PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie polara



emis
07-11-2005, 19:21
Witam, czy mozna polarka B+W wyczyścić bibułkami hamy i tym płynem hamy do czyszczenia foto? Zabrudzenia typu palce i wilgoć. A może inne sposoby (szmatka bawełniana +chuch :lol: Prosze o radę
pzdr

trigger
07-11-2005, 19:54
Ja czyszcze ściereczką do optyki i płynem chemax - działa bardzo dobrze.

glisek
08-11-2005, 02:25
nie chce cie namawiac, ale jak mi sie juz totalnie zapaskudzil polarek (co prawda Hama), to go rozkrecilem, potem zapodalem Ludwika i do wody. Po wysuszeniu polaruje dalej jak ta lala :)
Zreszta nie taka optyke Ludwikiem czyscilem i sprawdza sie swietnie

Sedin
08-11-2005, 21:16
Trzy rozwiązania:

1.Wpadasz do Rossmana i kupujesz ściereczki do czyszczenia optyki, takie mokre nasączone jakimś specyfikiem na bazie alkoholu (rozpuszcza tłuszcz z paluchów). Ale uwaga, bo takich wynalazków jest w Rossmanie kilka i trzeba przeczytać na opakowaniu, które są tylko do okularów, a które do precyzyjnej optyki :) (wcale nie takie drogie)

2.Ludziska polecają izopropanol. Jak tylko się zaopatrzę w niego, to zdam relację, robiąc porównawcze testy na Cokinie Circular Pola P164 :twisted:

3.Kiedyś nie miałem nic innego pod ręką i użyłem spirytusu salicylowego z apteki 6% :roll: , ale mściłem się tym na tandetnym UV Soligora. Bałbym się użyć salicyla do droższego filtra.
(rozwiązanie najtańsze, więc pytanie czy rzeczywiście takie złe)