PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] Kampinos na 5 - 6 godzin



mirroo
03-08-2007, 09:48
witam

wymyśliłem ze znajomym wypad do kampinosu, ale w niedzielę rano od 4 do max 10.
kto z was może podpowiedzieć gdzie warto a gdzie nie ?
w grę wchodzi połażenie w kółko, przejście kilku kilometrów. macie jakieś swoje typy ?
a chcielibyśmy pstryknąć coś ciekawszego niż tylko drzewa.

pdzran
03-08-2007, 09:55
Jezdze czesto po KPN (mysle, ze masz na mysli Kampinoski Park Narodowy, bo jest tez wioska/miasteczko o nazwie Kampinos) na rowerku, w zeszly weekend trzepnalem 70-80 km :)
Co warto - Cmentarz w Palmirach.
Blisko cmentarza w Palmirach jest pomnik, blisko wioski Wiersze jest maly cmentarzyk walczacych w bodajze 44 roku.
To tyle z tego co pamietam z ostatnich wypraw :)

Poza tym - WARTO kupic mape, ja mam taka rowerowa (do mapnika) - nie pamietam nazwy tej mapki ale sa zaznaczone rozne pomniki przyrody, Krzyze i mniejsze cmentarze upamietniajace walki.

mirroo
03-08-2007, 11:09
o to już coś

a czy ktoś zna jakieś miejsca ze zwierzętami w Puszczy Kampinoskiej?

pdzran
03-08-2007, 12:06
Tutaj nie wypowiem sie ale tak ogolnie , jesli masz zamiar isc w dzien to moze na mapie trzebaby wyszukac jakies miejsca , ktore nie sa poszatkowane drogami dla rowerow/lazikowania - te czerwone, zielone, niebieskie, zolte, poniewaz na szlakach jest sporo ludzi w weekend i sadze, ze raczej trudno bedzie spotkac zwierza.
Sam jezdze juz 3-ci sezon i na szlaku nie spotkalem zadnego zwierzaka ...

Warto zapytac tez kogos z kola lowieckiego, moze z lesniczowki.

Jesli w nocy i nad ranem to szukalbym pol ze zbozem (chyba juz sciete sa, zniwa) ewentualnie ziemniakami/kartoflami ;) bo np. dziki je lubia i czesto zapuszczaja sie na nie.
Minusem zboza jest to, ze jest wysokie a kartoflisko niskie, wiec jest szansa na fajne fotki (ewentualnie łąka ale to podczas wedrowki od pola do pola lub z lasu na pole).

Kuba_eM
03-08-2007, 14:24
No w KPN żyje dość dużo fajnej zwierzyny: łosie, dziki, rysie, oczywiście też sarny. Fajne są okolice Truskawia, Palmir, Starej Dąbrowy, bagna, rezerwaty, obszar ochrony ścisłej Rybitew, Sieraków. Trzeba pochodzić po ścisłych rezerwatach (uwaga na zielonych), żeby jakiegoś większego zwierza spotkać, ale warto. Generalnie zwierzaki uciekają, bo w puszczy pełno rowerzystów, piechurów...

pdzran
03-08-2007, 14:35
Moze dodam :
http://kampinoski-pn.gov.pl/

jest mapka ze strefami, mapka turystyczna, opisy jakie zwierzeta zamieszkuja itp. itd., szlaki, parkingi, REGULAMIN

mirroo
03-08-2007, 14:43
właśnie o zwierzaki mi chodzi. chciałbym "upolować" coś większego . o ile nie ucieknę przed dzikiem.

mrJaros
12-05-2009, 22:11
dodam gdyby ktoś nie mógł znaleźć ;)

http://kampinoski-pn.gov.pl/images/mapa_kpn.jpg

ja zamierzam wybrać się w bliżej nieokreślonej przyszłości właśnie w okolice Truskawi (?) -Pociecha i na tamtejsze bagna. Mam nadzieję że się nie utopię.

adriansocho
03-06-2013, 09:22
Można odkopać ten wątek?

Ja poproszę receptę na łosia. Czy to prawda, że można je spotkać rano (i jeśli tak, to jak rano) gdy wychodzą z gęstwin do wodopoju?

FHR
03-06-2013, 12:17
Ja poproszę receptę na łosia. Czy to prawda, że można je spotkać rano (i jeśli tak, to jak rano) gdy wychodzą z gęstwin do wodopoju?

Recepta jest taka - jeździć do KPN, jeździć i jeszcze raz jeździć. Można je spotkać rano, sam doświadczyłem kilka takich okołowschodowych spotkań. Ostatnio znajomy podczas jednego poranka, jeżdżąc między wioskami, spotkał siedem sztuk. Ale na przykład dziś rano byłem i nie spotkałem żadnego :)

adriansocho
03-06-2013, 12:37
Raczej wolałbym usiąść/położyć się w jakimś dobrym miejscu i poczekać. Bardzo te łosie są płochliwe? Czy były spotykane około 5-6 czy później?