PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY! D70 vs. D100



TRenciak
13-10-2004, 16:55
Obecnie posiadam F90X, do tego 28-70 / f3,5-4,5, i SB-26

Obecnie chce zaminić body na cyfrową lustrzankę.. D70 .. albo D100... problem w tym ze nie moge sie zdecydować!

Zajmuję się przedewszystkim fotoreporterką i fotografowaniem sportów extremalnych (głównie BMX, deskorolka i snowboard)
PYTANIE: co bedzie do tego lepsze? D70 czy D100 ?

Wiem że D70 jest szybszy i synchronizuje (z SB-800) nawet do 1/500s
Jakie zalety ma D100 ?

Co wybrać?! Proszę o pomoc!

Kaleid
13-10-2004, 16:57
Zalety D100? hmm... lepszy wizjer, mozliwosc podlaczenia mechanicznego wezyka spustowego, mozliwosc podlączenia gripa, wieksza ilosc informacji w wizjerze. Przycisk podglądu glebi ostrosci w normalnym miejscu :) Tyle mi na tą chwile przyszlo do glowy...

admin
13-10-2004, 17:22
Przy Twoim zakresie zainteresowan, nie mozesz nie doceniac tego co daje D70. Zalety wymieniles i sa jak dla mnie przekonywujace w 100%. Gdyby pod uwage brac te dwie konstrukcje, D70 nadaje sie idealnie. Bierzesz pod uwage rowniez SB800 jako nastepce 26, a to lampa ktora "gada" z D70 zdecydowanie lepiej niz z 100-tka.

Witaj na forum. Milo Cie widziec.

Anonymous
13-10-2004, 18:52
No tak.. ale na początku zmienie tylko body! SB-26 i 28-70 narazie pozostaną.. pytanie jak one będą współdziałąć z D70 ? (no ewentualnie D100)

Pytanie nr.2: Jakie w takim razie ma zalety D100 ? Czemu D70-tka tak szybko traci na wartosci wobec D100 ?!

adik
13-10-2004, 18:53
D100 zacznie tez tracic.To normalne.10D tez kiedys dluuugo drogo stal:))))

TRenciak
13-10-2004, 18:59
No właśnie! Czemu jest tyle wart!... chyba nie przez sentyment! :lol:

Strasznie sie wacham ktory wybrać!
D100 wydaje mi sie być solidnijsza... ale znowu.. D70 sprawniejsza!

Jak one wogule będą współdziałąły z SB-26 i 28-70/f3,4-4,5 D ?

adik
13-10-2004, 19:06
O ile z obiektywem niebedzie problemow bo niby jakie to z lampa...Coz na stornie nikona bedziesz mial liste brakow.Niebedzie TTLa poprostu:))))Podpowiem CI ze nawet SB-22s udalo mi sie zmusic nawet dobrze do pracy z D70:))))Choc efekty nietakie jak z SB-800.

TRenciak
13-10-2004, 19:15
a Jak to zrobiles ? no bo bez TTL-a to troche bida!

adik
13-10-2004, 20:21
sa tryby zalezne od czulosci przeslony :)
wiec dobieralem.
na full manual to nierobilem bo blyska cala moca
tylko na A1 A2 A3 A4

Wojtek J.K.
14-10-2004, 08:54
Jak one wogule będą współdziałąły

Tak w ogóle to zainwestuj najpierw w słownik ortograficzny, dziennikarzu z wykształcenia :shock: (sorry, couldn't resist). A potem kup D70 8) .

WAPNO
14-10-2004, 09:08
No to ja się wypowiem, ponieważ miałem przed kupnem identyczny dylemat. Długo się wachałem przez dłuższy okres będąc trochę po stronie D100. Jednak za namową ludu forumowego :D kupiłem D70. Jestem zadowolony! Na razie morę chyba miałem raz. Szybkość to zaleta tego aparatu choć do analogowego F80 troszke mu brakuje. D100 mimo swojej już starej konstrukcji dalej jest drogi i to jest absurd. Tym bardziej teraz nie opłaca się kupować bo dzisiaj kupisz, jutro wyjdzie D200 i cena spadnie pewnie mocno.

Henryk
14-10-2004, 10:07
Wojtku nie dręcz Trenciaka.. wszystko w swoim czasie :)
Fakt że czyta się go dziwnie, ale posłuchaj naszych dziennikarzy, hihi.. w prasie jest ok, bo tam funkcjonuje korekta :)

TRenciak
14-10-2004, 13:17
Panowie.. powiem to tak!
Nie znam żadnego dziennikarza prasowego, który miałby ładny charakter pisma... wszyscy bazgrolą jak pijani!
Większość w podstawówkach, tez w liecach mialo dyslekcje, dysgrafie i bóg wie co jeszcze!

Tak W OGÓLE.. to wiem doskonale jak to się pisze... sęk w tym, że mi się po prostu nie chce z tym (za przeproszeniem) pieprzyć! W takich miejscach chcę uzyskać odpowiedzi na moje pytania... bo co to za różnica czy napiszę "się" ... czy po prostu "sie".
Jeśli zwracacie uwagę na takie bzdury... to naprawdę musi śiĘ wam ostro nudzić!

Wracając do wątku:

Mowicie ze D70 lepsza?!... hmm
Slyszalem tez ze D100 działa z SB-26 ( w sensie TTL itp.) prawda ?

Henryk
14-10-2004, 15:45
Drogi Trenciu, rozumiem że bardziej od stylistyki i ortografii, nurtują Cię zagadnienia o które pytasz, ale jak sami nie będziemy dbać o kulturę naszego rodzimego języka, to jeszcze ze dwa pokolenia i już w ogóle nie będziemy mogli się porozumieć.
Skoro wiesz jak należy pisać poprawnie, w dobrym tonie byłoby to robić, bo ktoś mógłby to potraktować jako lekceważenie adwersarzy :)

Wracając do wątku.. za kasę którą zaoszczędzisz kupując D70 zamiast D100, masz SB600, więc gdzie sens zakupu D100 i kombinowania ze "starymi" lampami??..

TRenciak
14-10-2004, 16:26
W sumie masz rację Henryku! Postaram zwracać na to większą uwagę!

Jeśli chodzi o aparaty... to ja mam zamiar ściągnąć go ze stanów... i sęk w tym, że znalazłem sklep... w którym chcą 779$ (D70 i D100 ta sama cena!)

Mój stary aparat (czyt. F90X) chciałbym sprzedać za około 1,7k albo 1,8k (jest w idealnym stanie... nie ma najmniejszych sladów użytkowania! dbałem o niego jak o własne dziecko) ... więc i tak będe musiał dołożyć okolo tysiąca złotych!
SB-26 i 28-70D narazie zostaną! ... będe musiał z nimi działać przez pierwszy okres posiadania D70/100.
Musze znaleźć jakąś pracę... mam nadzieję, że z D70/100 będę miał większe szanse w moim fachu!

Henryk
14-10-2004, 17:13
Dzięki za zrozumienie.
Uważaj na ten sklep, gdzieś tu się już przewijał wątek z taką ceną. Rażąco odbiega od normalności, więc może to być jakaś "mina"

TRenciak
14-10-2004, 17:23
Właśnie.. zapomniałem!

Wpierw znalazłem sklep co się nazywał www.starlightcamera.com ... ale zrezygnowalem bo w sumie sami sie telefonicznie przyznali ze to nie sa nowe aparaty (u nich to w ogóle nierealne ceny byly)

Szukałęm szukałem .... znaleazlem strone www.complaints.com na której ludzie mogą skarżyć się na różne serwisy... starlightcamera zostało przez nich zbesztane!

Szukałem szukałem...

I w końcu znalezłem www.amphotoworld.com
a) Sklep wygląda na zaufany! Niema skarg na complaints.com ( w sumie szukałem wszędzie i nie znalazłem złego słowa na ich temat)
b) Podają swój adres itp.!
c) Mają ten specjalny darmowy numer 1-800-cos tam-cos tam (podobno to dobry znak)
d) no nie wiem co jeszcze.. wiem tylko, że musze być bardzo ostrożny. ale wyjścia innego niemam!... nie zdobędę 5 tysięcy!

Muszę kupić aparat, żeby mieć pracę... i muszę muszę mieć pracę, żeby kupić aparat!

Jarek
14-10-2004, 22:58
Trochę niefortunnie może zacząłem podobny tenat;
"Co wybrać?? zaznaczam że argumenty cenowe nie grają roli, zależy mi na sprzęcie trwałym z możliwością podłączenia dodatkowego zasobnika na baterie (spust w pionie) oraz wężyka spustowego, cały czas zastaniawiam się, czy ktoś z użytkowników D 100 mógłby podać mi jakieś niedoskonałości tego sprzętu? (może takich nie ma) gdyż o D 70 póki co wyczytałem wszystko (większość pozytywnych opinii) co ukazało się w Europie i Polsce w internecie.
Ponieważ zakup planuję na styczeń-luty 2005 może poczekać na D80 (8-10 mln pxl ???) Zaznaczam iż do tej pory jestem użytkownikiem F 100 Prof, a dziedzna fotografii którą się zajmuję to szeroko rozumiana przyroda, makro, krajobraz,
pozdrawiam"

O tym co wsółpracuje a co nie z D100 i D70 przy odrobinie znajomości języka polskiego można wyczytać z instrukcji obsługi chociaż ja osobiście wolę oryginalny tekst gdyż z ust naszy tłumaczy wychodzą potworki,
podobny problem> ale zważywszy na czas może poczekam na D80?
Co wy na to :?: :?: :wink: :wink: :wink:

Henryk
15-10-2004, 17:12
Muszę kupić aparat, żeby mieć pracę... i muszę muszę mieć pracę, żeby kupić aparat!

No tak.. kółko się zamyka..

W każdym razie, jeśli rzeczywiście dają taką cenę i nie jest to "mina" to grzechem byłoby nie skorzystać, powodzenia

Henryk
15-10-2004, 17:14
ale zważywszy na czas może poczekam na D80?
Co wy na to :?: :?: :wink: :wink: :wink:

hihi.. jeśli masz więcej czasu to może nawet ukazać się jakieś D82 i 1/2 :)
a poważnie.. kupowanie zupełnych nowości, to jednak niezbyt dobry pomysł, choćby ze względu na kasę :)

MARCIN.
03-11-2004, 20:33
Ok ! Ale może w końcu ktoś doradzi i odpowie na pytanie , a nie bedziemy dyskutować o sklepach. Ja też się waham między D70, a D100.

Ponawiam pytanie :

KTÓRY WYBRAĆ D70 CZY D100 ? ( mogę je kupić za tą samą cenę)

c2h5oh
03-11-2004, 20:36
KTÓRY WYBRAĆ D70 CZY D100 ? ( mogę je kupić za tą samą cenę)

Jak za ta sama cene i oba nowe to brac D100, natychmiast sprzedac, kupic aparat lepszy - D70 (chyba ze grip ci do szczescia niezbedny) i roznice w cenach jakies szklo :-). Po roznice miedzy aparatami odsylam do faq.

Jarek
03-11-2004, 21:39
Teraz to już chyba poczekałbym na D90 czy też D80 w każdym razie następcę, borykam się z tym samym problemem ale ponieważ zakup planuje na styczeń/luty 2005 mam trochę luzu psychicznego, na dzisiaj wybrałbym D100 pomimo wszystko akurat przy fotografii jaką uprawiam ma parę możliwości których nie ma D70, a tak ogólnie to chyba kupię nagrywarkę DVD, pliki RAW i TIFF zapełniły mój komputer dokumentnie

Dakra
03-11-2004, 21:56
Stosunkowo niedawno stałem przed podobnym wyborem.
Kupiłem D100 i jestem bardzo zadowolony.
Zadecydowały drobiazgi: sentyment do F90X oraz posiadana lampa błyskowa. Kupowałem aparat będąc świadom jego wad i zalet. Nie byłem niczym zaskoczony (ani na plus, ani na minus).
Decyzję musisz podjąć sam, trochę już było na forum o obu aparatach.
D70 jest nowszym i lepszym aparatem ;) Trudno jest się do czegoś przyczepić porównując go z D100.

pozdrawiam,
darekk

p.s.
A... i najważniejsze - analoga się nie pozbyłem :D

TRenciak
03-11-2004, 22:02
hehe! już po fakcie...!
Jestem zadowolonym posiadaczem D70! Przekonała mnie synchronizacja do 1/500!
Zajmuję się prede wszystki msportem wieć to właśnie przechylilo szalę na korzyść D70

Jarek
03-11-2004, 22:19
Jezeli zajmujesz się "msportem" to przydałąby sie raczej synchronizacja do 3,0 GHz :D :D :D

Dakra
03-11-2004, 23:07
Zajmuję się prede wszystki msportem wieć to właśnie przechylilo szalę na korzyść D70

Gratulacje :D
W sporcie (i msporcie) docenisz też dużo szybszy zapis niż w D100.
Pozostaje ci już tylko robić zdjęcia :)

Teraz tylko musisz sprzedać niepotrzebną lampę i dokupić sb-800.

pozdrawiam,
darekk

krzysztof jot
03-11-2004, 23:42
Ok ! Ale może w końcu ktoś doradzi i odpowie na pytanie Ponawiam pytanie :

KTÓRY WYBRAĆ D70 CZY D100 ? ( mogę je kupić za tą samą cenę)

Dla tych co jeszcze nie wybrali - odpowiadam D100.
Dlaczego ? Bo jest lepszy, bardziej dopracowany, nie sprawia klopotu i trudno znaleźc w necie miliony postów o jego usterkach:)
Jest wolniejszy w zapisie od D70 - to jedyna róznica na minus. I tak robie wyłacznie w RAWach - wiec nowy profil kolorów jaki jest w D70 jest dostepny z poziomu NikonCapture. A tak wężyk np - niby nic - a cieszy. grip też sie przydaje - zwłaszcza w sporcie i pionowym kadrze... Jest solidniejszy, cięzszy, nie sprawia problemów, jest przewidywalny - po prostu jest lepszy. A kto boi sie utraty wartosci - niech nie kupuje cyfry jeszcze przez piec lat - bo tak to niestety nie bedzie mógł spac - nawet jak kupisz D2X - to z każdą minuta bedzie tanszy... :)
A to co pojawi sie w niebawem obok D2X - bo pojawi sie napewno - będzie kosztowało nie 4-5 tys tylko 7-8 wiec to inna półka... i zacznie zaraz tracic na wartosci :)).

luxius
05-11-2004, 20:24
ja wybralbym d70. za roznice w cenie kupil flesz najlepiej sb800. moze trzeba bedzie troche doskrobac :) czy d70 jest mniej solidny -tak naprawde nie wiadomo -za krotko jest na rynku. czy bedzie robil zdjecia przy minus 15 ? nie wien d100 robil -krotko, ale robil. natomiast wielu jego posiadaczy mialo problemy z ostroscia zwlaszcza przy dluzszych obiektywach. objawialo sie to tym ze np przy 300 na matowce byla ostrosc, ale na zdjeciu byla ona troszeczke dalej niz tam gdzie byc powinna. mysle ze wybor tak naprawde istnieje miedzy d2h a d70 a nie miedzy d100 a d70. d100 jest niewiele mniej plastikowy niz d70. tak naprawde obydwa aparaty sa delikatne. d100 ma wyzszy zakres czulosci. co prawda na h2 szum jest ogromny ale wystarczy swiatlo ulicznej latarni. wszystko zalezy od tego jakie i do czego to ma byc zdjecie. w druku takie wady juz nie koniecznie tak musza rzucac sie w oczy. d70 to nowsza technologia i korekta niektorych wad d100. jest to aparat zrobiony na szybko, aby nie ustapic pola canonowi, i na razie zbiera bardzo dobre oceny. na szybko nie znaczy , ze zle. a chodza pogloski, ze jego cena wynika bardziej z polityki niz kosztow wytworzenia... za rok wszyscy wiecej bedziemy wiedzieli o d70. jak kupisz dzis d70 tez za rok bedziesz madrzejszy. jak kupisz d100 bedziesz mial stary aparat.