PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Polska - bylem...



admin
12-10-2004, 16:35
Jak zapewne niektorzy pamietaja (pisalem o tym w innym watku), kilkanascie dni temu zostalem zaproszony w niezwykle uprzejmy i bardzo mily sposob, na spotkanie do siedziby Nikon Polska. Uprzedzony o poznawczym charakterze spotkania, pojawilem sie w dniu dzisiejszym w progach "Naszej Firmy" ;) Juz od wejscia poczulem sie jak w swiatowym koncernie. Zostalem przedstawiony i poznalem niemal cala ekipe Nikon Polska, ktora stanowi lacznie 17 osob. Dosc powiedziec ze jestem mile zaskoczony bardzo mlodym wiekiem naszych Nikoniarzy. Piekne kobiety i przemili Panowie stanowia o sile marketingu tego koncernu w Polsce. Potraktowany zostalem znakomicie. Zostalem zapoznany z firma Nikon na swiecie, strategia marketingowa w Polsce i globalnie. Obejrzalem bardzo przekonywujace dane na temat udzialu Nikona w rynku swiatowym i rodzimym. Stosunku aparatow cyfrowych do analogowych i udzialu procentowego w poszczegolnych krajach i na rodzimym rynku. Obejrzalem rowniez dane pozycjonujace Nikona w Polsce wzgledem innych marek. O tym wszystkim stopniowo Wam opowiem, albowiem warto posluchac. Na koniec spotkala mnie mila niespodzianka, dostalem od koncernu Nikona D2X...... Ok, do potrzymania ;) Piekny korpus. Gdybym nie mial okazji pobawienia sie D2H, oszolomil by mnie. Ergonomia fantastyczna, aparat doskonale wywazony. Wizjer i pola AF znakomite... Ach, dlugo by o tym. Kolejny korpus to F6. Faktycznie jest to nowe podejscie Nikona do korpusow dla zawodowcow. Sam korpus jest zaskakujaco maly i zdecydowanie bardziej przypomina F100 niz 5. Nikon przeznaczyl jednak do niego bardzo wysokiej klasy gripa, ktory zmienia oblicze aparatu oraz poszerza funkcjonalnosc. O tym tez napisze wiecej przy innej okazji. Kolejne aparaty to kompakty z nowej linii. Bede o nich mowil wiecej nieco pozniej. Nikon lansuje coraz wiecej malych aparatow klasy zaawansowany kompakt, wyposazajac je w bardzo zaawansowane technicznie elementy z konstrukcji dSLR. Coraz wiecej, do niedawna zastrzezonych patentow, mozna znalezc na listach funkcji w instrukcjach obslugi Nikona. A propos instrukcji. Tu nie mam dobrych wiesci. Instrukcja stanowi fragment oferty Nikon Polska a nie koncernu globalnego i jako taka skierowana jest tylko do nabywcow aparatu na rynku polskim. Cena stanowi wypadkowa opracowania i popytu i zostala skalkulowana na okreslonym poziomie. Nie moge niestety zrobic nic wiecej, choc wydaje mi sie ze z czasem zycie zweryfikuje stanowisko Nikona. marketingowo rozumiem, emocjonalnie - nie. Prosba, nie komentujmy instrukcji w kolejnym watku. Dowiedzialem sie rowniez o sposobie pozycjonowania klientow strategicznych Nikona (mowie o rynku zawodowym foto), planowanych ulatwieniach dla tych uzytkownikow, zarowno w serwisie jak i wsparciu firmy. Jest to o tyle interesujace ze stanowimy grupa zainteresowania Nikona w tym wzgledzie i doloze wszelkich staran aby czlonkowie stowarzyszenia w calosci zasilili grono tej wlasnie grupy. Na zakonczenie otrzymalem przemile gadzety ktore stana sie stopniowo waszym udzialem. W trakcie spotkania poruszylismy rowniez sprawe odbywajacego sie konkursu NCPI ( tekst i informacje zostaly zamieszczone na stronach http://www.nikon.pl ). Dodam tylko ze dzieki uprzejmosci Nikon Polska, oglosimy wkrotce fragment tego konkursu dla forumowiczow, ktorego nagroda bedzie.... O tym pozniej, czuwajcie. Nagrodzone zdjecia zostana przeslane dalej i wezma udzial w konkursie NCPI o ktorym pisze wyzej. Nagroda bardzo mile mnie zaskoczyla, wiec doskonalcie warsztat... Na stronach Nikona do pobrania sa juz formularze rejestracyjne (uwaga, trzeba wypelnic w jezykach zastrzezonych w formularzu). Powodzenia.

Raz jeszcze bardzo dziekuje przemilej zalodze Nikon Polska. Jestem szczerze zaskoczony poziomem przyjecia mnie w Firmie. Wiem ze zaowocuje to doskonalym klimatem do dalszej wspolpracy. Polecamy sie laskawej pamieci...

BartekIgnasiak
12-10-2004, 16:53
no to sie cieszymy :D :D

Kaleid
12-10-2004, 16:54
No wlasnie, a jak w koncu wygląda sprawa ze stowarzyszeniem? zlot niestety mnie ominal :(

szymony
12-10-2004, 17:02
Jeszcze, jeszcze. My kcieć news-ów :lol: :wink:

admin
12-10-2004, 17:03
Wszystkie dokumenty juz sa u prawnika. Wymagana ilosc podpisow rowniez. Rozesle jeszcze protokol ze zlotu (sic! spotkania zalozycielskiego) i oddajemy calosc do sadu. Trzeba bedzie na szybko wybrac wladze, sekretarza, skarbnika itp ale to w oddzielnym watku. Zglaszajcie kandydatury :)

goldie
12-10-2004, 17:03
miło wiedzieć że "jesteśmy" obiektem zainteresowań NP... :D

admin
12-10-2004, 17:04
Szymon, spokojnie. Sam musze to poukladac w glowie... :)

admin
12-10-2004, 17:06
miło wiedzieć że "jesteśmy" obiektem zainteresowań NP...

Na dodatek tak uroczych Pan*...

Zaprosilem do dyskusji. Mam nadzieje ze bylem w mniejszym lub wiekszym stopniu przekonujacy... :)

* Wybaczcie ze nie bede podawal personaliow. Nie moge tego zrobic bez zgody zainteresowanych.

Kaleid
12-10-2004, 17:06
Czyli osoby ktore nie byly na zlocie, na stowarzyszenie sie nie zalapia ? ;)

BartekIgnasiak
12-10-2004, 17:10
zalapia..... mamy wymagana ilosc podpisow, co nie znaczy ze nie mozemy sie powiekszac...

jakby co to zglaszam swoja kandydature na jakies stanowisko ;)

admin
12-10-2004, 17:13
Kaleid, Drogi I Sekretarzu - nie martw sie. Jestes tu postacia kultowa. Stowarzyszenie bez Ciebie... Jak?

Kaleid
12-10-2004, 17:14
Ja? kultowa? :oops: Bez przesady bo jeszcze mi boskość do głowy uderzy :)

admin
12-10-2004, 17:19
Mowilem dzisiaj na spotkaniu o Tobie. Chcialem sprawdzic czy nie jestes tajnym wspolpracownikiem NP. Wiesz zawsze wszystko pierwszy... Wciaz jestes numero uno na mojej liscie podejrzanych o wspolprace ;)

szymony
12-10-2004, 17:19
Szymon, spokojnie. Sam musze to poukladac w glowie... :)
Przeca wim :wink:
Co do kandydatur w stowarzyszenu, to ddMON na 1 sekre.. e guglarza.

Kaleid
12-10-2004, 17:20
Wiec mowie z ręką na sercu ze nic mnie nie łączy z Nikon Polska co oni zapewne potwierdzą ;)

admin
12-10-2004, 17:23
Jak to nic? A czym focisz? ;)

Szymon, uwazaj bo ddMON "oparl" sie mojej prosbie o powrot na forum (i przykro mi z tego powodu), ale w ten sposob mozesz Go sciagnac... :)

Kaleid
12-10-2004, 17:26
A moze moj aparat nie pochodzi z dystrybucji NP ?? :)

PS: ddMONie wracaj, bez Ciebie juz nic nie jest takie jak dawniej :)

maroo
12-10-2004, 17:45
Czekamy na info o podkonkursie :D
Może warto puścić jakiegoś kiczyka :wink:

szymony
12-10-2004, 17:47
Szymon, uwazaj bo ddMON "oparl" sie mojej prosbie o powrot na forum (i przykro mi z tego powodu), ale w ten sposob mozesz Go sciagnac... :)

Chyba jednak trzeba będzie zorganizować w Śremie najazd Hunów i nawrócić niepokorną duszę :wink:

admin
12-10-2004, 17:47
Zapewniam ze warto...! :) Jak dostane materialy z NP a upomne sie o nie jesli nie dotra do jutra, natychmiast napisze o szczegolach.

lenek
13-10-2004, 00:09
Dowiedzialem sie rowniez o sposobie pozycjonowania klientow strategicznych Nikona (mowie o rynku zawodowym foto), planowanych ulatwieniach dla tych uzytkownikow, zarowno w serwisie jak i wsparciu firmy.

Bardzo zaciekawił mnie ten fragment - czy zawodowy rynek foto dotyczy tylko sprzętu zakupionego w dystrybucji NP. Jeśli tak to "zawodowiec", który kupił sprzęt poza granicami naszego kraju jest zdany na siebie?

admin
13-10-2004, 00:15
A z ktorego fragmentu to wywnioskowales Lenku? :)

Bogdan
13-10-2004, 08:17
troche z boku; Piotr napisał, że jest zadowolony z kontaktów z Biurem NP; ja z kolei byłem wczoraj mile zaskoczony przez Serwis NP; przez własną glupote uszkodzilem obiektyw i oddalem do serwisu, gdzie poinformowano mnie, ze do konca tygodnia bedzie gotowy kosztorys naprawy; ale telefon z opisem uszkodzenia i ceną otrzymalem juz po 20-30 minutach; super; mam nadzieję, że naprawa pójdzie równie sprawnie.

i drugie trochę z boku: warto dbać o sprzęt; niewłaściwie zabezpieczony/opakowany/przewożony nawet na pozór pancerny 80-200 nie wytrzymuje fruwania luzem po samochodzie przy gwałtowniejszym hamowaniu

i trzecie: ten sprzet nie jest taki zły, skoro mimo uszkodzenia 1/pierścienia przysłony i 2/pierścienia blokady af - nadal działa, choc to i owo trzeba przytrzymywać palcami

ale sie rozpisałem, wystarczy

lenek
13-10-2004, 09:06
A z ktorego fragmentu to wywnioskowales Lenku? :)

Może troszkę źle zadałem pytanie. Ciekawi mnie czy będzie/jest podział na zawodowców ze sprzętem zakupionym w dystrybucji oficjalnej i zawodowców ze sprzętem z "innej dystrybucji" ;)

Gamling
13-10-2004, 09:11
No to nic tylko sie cieszyc, ze jestesmy pozytywnie dostrzegani przez NC. Czekamy na dalsze informacje (no i konkurs oczywiscie)

Henryk
13-10-2004, 12:26
Trzeba bedzie na szybko wybrac wladze, sekretarza, skarbnika itp ale to w oddzielnym watku. Zglaszajcie kandydatury :)
hihi.. to ja na skarbnika, wciąż odczuwam brak gotówki :)
a tak poważnie.. "władza" w Łodzi więc pewnie ścisłe biuro musi być z tego rejonu.. hmm.. chociaż w dobie elektroniki.. w każdym razie, jeśli wymyślicie jakąś funkcję dla emeryta, to chętnie wspomogę działania Stowarzyszenia ( o członkowstwie nie wspominam)

admin
13-10-2004, 12:49
Henryku, w koncu Lodz to "stolyca" fotografii ;) Jestesmy, a raczej bedziemy, stowarzyszeniem ogolnokrajowym i nie ma zadnego powodu dla ktorego sklad zarzadu stowarzyszenia (potrzebny tylko z koniecznosci proceduralnej) nie byl wlasnie obrazem tego faktu. Wyboru czlonkow zarzadu dokonamy rowniez on-line, wiec bede chcial wykonac w tym celu odpowiednia ankiete i glosowanie, oczywiscie anonimowe.

Sebastian
13-10-2004, 13:11
Z uwagą przeczytałem Twoją relację Adminie z pobytu w NP. Cieszy fakt, że NP zdaje sobie sprawę z istnienia naszej grupy. Myślę że jesteśmy dla nich odpowiednimi partnerami do poważnych rozmów, z tendencją do rozwijania współpracy, szczególnie po uprawomocnieniu Stowarzyszenia.
Myślę że robimy dla Nich dobrą robote, ale współpraca polega także na inicjatywie ze strony NP. Mam nadzieję ze uda się zrealizować pomysł specjalnej "legitymacji" , "karty" czy czegoś podobnego, co sprawi, że będziemy załatwiani szybko, tanio i miło :-)
pozdrawiam i dziekuje.

admin
13-10-2004, 13:36
Pomysl takiej karty jest juz wykorzystywany w Nikonie od lat, cieszy wiec ze i NP podjal sie tego zadania i wdraza w zycie tak dobre i sprawdzone pomysly. Mowilismy o tej karcie i wszystko wskazuje na to ze zostanie ona udostepniona czlonkom stowarzyszenia. Nie chcialbym dzielic uzytkownikow Nikona na amatorow i profesjonalistow, bo w kazdym momencie dzisiejszy amator moze okazac sie jutrzejszym zawodowcem. Taka karta uprawnia do kilku dosyc przyjemnych, choc w codziennej pracy zupelnie zbytecznych, przywilejow. Nikon Polska podchodzi do tego bardzo zdrowo i to mi sie podoba...

Robert_KR
13-10-2004, 14:21
Wszystko fajnie, tylko dlaczego u nas nie potrafią zrobić takiego serwisu jaki jest tutaj www.nikonownersclub.com. Chętnie bym się zapisał (zwłaszcza przez ten magazyn), ale 59 funtów to trochę dużo. Nie mogliby zrobić takiej wersji polskiej?.

Kaleid
13-10-2004, 14:27
Byc moze kiedys dojdziemy do takiego stanu :) Narazie to początki...ktore i tak znacznie przerosły to niz sie na początku z adminem spodziewalismy podczas wstępnych rozmow przy zakladaniu forum :)

Sebastian
13-10-2004, 15:22
Byc moze kiedys dojdziemy do takiego stanu :) Narazie to początki...ktore i tak znacznie przerosły to niz sie na początku z adminem spodziewalismy podczas wstępnych rozmow przy zakladaniu forum :)

Pozostaje mieć nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z planem i oczekiwaniami. Początki jak można przeczytać są dobre, aby tak dalej...
Forum to bardzo cenna inicjatywa i myślę że możecie mieć ogromną satysfakcję, że tak się rozwija. Zawsze wiedziałem że Nikoniarze to mili ludzie :-) I dzięki temu "atmosfera" forum jest miła, sympatyczna, a nawet, biorąc pod uwagę niektóre posty - rodzinna.
p.s. Zpiszcie mnie do Stowarzyszenia ....pleeeeeeeeeease........ :-)

admin
13-10-2004, 17:17
Sebastianie, dzieki za mile slowa. To Wasza zasluga ze to forum wyglada tak a nie inaczej. Co do przynaleznosci do Stowarzyszenia. Kazdy kto bedzie mial na to ochote, bedzie mile widziany. Poczekajmy na rejestracje i jej przebieg. Sprawy sa juz bardzo zaawansowane.

adik
13-10-2004, 18:13
Ja bym bardzo pragną zająć się sprawami elektronicznymi w tym stowarzyszeniu...NIe no żartuje.Choć było by miło.Co nieco na ten temat wiem a każdy ładny adres i szybkie forum musi mieć.No właśnie.Jakie będą role w tym stowarzyszeniu???Ja jestem bardzo chętny.Myślę że stowarzyszenie niemusi być scentralizowane.Doba itnernetu w dzisiejszych czasach...NIektorzy tylko we śnie niekorzystaja.Ja niestety musze zawsze:>

-Jakie będą stołki???
-Czy planujemy już pierwszy przewrót???Żartuje....

Bogdan
13-10-2004, 19:47
współpraca polega także na inicjatywie ze strony NP. Mam nadzieję ze uda się zrealizować pomysł specjalnej "legitymacji" , "karty" czy czegoś podobnego, co sprawi, że będziemy załatwiani szybko, tanio i miło :-)
.

zaznaczam na wstępie, że to nie jest reklama, choc z pewnoscią tak zabrzmi

pisałem wczesniej, że oddalem obiektyw do naprawy i konserwacji i jestem zadowolony, bo diagnoze uszkodzeń i oferte/kosztorys dostalem telefonicznie w 30 minut

ale to wszystko nic

dzis [po 24 godz od oddania do naprawy !!!] poproszono mnie tel. o odebranie juz naprawionego [choc nie prosilem i nie placilem za expres] i nie jestem zawodowcem korzystającym z jakichs preferencji

obiektyw:
1/ ma wymienione dwa pierscienie: przysłon i blokady A/M autofokusa,
2/ wszystkie pierścienie chodzą jak po maśle [lepiej niz bylo, choc nie bylo zle]
3/ AF dostał wyraźnego kopa, choc ten ob. i tak do najwolniejszych nie należał,
4/ czyms go umyto/oczyszczono i wygląda jak nowy [a zdecydowanie nie wygladał]
5/ filtr UV [ktory uwazalem, ze niedlugo pojdzie na zlom, bo jest skatowany] został czyms/jakoś/? wypucowany tak, ze wygląda super i zaoszczedze pare groszy [bo filtr 77 mm] na planowanym niedlugo zakupie nowego

koszt naprawy i konserwacji wyniosl ok. 8% ceny katalogowej obiektywu

pozostawiam to wszystko bez komentarza

Kaleid
13-10-2004, 19:51
Coz, byc moze ludki z NP wzieli sobie do serca wszyskie gorzkie zale wylewane pod ich adresem i obiecali poprawę ;) Az sie milo czyta ;)

Krzysiek
13-10-2004, 19:54
Mam nadzieje, ze jutro bede mogl cos podobnego do opinii Bogdana napisac, dzisiaj zostawilem swoj do czyszczenia matrycy, przed 18 dzwonili ze jest do odbioru.

szymony
13-10-2004, 20:04
[
pisałem wczesniej, że oddalem obiektyw do naprawy i konserwacji i jestem zadowolony, bo diagnoze uszkodzeń i oferte/kosztorys dostalem telefonicznie w 30 minut

ale to wszystko nic

dzis CIAH...

Mnie zastanawia jedno, czy działalność serwisu sie tak pozytywnie ostatnio zmieniła, z czego by się wypadało tylko cieszyć. Czy też potraktowali Cie tak bo jesteś uczestnikiem tego wspaniałego forum.
Niedawno inny uzytkownik Nikona miał niestety nieco inne doświadczenia.

http://tinyurl.com/6vyq2

admin
13-10-2004, 20:09
Bogdanie, przeczytalem post i Twojego maila (odpisze niebawem - dzieki). Sporo mowilismy o serwisie. Zalilem sie przede wszystkim na brak kontaktu (trudnosci z dodzwonieniem sie itd). Uzyskalem informacje o tym ze juz jest, a bedzie jeszcze lepiej. Serwisanci do tej pory skazani byli na rownoczesna naprawe i odbieranie telefonow z tradycyjnymi w f. cyfrowej pytaniami w stylu, "co wybraz za... PL" i podobnymi. Teraz ma byc centralny telefon na front linii. Jak widac i z jakoscia obslugi jest znacznie lepiej. Bardzo milo to czytac.

Przy okazji wiec pozdrawiam obsluge serwisu i zycze utrzymania takiego poziomu na bardzo dlugo :)

Bogdan
13-10-2004, 20:18
[
pisałem wczesniej, że oddalem obiektyw do naprawy i konserwacji i jestem zadowolony, bo diagnoze uszkodzeń i oferte/kosztorys dostalem telefonicznie w 30 minut

ale to wszystko nic

dzis CIAH...

Mnie zastanawia jedno, czy działalność serwisu sie tak pozytywnie ostatnio zmieniła, z czego by się wypadało tylko cieszyć. Czy też potraktowali Cie tak bo jesteś uczestnikiem tego wspaniałego forum.
Niedawno inny uzytkownik Nikona miał niestety nieco inne doświadczenia.

http://tinyurl.com/6vyq2

jesli nawet tak, to tym lepiej dla forum, bo oznacza to, ze JUŻ JEST czyms wiecej niz tylko kółkiem dyskusyjnym, gdzie marudzi sie jedynie o przepaleniu swiatel, morze i wyzszosci kadrow pionowych nad poziomymi

admin
13-10-2004, 20:22
Klaudiusz faktycznie jakos pechowo trafil. O problemie z kontaktem juz pisalem. Cala firma Nikon Polska to w chwili obecnej 17 osob. Mozna wyciagnac wniosek ze to poczatek. Tym bardziej ciesza takie doswiadczenia jakie staly sie udzialem Bogdana. Oby tak dalej. Po wydaniu kart stowarzyszonym, moze byc tylko lepiej...

adik
13-10-2004, 20:26
Ja chcialbym powiedziec w tej kwesti ze gratuluje tego jak potraktowali admina.Po odwiedzeniu serwisu firmy nokia serwisant stwierdzil ze na forach sa idioci zlodzieje i debila.Doslownie.Po czym udowodnilem mu ze jego mozliwosci w montazu BGA (to taka juz extremalka w elektrocnice) to on ma mierne i bynajmniej myli sie ze pracuje tutaj.PRacowal weekend po tym jak zadzwonilem do glownego oddzialu gdzie siedzi wlasnie kolega z forum...Wiec jednak sie trzeba liczyc z nami:)))To naprawde niezla kopalnia wiedzy.Pozatym czesto bywa tak ze na szkoleniach serwisowych niemowia wszystkiego a tutaj mozna sie dowiedziec...

szymony
14-10-2004, 05:12
Klaudiusz faktycznie jakos pechowo trafil. O problemie z kontaktem juz pisalem. Cala firma Nikon Polska to w chwili obecnej 17 osob. Mozna wyciagnac wniosek ze to poczatek. Tym bardziej ciesza takie doswiadczenia jakie staly sie udzialem Bogdana. Oby tak dalej. Po wydaniu kart stowarzyszonym, moze byc tylko lepiej...

Z moich doświadczeń i obserwacji wynika że sprawcą zatkania telefonów jest D70 :D
W czasach przed D70 nie było problemu z dodzwonieniem się do NP i jego serwisu. A Bogdan jest pierwszym pozytywnym znanym mi przypadkiem, od pojawienia się D70 i jego chorobami wieku dziecięcego. Miejmy nadzieję że nie ostatnim.
A i tak wszystkim życzę jak najmniejszych kontaktów z serwisami wszelakimi :D
Jeżeli NP czyta forum i traktuje nas poważnie, to tylko można pogratulować Np i nam.

sailor
14-10-2004, 08:44
bogda nie jest pierwszym przypadkiem. a rowneiz bylem w serwisie i nie przedstawialem sie ze z forum. naprawiali mi bf. co prawda nadal mam wrazenie ze jeszcze odrobinka go zostale - moze sie myle i slepy jeste, zreszta tak jak jest juz raczej nie preszkadza.

ale jesli chodzi o obsluge to rowniez chwalilem. zalatwili to w ciagu kilku godzin, na moja prosbe ze sie spiesze na pociag pan stweirdzilz e zrobia przed 16 (oddawalem ok 10) i o 15 juz dostalem telefon ze sprzet jest do odbioru :)

Sebastian
14-10-2004, 08:50
Szanowne Forum, Szanowni Państwo z NP.
Mam nadzieje że w tym roku uda mi sie uzbierać 800 złotych na wymianę soczewki w 17-35/2,8. W związku z tym mam nadzieję, że oprócz pretensji co do ceny instrukcji, będę mógł napisać coś pozytywnego w sprawie serwisu :-)

maroo
14-10-2004, 12:38
Adminie, co z tym konkursem?
Nawet zrobiłem sobie jakąś dużą odbitkę w tym celu. :wink:

admin
14-10-2004, 12:58
Maroo, pod zadnym pozorem nie publikuj jej nigdzie. Wlasnie ustalamy z przemila Pania A z NP, szczegoly tego przedsiewziecia. Powiem tylko tyle ze z uwagi na procedury NCPI, konkursy beda mialy dwa rownolegle tory ale ten organizowany przez Nikon polska i stowarzyszenie, bedzie oddzielnym i samoistnym. Wkrotce napisze watek dotyczacy NCPI - swietny konkurs i warto wziac w nim udzial bo pula nagrod to 60 tys dolarow w sprzecie Nikona, a do tej pory polscy fotografisci zajmowali szczytowe miejsca (nagroda glowna to 10k dolarow). W naszym konkursie nagroda jest juz ustalona i wydaje sie byc rowniez bardzo atrakcyjna.

maroo
14-10-2004, 13:18
Maroo, pod zadnym pozorem nie publikuj jej nigdzie.
Właśnie doczytałem w regulaminie, że muszę zrobić jakąś inną :evil:
Zazwyczaj przy wszelkiej maści konkursach prezentacje w internecie są dopuszczalne...

admin
14-10-2004, 13:28
NCPI ma bardzo rygorystyczny charakter. Tomoze zniechecac ale i zachecac czesc uzytkownikow. Jedno jest pewne, warto zaistniec skoro sa takie mozliwosci. Pula nagrod rowniez zacheca ;)

maroo
14-10-2004, 13:35
Hmm.
A inne (bliźniaczo podobne, inaczej skadrowane) ujęcie tego samego zdjęcia?

antonjo
14-10-2004, 15:14
Fajna relacja Panie Piotr ';] . Widać że wizyta w Nikon Polska poszła aż nadto dobrze...

konkursy, gadgety, nagody :shock: ... dobry wypas jak na początek.
Stowarzyszenie użytkowników Nikon, w świetle newsów, zaczyna wyglądać coraz poważniej.

Z niecierpliowścią czekam na wszystkie szczegóły. :)

admin
14-10-2004, 15:17
Maroo, trudno mi powiedziec ale sadze ze nie warto ryzykowac, szczegolnie na tak prestizowym konkursie jak NPCI... Antek, dzieki ;)

antonjo
14-10-2004, 15:23
Co do konkursu - można do niego zgłaszać tylko te zdjęcia które nie były publikowane w sieci ? (plfoto, imagia...etc ? ) ? Czy cosik źle zrozumiałem...

admin
14-10-2004, 15:26
Dokladnie tak. Do konkursu NPCI mozna zglosic tylko te zdjecia ktore jak dotad nie byly nigdzie publikowane ani oceniane. Nie wiem jak zinterpretowac plfoto ale mysle ze jest to upublicznienie sensu stricte...

antonjo
14-10-2004, 15:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.sfd.pl/buziaki/7.gif)

To trzeba nagle napstrykac dużo dobrego materiału. . . :?

Lub. . . skasować z plfoto zdjęcie które chcesz wysłać.. kto będzie dochodził czy kiedyś ono gdzieś było.. No ale było by to odrobinę nie fair - w myśl regulaminuy NCPI

ddMON
17-10-2004, 16:44
Piotrze tylko 10 dni mojej nieobecności, a tak wiele się wydarzyło!
Gratulacje i czekam na więcej wiadomości!
POzdro! :wink:

WAPNO
17-10-2004, 22:08
Bardzo się cieszę z postawy NP :). Będziemy mogli coś wspólnie stworzyć. Ja jak najbardziej chciałbym być członkiem stowarzyszenia. Co do konkursów to niestety niektóre mają zakas publikowania materiałów konkursowaych, a szkoda, bo przecież zwykle chwalimy się właśnie najlepszymi zdjęciami :).

admin
18-10-2004, 00:43
Ten zakaz publikacji dotyczy konkursu Nikona (NPCI), ale wydaje mi sie dosyc rozsadny. Poza tym daje rowniejsze szanse na godziwa ocene jury. Nasz konkurs bedzie mial zasady opracowane przez fundatora nagrody, czyli NP, byc moze przy wspoludziale kogos z forum. Czekam na propozycje zestrony NP.

Ciesze sie ze nasze kontakty z Nikonem przybraly taka forme. To znakomity prognostyk dla naszych przyszlych pomyslow.

Rave
19-08-2005, 17:58
Ach, dlugo by o tym. Kolejny korpus to F6. Faktycznie jest to nowe podejscie Nikona do korpusow dla zawodowcow. Sam korpus jest zaskakujaco maly i zdecydowanie bardziej przypomina F100 niz 5. Nikon przeznaczyl jednak do niego bardzo wysokiej klasy gripa, ktory zmienia oblicze aparatu oraz poszerza funkcjonalnosc. O tym tez napisze wiecej przy innej okazji. Kolejne aparaty to kompakty z nowej linii. Bede o nich mowil wiecej nieco pozniej.



no więc?:D

Orfi
21-09-2005, 08:13
Miło bardzo ...zważywszy na fakt ze w Nikonie pracuje moja kuzynka hehehehe...pozdro..