Zobacz pełną wersję : Wytrzymałość migawki w Nikon D80
Czy ktoś zna dane producenta lub z własnego doświadczenia :-) zna żywotność migawki w tym modelu?
Taka sama, lub podobna, jak w D40/50/70 :P
Taka sama, lub podobna, jak w D40/50/70 :P
A jaką wartość podaje producent??
A jaką wartość podaje producent??
Rok gwarancji :P
Taka sama, lub podobna, jak w D40/50/70 :P
jesteś pewien?? bo jest to inna migawka niż w modelach przez ciebie wymienionych
jesteś pewien?? bo jest to inna migawka niż w modelach przez ciebie wymienionych
Inna może i jest, ale musi przeżyć rok gwarancji, tak zakłada producent. A użytkownik D80 zrobi podobną ilość zdjęć w ciągu roku, co użytkownik D40/50/70, więc... :D
kronos28
03-08-2007, 14:14
użytkownik D80 zrobi podobną ilość zdjęć w ciągu roku, co użytkownik D40/50/70, więc... :D
no nie wiem znam takich co aparatami tej klasy (C350D SA100 itd.) kręcą filmy w ciągu roku (przebiegi po 30k - 50k zdjęć) a znam też takich co w ciągu roku użytkowania nie wyszli poza liczbę 10k. :)
Inna może i jest, ale musi przeżyć rok gwarancji, tak zakłada producent. A użytkownik D80 zrobi podobną ilość zdjęć w ciągu roku, co użytkownik D40/50/70, więc... :D
logika nie pozbawiona uroku...
david555
03-08-2007, 14:17
To zależy od tak wielu czynników, że szkoda o tym gadać.;)
użytkownik D80 zrobi podobną ilość zdjęć w ciągu roku, co użytkownik D40/50/70, więc... :D
no nie był bym tego taki pewien :) że korpusy D40 i D80 trafiają do takiej samej grupy użytkowników :)
no nie był bym tego taki pewien :) że korpusy D40 i D80 trafiają do takiej samej grupy użytkowników :)
Tego nie napisałem :)
Od marca tego roku już 9000 i żyje. Jak umrze, to nie omieszkam o tym poinformować :P
Podejrzewam, że prędzej człowiek zmieni puszkę, niż migawka padnie z powodu zużycia. :) Należę do jednych z tych, co kręcą filmy (mój D80 za jakieś 3 miechy będzie miał rok), bowiem nastukałem trochę ponad 30k klatek, ale powoli zaczynam się hamować po tym jak odebrałem odbitki z Superii+F801s i kilka klatek bardziej mi się spodobało, niż jakieś 50 innych wykonanych cyfrą tego samego dnia.
Daję migawce D80 co najmniej 3-4 lata życia przy średnio intensywnej eksploatacji. :)
Podejrzewam, że prędzej człowiek zmieni puszkę, niż migawka padnie z powodu zużycia. :) Należę do jednych z tych, co kręcą filmy (mój D80 za jakieś 3 miechy będzie miał rok), bowiem nastukałem trochę ponad 30k klatek, ale powoli zaczynam się hamować po tym jak odebrałem odbitki z Superii+F801s i kilka klatek bardziej mi się spodobało, niż jakieś 50 innych wykonanych cyfrą tego samego dnia.
Daję migawce D80 co najmniej 3-4 lata życia przy średnio intensywnej eksploatacji. :)
To wychodzi srednio okolo 110 fotek dziennie ... albo tyle robisz albo po pijaku przysnales oparty o spust migawki :D ;)
No właśnie sam się zastanawiam jak ja to zrobiłem... na pewno m.in. przyczyniła się do tego dłuuga, tygodniowa impreza w mym mieście, gdzie chyba z 2.5k klatek poszło... Cholerny trans normalnie. :( Jedyne wytłumaczenie, jakie mam, to ciągła obawa że coś przegapię i ciągle mam wrażenie że najlepszy moment właśnie trwa i dokumentacja będzie o kant tyłka gdy nie nacisnę spustu...
Ech, wiem że przeginam ale jak napisałem - ostatnio zaczynam się ograniczać więc za rok przybędzie nie więcej jak 15k mam nadzieję, zwłaszcza że studia nie sprzyjają częstemu foceniu... chyba że się człek załapie na współpracę z jakąś gazetą (studencką). :razz:
drakenus77
03-08-2007, 22:33
tak się mówi ale podczas pokazów w ciągu dnia robiłem około 2k fotek... dwa dni i masz 4k zdjec...
tak się mówi ale podczas pokazów w ciągu dnia robiłem około 2k fotek... dwa dni i masz 4k zdjec...
Byłem na CeBIT w tym roku jeden dzień - taki wyjazd organizowany przez wydział. I ponad 1000 klateczek poszło. Życie...
yyyy... - no to może jednak ktoś napisze na ile tys. klapnięć jest obliczona migawka w D80??? - bo nie ukrywam, że i mnie to interesuje - byłabym w każdym razie wdzięczna za konkretną odpowiedź. ;)
Wydaje mi się, że nie Nikon nie sprecyzował konkretnej liczby. Jeśli ktoś nie zajeżdża puszki na maksa, nie zdziwiłbym się jakby wytrzymała bezproblemowo 100k (chyba że trafiło się na wadliwy egzemplarz i padnie już po np. 30k).
Argymir Iwicki
04-08-2007, 11:35
Jestem weteranem, mam d70 od V 2004, zrobiłem już 60 000 zdjęć, aparat sprawuje się doskonale.
Jestem weteranem, mam d70 od V 2004, zrobiłem już 60 000 zdjęć, aparat sprawuje się doskonale.
tak na marginesie to wątek dotyczy D80 a nie D70 ;) o ilości strzałów D70 było już nie raz ...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.