PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] portret [first steps]



dam_k
03-08-2007, 17:26
Witam wszystkich.

Taa, moje tematy nie ciesza sie popularnoscia, ale trudno, ;).

Dawno, dawno temu w odleglym temacie bylo juz podobne zdjecie. Ale to troszke poprawilem, mysle, ze eee jest fajnie? Nie?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img175.imageshack.us/img175/8332/way243nkmodevj8.jpg)

Zapraszam do komentarzy, ocen i jakichkolwiek wskazowek w postach ponizej. :)

Gawronnek
03-08-2007, 17:28
moim zdaniem okulary nie potrzebne, kolor skóry tez jakoś w żółty wpada - przynajmniej u mnie

stig
03-08-2007, 17:33
Sliczne zdjecie. Przeszkadza mi tylko centralny kadr i te wypalone dziury w tle. Wolalbym to w kwadracie i koniecznie z kobieta nie w srodku. ;)

Gawronnek
03-08-2007, 17:35
hehe no to się wygłupiłem, skoro mojemu guru od portretów kobiet się podoba ;)

stig
03-08-2007, 17:49
hehe no to się wygłupiłem Eeee... Gawronku, przeciez ma prawo Ci sie nie do konca podobac, niezaleznie od tego co sadzi kto inny... Mi akurat kolor skory i okulary przeszkadzaja znacznie mniej niz kadr. Nie znaczy to jednak, ze gdyby uwzglednic uwagi Twoje i moje -- byloby jeszcze lepiej.

dam_k
03-08-2007, 17:57
lal, komentarze odczytuje jako w miare pozytywne, jakby 'niezle, ale jakby cos poprawic to byloby lepiej' :)
to, nie musze chyba mowic, mile i fajne, a ponadto zacheca do dalszej pracy jak najbardziej!

co do okularow - nie wiem, nie wiem, nie narzekam na to osobiscie.

co do koloru - hmm, nie jest idealny, przyznam. ale bylo... tak sobie. jest znacznie lepiej. przy porownywaniu: super. ale gdy patrze na to tak oddzielnie mysle, ze cos w tej kwestii mozna by bylo zrobic.

co do kadru - ... tak. racja stig, racja, sam to wczesniej juz zauwazylem, szkoda ze nie w pore ;) ale naaastepnym razem... :)

hanibal
03-08-2007, 18:20
pozycja modelki ok sympatyczna...
troche za centralnie i troche kolor skory nie tak :)

ozzy
03-08-2007, 19:23
ja bym za to widział poziomo:)

david555
03-08-2007, 19:27
Skoro stig wyraził swoją opinię, to na nic moje wywody. A to, że to właśnie on udzielił Ci wskazówek powinieneś poczytać sobie za wyróżnienie, bo wiele jest wątków, które omija z daleka.

stig
03-08-2007, 19:30
Skoro stig wyraził swoją opinię, to na nic moje wywody. A to, że to właśnie on udzielił Ci wskazówek powinieneś poczytać sobie za wyróżnienie, bo wiele jest wątków, które omija z daleka.Przestance prosze... :) Nie robcie juz sobie jaj...

david555
03-08-2007, 19:37
Przestance prosze... :) Nie robcie juz sobie jaj...

Ależ to wyraz hołdu składany Twojemu profesjonalizmowi i nie ukrywam też, że wyraz pokory za moje ostatnie oceny Twoich prac. Zawiniłem. Mea culpa.

botak
03-08-2007, 19:46
a mi sie podoba i kolor (mam nadzieje ze zamierzony) i centralny kadr
niepodoba mi sie przepalone niebo o ktorym byla wczesniej mowa...

niestety jest to przypadlosc i moich zdjec :(
Jest na to jakas skuteczna rada oprocz pomiaru swiatla na najbardziej naswietlony obiekt (niebo) a dowsietlenie obiektu glownego lampa?

Szybszy26
03-08-2007, 20:09
Jest na to jakas skuteczna rada oprocz pomiaru swiatla na najbardziej naswietlony obiekt (niebo) a dowsietlenie obiektu glownego lampa?

Oczywiście że jest. Bracketing, HDR.

stig
03-08-2007, 20:10
Oczywiście że jest. Bracketing, HDR.Tomek, boj sie Boga -- bracketing i HDR w portrecie? :D

swiatlo
03-08-2007, 22:40
Ale tutaj wazeliny na tym wątku. Wstyd...
Jednak ja też muszę powiedzieć że zdjęcie bardzo mi się podoba. A żółty zafarb jak najbardziej mi pasuje. Lubię miasto w tle, dobrze że blur jest subtelny, ponadto bardzo miły klimat. Ale podobnie jak Gawronek uważam że bez okularów byłoby lepsze, lepiej by pasowało do atmosfery... :)

tumiwisizm
03-08-2007, 22:54
bardzo mi wpada w oko. kojarzy mi sie z jednym teledyskiem grupy PIN. choc tam bylo ostro pod slonce.