427 ?

pomozcie czympredzej prosze.

woytek6
25-11-2005, 23:19
No to witaj w klubie Kuba! Ja mam podobny problem ale pomocy ni grama.
Poczekam - może Ty będzesz miał więcej szczęścia i ktoś cos Ci poradzi.

szymony
25-11-2005, 23:54
w sensie - portet - ale tylko twarz, czy może jednak wiecej? Bo 2x100W to jednak jest se troszeczke mało...
1x100Ws, przynajmniej tak jest w tym pierwszym zestawie.
Za 500zł nic lepszego i tak nie wyczarujecie.

woytek6
26-11-2005, 00:06
A czy lepiej wziąść jednego softbox-a czy dwie parasolki?
No i jak z oświetleniem tyłu co by cienie nie zostawały na tle?

cwieku
26-11-2005, 00:51
ja kupiłem żarówki błyskowe z parasolkami. dwa takie zestawy wysżło 450 zł nie jest to najlepszej jakości ale spokojnie można zrobić portret i cała postać. dodaj sobie jeszcze do tego styropiam i da sie tym fotografować naprawde.

[ Dodano: Pią 25 Lis, 2005 ]
jeszcze dodam ze dwa światła przednio pocznie przy iso 400 mam f 11. wiec czegóż wiecej chcieć od życia?

[ Dodano: Pią 25 Lis, 2005 ]
i nie słuchaj tych co mówią ze sie nie da zrobić zdjeć postaci za mniej niż 100 ws. nie mają racji. da się bez problemu
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=15996

Władca Pixeli
26-11-2005, 02:37
No i jak z oświetleniem tyłu co by cienie nie zostawały na tle?
Przy 2 żródłach światła da się robić zdjęcia bez cieni na tle. Wymaga to jednak odpowieniego ustawienia oświetlena oraz nie ustawiania modela czy modelki zbyt bliska tła. Im więcej lamp to oczywiście lepiej ale trudniej jest to kontrolować więc lapiej zacząć od 2 lamp

Czornyj
26-11-2005, 08:46
Pewnie, ustawiając światła nożycowo, tylko wtedy musisz oświetlić modela równomiernie z prawej i z lewej tak, by cienie sie niwelowały. Do klasycznego tła HK potrzebne są już niestety 4 lampki. O lampkach trudno tak naprawde coś powiedzieć - tak naprawde przydałoby sie mieć ich dużo, z sobolami, parasolkami, rastrami, tubusami, plastrami miodu, filtrami, namiotami i stołami bezcieniowymi. Pooglądaj sobie toto, może cie troszke oświeci ;) www.elinchrom.com/Downloads/Guides/Joe%20Craig/Craig_EN.pdf
A tu malutkie studio portretowe wg elfo:
http://www.elfo.com.pl/pl/porad.php

kuba_w
26-11-2005, 08:59
juz jakis czas temu nabylem zestaw z ktorego jestem cholernie zadowolony.

2 x statyw W803
2 x lampa JH6800 68Ws
1x parasolka biala ODBIJAJACA
1 x parasolka odbijajaco dyfuzyjna (z odpinana czarna czasza)
1 x softbox 60x60
bez oprawek...
laczny koszt 610zł

radziu.art.pl
26-11-2005, 10:34
kuba_w, to pokaz jakies fotki :) pochwal sie :D

tarkin
26-11-2005, 10:41
wlasnie kuba pokaz fotki bo sam nad takim zestawem sie zastanawiam i jestem ciekaw z czym to sie je:)

NaRvA
26-11-2005, 13:12
tez mam zestaw takiego typu ( 2xstatywy z parasolkami i zarowki blyskowe z allegro ) i wystarczy w zupelnosci do oswietlania nawet calej postaci ... wystarczy troche potrenowac ... przyklady zdjec sa u mnie na stronce

pewnie ze lepiej miec 3x500 Bowensa ale kogo na to stac :P
tym bardziej jak nie robi sie tego zarobkowo

pozdrawiam
Adam

sailor
26-11-2005, 13:49
ostatnio wszyscy rzucili sie na oswietlenie studyjne .. co sie dzieje ?? :?: :?: :?: ma gg mam srednio 2-3 zapytania dziennie o zestawy funsporta . jak tak dalej pojdzie to zaczne tym handlowac :D:D:D

a co do tematu .. jedna setka neiwiele zrobisz .. jakies mozliwosci masz od dwoch w gore. zarowkami blyskowymi oswietlisz buzie modelki, nieduze produkty itp..
setkami funsportowymi teoretycznie tylko portret (choc ja przez ponad rok swiecilem tym cala postac i jakos nikt nie czepial sie ze brakowalo mocy - ale fakt trzeba sie mocno nagimnastykowac) ale jk powiedzial czornyj im wioecej zrodel swiatla tym lepiej.. oczywiscie najlepeij jesli te zrodla maja duza moc i znaczek bowensa :D </koniec marzen>

[ Dodano: Sob Lis 26, 2005 12:50 pm ]

( 2xstatywy z parasolkami i zarowki blyskowe z allegro ) i wystarczy w zupelnosci do oswietlania nawet calej postaci

no chyba cie lekko ponioslo :D z ta cala postacia

cwieku
26-11-2005, 19:18
jestem za tym zebyś kupił jedną super lampę to do tego pożądny softbox. jak sie nauczyć operować jedną lampą mając szare tło to kupisz następną. jak zaczniesz od 3 to nic sie nie nauczysz i wszystko bedzie ci sie piperzyć takie jest moje zdanie. jedna lapa i moze (a raczej napewno) blenda albo styropian. zauważ że idać w plener masz jedno źróbło światła prawda? słońce jest jedno nie? naucz sie jedną a potem kolejne tak ja to widze

Władca Pixeli
26-11-2005, 19:24
Może by tak te 2 wątki połączyć?
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=179298

admin
26-11-2005, 23:58
Troche nie do konca rozumiem te dywagacje na temat jedna, dwie czy trzy lampy. Moim skromnym zdaniem to cel znamionuje potrzeby. Bardzo ciezko wyobrazic mi sobie sesje reklamowa, glamour itp wykonana jedna lampa. Proponuje zrobic sobie zalozenia wzgledem potrzb/mozliwosci i dopiero rozwazac zakup. Sadze ze jednak wiecej zrodel za mniejsze pieniadze niz jedno za wieksze jest lepszym rozwiazaiem, a na pewno bardziej kreatywnym...

Czornyj
27-11-2005, 13:30
Sadze ze jednak wiecej zrodel za mniejsze pieniadze niz jedno za wieksze jest lepszym rozwiazaiem, a na pewno bardziej kreatywnym... Dokładnie. Znajomy kupił sobie na ebayu generator elinki (bo okazja), do tego jedną końcóweczke błyskającą i... dalej pożycza sie ode mnie moich strupieszałych lampek :?

sailor
27-11-2005, 15:23
Sadze ze jednak wiecej zrodel za mniejsze pieniadze niz jedno za wieksze jest lepszym rozwiazaiem, a na pewno bardziej kreatywnym...

byla juz dyskusja na ten temat .. i postawilem w zakald skrzynke tequili ze dwie dwusetki (funsport czy cokolwiek innego) zrobia lepsze zdjecia niz jedna 500tka chocby nawet miala plakietke bowens :)

szymony
27-11-2005, 16:03
. i postawilem w zakald skrzynke tequili ze dwie dwusetki (funsport czy cokolwiek innego) zrobia lepsze zdjecia niz jedna 500tka chocby nawet miala plakietke bowens :)
To ja postawię drugą butelczynę i będę twierdził że dobry łoperator zrobi lepszą fotkę jedną setką, od łajzy (takiej jak ja :wink: ) dysponującej stadem 500-ek wypasionej firmy.

Siupes
27-11-2005, 16:06
. i postawilem w zakald skrzynke tequili ze dwie dwusetki (funsport czy cokolwiek innego) zrobia lepsze zdjecia niz jedna 500tka chocby nawet miala plakietke bowens :)
To ja postawię drugą butelczynę i będę twierdził że dobry łoperator zrobi lepszą fotkę jedną setką, od łajzy (takiej jak ja :wink: ) dysponującej stadem 500-ek wypasionej firmy.
jak by cos, to tylko na CZORNYJA uwazaj, przekupia go wiskaczem i sknoci zdjecie ;)

[ Dodano: Nie Lis 27, 2005 11:14 am ]

ostatnio wszyscy rzucili sie na oswietlenie studyjne .. co sie dzieje ?? :?: :?: :?:
oficjalna zima, wszystkich do domow zagnalo, a cos trzeba przeciez pstrykac ;)
... no chyba ze pan slicznych sie nagle zachcialo wszystkim ;)

sailor
27-11-2005, 18:36
To ja postawię drugą butelczynę i będę twierdził że dobry łoperator zrobi lepszą fotkę jedną setką, od łajzy (takiej jak ja :wink: ) dysponującej stadem 500-ek wypasionej firmy.

krzysiu .. rozmawiamy o sprzecie a nie o umiejetnosiach :P tzn zaklad dotyczyl focenia roznym sprzetem przy zalozeniu tych samych umiejetnosci :) pewnie ze śp Avedon by wymyslil cos fajniejszego majac 1 setke niz my tutaj razem wzieci majac pelen zestaw :P

woytek6
27-11-2005, 19:11
Czyli, podsumowując mamy 500zł +- i co bierzemy :)
najfajniej by było o jakieś linki od sznownych kolegów

szymony
27-11-2005, 19:15
Zbieramy/zrabiamy jeszcze troszku kasiorku i wybieramy cuś tego:
http://www.funsports.pl/f-default-f.htm

kuba_w
27-11-2005, 19:46
Czyli, podsumowując mamy 500zł +- i co bierzemy :)


z czystym sercem polecam to co wymienilem wyzej za 610.

Władca Pixeli
27-11-2005, 20:36
Zestaw reporterski jest również wystarczający pod warunkiem, że jest możliwość regulacji siły błysku w tych lampach. Nie ma problemu z zasilaniem.

ovserwator
27-11-2005, 21:54
No dobrze Panowie. Posiadam 3 szt. lamp SB800. Co polecacie wybrać do nich: Dyfuzory czy parasolki, czy moze to jedno nie ma nic wspólnego z drugim - może warto mieć to i to, w końcu to IMHO nie aż tak drogie urządzenia. Czy będzie mi coś jeszcze potrzebne?
A może nie warto do tych celów używać Sabin, tylko nabyć coś innego? Tylko czy dla mnie jako amatora, będzie to miało sens.

Czornyj
27-11-2005, 21:58
pewnie ze śp Avedon by wymyslil cos fajniejszego majac 1 setke niz my tutaj razem wzieci majac pelen zestaw :P
He he, no nie wiem, nie wiem. Rysiek(śp) uprawiał fotografie tak wściekle perfekcjonistyczną, kontrastową i wymuskaną, że bez kilku tysiecy wat nie moge sobie jego fotki wyobrazić... :wink:

szymony
27-11-2005, 22:09
No dobrze Panowie. Posiadam 3 szt. lamp SB800. Co polecacie wybrać do nich: Dyfuzory czy parasolki, czy moze to jedno nie ma nic wspólnego z drugim
Ihmo parasolki, na softy (duże) SB-i są po prostu za słabe.