PDA

Zobacz pełną wersję : coolpix 3700



gruszek
08-11-2005, 19:46
Witam wszystkich jestem od niedawna na Waszym forum i jako kompletny i biedny amator mam prośbę : poszukuję stronki z porównaniami aparatów i przy okazji ja wiem że mój aparacik to szkoda gadac ale jakby ktoś doradziby mi jak ustawic aparat podczas fotografowania miejsc gdzie nie można używac lampy i panuje półmrok ostatnio próbowałem sam ale jakoś nie wychodzi :cry:

kwasik
09-11-2005, 14:08
zalezy jakie aparaty chcesz porownywac. spora garsc info jest na www.dpreview.com, moze www.stevesdigicams.com.

dlaczego nie mozna uzywac lampy w polmroku??
napisz w jaki sposob ci "zdjecie nie wychodzi" to podumamy (poruszone, nieostre, za ciemne??)

gruszek
11-11-2005, 19:36
Wielkie dzięki za linki ,natomiast niedawno byłem we Włoszech a tam w niektórych kościołach nie wolno było używac lampy także zdjęcia niektóre wyszły fatalnie . W jednym pośrodku sklepienia znajdował się otwór (jedyne żródło światła ) . Na wyświetlaczyu w aparacie wyglądało to dużo lepiej niż jak zobaczyłem to w kompie tragedia . Zaczynam sie zastanawiać czy nie zmienić aparatu na lepszy tylko odwieczny problem ,,kaska,, :cry: lub poszukać bardzo cierpliwej osoby :) która byłaby w stanie pokazać mi inne sposoby fotografowania tym aparatem . POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Hel
12-11-2005, 08:21
A próbowałeś ratować to zdjęcie PSując go? Nie wychodzi bo za ciemne, czy szumi?

gruszek
12-11-2005, 09:56
Przyznam się bez bicia :) że nie wiem jak się PSUJE zdjęcia a jeśli chodzi o to zdjęcie to wyszło tak że widać tylko ten otwór na czarnym tle próbowałem go rozjaśniaś ale to już wyszła tragedia . Wczoraj natomiast odkryłem że w trybie (zdjęcia nocne - krajobraz ) nie można włączyć lampy a zdjęcia wychodzą strasznie ciemne a to kłóci się z moim rozsądkiem (nie koniecznie zdrowym :) ) . Może macie jakiś pomysł ?? POZDRAWIAM i WIELKIE dzięki za zainteresowanie !!!! .

Mendoza
13-11-2005, 13:14
PSuje znaczy obrabia w programie PS czyli Adobe Photoshop (można też użyć GIMP'a lub Picasa 2)
Jeżeli we wspomnianej przez Ciebie sytuacji z otworem w sklepieniu jako jedynym źródłem światła aparat ustawił ekspozycję właśnie na ten punkt to zdjęcie będzie bardzo ciemne. W trybie ZDJĘCIA NOCNE KRAJOBRAZ powinno wyjść dobrze pod pewnymi warunkami:
1. nie może być zbyt ciemno bo to nie noktowizor ;-) (tu trzeba Sony DSC-V1 lub V3)
2. trzeba unieruchomić aparat (postawić na statywie lub innej powierzchni)
3. jeśli występuje coś takiego jak jasny punkt na ciemnym tle, trzeba nakierować aparat na ciemniejszą partię kadru (aby choć trochę "wypchnąć" za kadr ten jasny punkt) nacisnąć przycisk migawki do połowy blokując ekspozycję i z powrotem nakierować aparat na pierwotny motyw, a potem nacisnąć przycisk migawki do końca robiąc zdjęcie.

Niestety Coolpix'y serii "wolny czas & zabawa" mają ograniczony czas ekspozycji (u mnie w 3200 są to 4s wg instrukcji a wg EXIF'a to 1,5 s) i dlatego zdarzają się sytuacje, w których nie można wykonać dobrego zdjęcia w nocy bo jest po prostu za ciemno.
Dodam, że jeśli wykorzystasz w nocy tryb AUTO to aparat dopasuje czas i zdjęcie będzie takie samo jak w trybie nocnym z tym, że można użyć ręcznego balansu bieli, ustawić ostrość na bliższe obiekty - jeśli autofokus się nie zgubi oczywiście (ogólnie - są dostępne menu dotyczące lampy, makro i korekcji ekspozycji ale nie ma redukcji szumu niestety)

Pozdrawiam.

gruszek
16-11-2005, 21:04
Mendoza JESTEŚ WIELKI !!!! :lol: wielkie dzięki nareszcie pomału zaczynam kumać :oops: ale mimo wszystko kusić mnie zaczeły dwa aparaty SONY Vs -1 lub canon a-610 ale nie wiem który wybrać :?:

Mendoza
17-11-2005, 08:17
Wybór aparatu cyfrowego to baaaardzo skomplikowana sprawa, dużo zależy od osobistej subiektywnej oceny. Radzę przejrzeć recenzje (http://www.recenzje.net.pl)
Są tam opinie pozytywne i negatywne, naciągane i wręcz przeciwnie ale dzięki temu można wyrobić sobie własne zdanie. Potem można przejść do porównywania w sklepach ("na żywca").
A tak na marginesie, 610-ka to niezły wybór tylko że bardzo podobny do 3700 - jakby nie było też kompakt. Może lepszym wyborem byłby Panasonic DMC-FZ20 ? (bo 30 już chyba za drogi).

MzMarcin
18-11-2005, 15:57
Mendoza,
"610-ka to niezły wybór tylko że bardzo podobny do 3700 - jakby nie było też kompakt."
610 canona to niebo a ziemia w porównaniu z 3700. Dla mnie 610 to najlepszy kompakt jaki w ogóle można kupić, wspaniały świetnie wykonany, nieziemsko ergonomiczny sprzęcik. Jedyną alternatywą są chyba te sporo droższe "panasy"(ze stałym światłem), ale ja i tak nie zastanawiałbym się i brał 610.

Mendoza
18-11-2005, 21:31
Wiem, trochę niefortunnie użyłem sformułowania "bardzo podobny". Ma duże możliwości jeśli chodzi o ręczne ustawienia (w porównaniu do 3700 to duuuża różnica), jest też trochę większy, itd.
Ale to sam osobiście gruszek musi podjąć decyzję o zakupie, więc my tu tylko podpowiadamy :wink:
Musisz gruszek pochodzić, poważyć, pomierzyć, itp.
Może kiedyś lustrzanka?
Wiesz, nie ma lekko. :)
Pozdrawiam.

gruszek
25-11-2005, 22:30
No i udało się jestem od wczoraj we władaniu CANON A-610 na razie to sie uczę obsługi ale po polsku także idzie troszkę szybciej :oops: .Bardzo dziękuje ludzikom za rady a na cyfrówkę na pewno przyjdzie czas !! i jeszcze mam pytanko czy jeśli mam już Canona to mogę na tym Forum przebywać ?? :wink:

Pinki
26-11-2005, 12:27
Poogladaj stopki forumowiczow a zobaczysz, ze
nie jestes jedynym canoniarzem.
Witaj, pokazuj foty i baw sie dobrze.

januszjg
11-04-2006, 09:38
Witam,

a czy ktos sie moze orientuje jaki jest maksymalny rozmiar karty SD jaka mozna wlozyc do Coolpix'a 3200 ?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Mendoza
13-04-2006, 14:25
512 MB (po włożeniu karty 1GB widzi tylko 512 MB, oprogramowanie aparatu oryginalne ver.1.1, karta hama 1GB, około 03.2005 a więc dosyć dawno temu)
Najlepiej mając aparat przetestować kartę w sklepie.

PS. Sprawdziłem 07.07.2006 kartę Kingston 1GB (rdzeń Toshiba) i jest rozpoznawana poprawnie. Nie ma błędów o nieprawidłowej karcie.

januszjg
13-04-2006, 15:06
a jakiej firmy byla ta pamiec ?

Oststanio dowiedzialem sie ze strony nikona, ze najwieksza pojemnosc to 1GB ale firmy SanDisk, Toshiba tylko 512MB. Na stronie Kingston'a pisze ze karta o pojemnosci 1GB jest wykrywana przez ten typ nikona.

Pozdrawiam.

Seeker
14-04-2006, 10:28
W instrukcji do 2200 pisali cos o 512, a do 3200 jest ta sama instrukcja...

Swoja droga sam uzywam 512 i 256. W zasadzie spokojnie wystarcza jedna.
Biorac poprawke na wiecej MPix, 2 * 512 w zasadzie powinno dac rade.
W razie czego mozna zwiekszyc ilosc sztuk.
Jest jednak pewna ciekawostka. 256 dziala szybciej, niz 512.
Widac od razu golym okiem. Obydwie karty tej samej firmy (kingston)
i raczej jednego typu. Normalnie jade bezstresowo na 512,
a 256 trzymam (nosze przy sobie) "na wszelki wypadek".
Podobnie, jak zapasowy komplet aku (poza tym w aparacie i jednym na zmiane).
Taki "zapas nienaruszalny" (bez wyraznej koniecznosci).

januszjg
14-04-2006, 10:36
Seeker, a ile fotem mozna zrobic w najlepszej jakosci na 512MB ?

Pozdro.

Mendoza
21-04-2006, 22:44
Na C3200 można zrobić 315 - wg aparatu (a w praktyce ok. 317-320) zdjęć w najwyższej jakości (3MP High) lub 899s (640x480) ruchomych obrazków.