PDA

Zobacz pełną wersję : F6 czy F5?



Von Jungingen
08-11-2005, 00:03
Witam, jestem tu nowy, ale to chyba widać :)

Mam taką prośbę: jako że trafiłem na forum użytkowników Nikon'ów to chciałbym prosić o porównanie lub też radę który aparat wybrać. W grę w wchodzą (tak jak w temcie) F6 i F5.
Bedzie to sprzęt używany zarówno w studio jak i w plenerze - niejednokrotnie w b. trudnych warunkach (dla tego jakakolwiek cyfrowa alternatywa odpada). Bedzie on prawdopodobnie używany też do fotografii reporterskiej.

Ważny jest także dla mnie dostęp do akcesoriów dodatkowych, szkieł wszelkiej maści etc.

Byłbym wielce zobowiązany jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów 'nikonomanów' pokusi się o porównanie lub radę. Liczę na pomoc głównie użytkowników ww. sprzętów.

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję!

Rave
08-11-2005, 00:29
nie rozumiem, czlowiek ktory sie interesuje topowa linia chyba wie o fotografii duzo.. a ty sie jak laik za przeproszeniem pytasz co lepsze.

Von Jungingen
08-11-2005, 00:33
Ekhm.. Prosiłem o rady i porównania, własne doświadczenia a nie o stwierdzanie czy wiem dużo czy mało o fotografii...

Właśnie mam zamiar się (jakby to ująć żeby znów się ktoś nie czepił) uprofesjonalnić (?). Nie miałem do czynienia z żadnym z ww. aparatów i miałem nadzieje na uzyskanie pomocy.
W sferze sprzętu zachodzą b. szybkie zmiany i nikt nie jest w stanie za nimi nadążyć (chyba że sie sprzętem handluje a nie go używa).

No i ceny tych sprzętów nie są raczej małe a więc wole posłuchać od użytkowników niż wydać niepotrzebnie furę kasy... Z reguły jest tak, to co pisze producent i to jaki okazuje się sprzęt w praktyce to dwie różne rzeczy - mi zależy na poznaniu strony praktycznej, bo tą teoretyczną poznałem już jakiś czas temu.

Pozdrawiam!

P.S. Wiesz, fotografia a sprzęt do jej tworzenia to dwie różne rzeczy... Mówi Ci to ktoś kto coś o fotografii wie a o sprzęcie troszkę mniej... :twisted:

Anonymous
08-11-2005, 00:54
Zasadnicza różnica to wbudowany w F5 motor.
Poza tym trudno wskazać istotne różnice - obydwa są znakomite.

Pozdrawiam:
Andrzej

Rave
08-11-2005, 01:25
Zasadnicza różnica to wbudowany w F5 motor.
Poza tym trudno wskazać istotne różnice - obydwa są znakomite.

Pozdrawiam:
Andrzej

jesli do reporterki na miescie to mozna f5, jesli daleko bedziesz jezdzil to f6. F6stka ma wszystko usprawnione, od AF po pomiar po super migawe z kevlaru bodajze

Generalnie bralbym f6stke albo f100. Mniejsze wygodniejsze a f5 to tak jak d2x, wszedzie cie z nim widac. Obydwa sa pancerne.

Von Jungingen
08-11-2005, 01:29
Andrzej100 napisał:
Zasadnicza różnica to wbudowany w F5 motor.
Poza tym trudno wskazać istotne różnice - obydwa są znakomite.

Pozdrawiam:
Andrzej


jesli do reporterki na miescie to mozna f5, jesli daleko bedziesz jezdzil to f6. F6stka ma wszystko usprawnione, od AF po pomiar po super migawe z kevlaru bodajze

Generalnie bralbym f6stke albo f100. Mniejsze wygodniejsze a f5 to tak jak d2x, wszedzie cie z nim widac. Obydwa sa pancerne.

O to mi chodziło... Proszę o więcej doświadczeń!

Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto 08 Lis, 2005 ]

Generalnie bralbym f6stke albo f100. Mniejsze wygodniejsze a f5 to tak jak d2x, wszedzie cie z nim widac.

Może to głupie pytanie, ale jakie ma to znaczenie skoro i tak kupiłbym go z BP?
Czy nawet z BP jest mniejszy?

Pozdrawiam!

Anonymous
08-11-2005, 01:56
Co do usprawnien F6 w stosunku do f5 to moim zdaniem mozna je zupelnie pominąć.
F5 ma AF, pomiar naświetlania i migawke tak sprawną, że nie mozna sie do niczego przyczepić.
Wybor ? - tak jak pomiędzy BMW serii 7 i Mercedesem S-klasse - ten który Ci sie bardziej podoba.

Pozdrawiam:
Andrzej

Rave
08-11-2005, 01:58
Co do usprawnien F6 w stosunku do f5 to moim zdaniem mozna je zupelnie pominąć.
F5 ma AF, pomiar naświetlania i migawke tak sprawną, że nie mozna sie do niczego przyczepić.
Wybor ? - tak jak pomiędzy BMW serii 7 i Mercedesem S-klasse - ten który Ci sie bardziej podoba.

Pozdrawiam:
Andrzej

dokladnie;) jeden i drugi spelni sie idealnie, zalezy co lubisz tylko;)

krystek
08-11-2005, 08:16
ogolnie f6 to nowsza konstrukcja, wiec nie ma jeszcze do niego takiej puli dodatkow jak do f5. wiecej nie napisze, bo w tej sprawie, ciezko byloby mi byc obiektywnym

Spinner
08-11-2005, 09:41
Heh - dla mnie zdecydowanie, jak kasa nie stanowi, F6... Podobno rewelacja i kazdy kto go mial w reku choc chile nie zapomni go nigdy :lol: No i nowke kupisz w sklepie bez problemu... :lol:

Oprocz wielu usprawnien w stosunku do F5 dla mnie jedna z podstawowych jest ODKRECALNY BG... Znam to z F100. Rewelka... nie zawsze jest mi potrzebny BG, aparat i tak zasilany jest paluszkami AA a zyskuje na porecznosci bez BG... Spadek kl/sek o 0,5 mozna przezyc :mrgreen:

Problem tylk ow kasie - podejrzewam, ze za jedna F6tke kupisz ze 2 F5tki uzywane lub ze 4 F100... :mrgreen:

Pzdr
Spinner

P.S. Mysle, ze gdybym mial komplecik F6, D200 i F3 to by byla nirvana sprzetowa :mrgreen: :mrgreen:

lukas_o
08-11-2005, 12:34
gdybym mial komplecik F6, D200 i F3 to by byla nirvana
tak bez żadnego szkła... hmm... dziwne... :wink:

Spinner
08-11-2005, 12:59
Eee... za dlugo by pisac :mrgreen: :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Von Jungingen
08-11-2005, 14:09
Bardzo dziękuję za rady i opisy.

Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto 08 Lis, 2005 ]
Nic więcej sie nie dowiem?

Pozdrawiam!