PDA

Zobacz pełną wersję : Dla początkujących



sivy
02-08-2007, 15:42
Ja może bym się z kimś sprobował :) ale z kimś początkującym jak ja... :) także chętnych zapraszam, temat się ustali.

dame
02-08-2007, 15:50
ja jestem chętny ;) Proponuję coś związanego z urbanistyką, odkąd mieszkamy w tym samym mieście ;) A może jakieś zdjęcie reklamowe?

sivy
02-08-2007, 15:56
ja jestem chętny ;) Proponuję coś związanego z urbanistyką, odkąd mieszkamy w tym samym mieście ;) A może jakieś zdjęcie reklamowe?

hmm no może być coś z miastem. Reklamowe to się chyba jeszcze zupełnie w tym nie czuje.

milo_ja
02-08-2007, 15:59
Jak ustalić czy ktoś jest początkujący? Bo nie wiem, czy jestem. :) Można nie liczyć czasów, kiedy zdjęcia robiło się kompakcikiem cyfrowym?

sivy
02-08-2007, 16:05
Jak ustalić czy ktoś jest początkujący? Bo nie wiem, czy jestem. :) Można nie liczyć czasów, kiedy zdjęcia robiło się kompakcikiem cyfrowym?

to się czuje jak człowieka napełnia profesjonalizm heheh chyba. A poważnie to zapraszam...

dame
02-08-2007, 16:06
sivy sprawdź wiadomości. zapowiada się przyjemny konkurs amatorów :D

milo_ja
02-08-2007, 16:07
to się czuje jak człowieka napełnia profesjonalizm heheh chyba. A poważnie to zapraszam...

:mrgreen: Hmmm... to może najpierw jaki temat. Bo nie chce z góry się wyrywać, a potem lipa, bo mi temat nie podejdzie.

milo_ja
02-08-2007, 16:08
sivy sprawdź wiadomości. zapowiada się przyjemny konkurs amatorów :D

Mówisz o tym foceniu powstania komórkami? :mrgreen:

dame
02-08-2007, 16:08
właśnie chcieliśmy na ten temat podyskutować.. Podaj sivemu swoj numer gg, to zrobimy konferencje i jakos sie dogadamy

milo_ja
02-08-2007, 16:10
Nie za bardzo mogę dyskutować on-line. Ustalcie coś i jak mi "podejdzie", to się "podepne". :)

dame
02-08-2007, 16:13
hmm no może być coś z miastem. Reklamowe to się chyba jeszcze zupełnie w tym nie czuje.

jak nie miasto, to może jakiś inny temat? Zaproponuj cos ;)

milo_ja
02-08-2007, 16:15
Żeby nie było, to rzuce hasło: "Blaski i cienie stolicy." (chodzi mi o zdjęcia nocne, a tytuł taki, żeby "poważnie" wyglądało). ;)

dame
02-08-2007, 16:17
niezłe niezłe.. mi odpowiada :D
ale mam nadzieje, ze nie zaskoczysz gotowcem z szuflady ;)

milo_ja
02-08-2007, 16:22
niezłe niezłe.. mi odpowiada :D
ale mam nadzieje, ze nie zaskoczysz gotowcem z szuflady ;)

Gotowcem nie, ale z tydzień czy dwa temu jadąc nocą tramwajem upatrzyłem sobie taką fajną miejscówkę i muszę ją wypróbować. Konkursik może być niezłą motywacją. :)

Edit: niedawno zakupione zdalne sterowanie do aparatu też czeka na swój chrzest bojowy. :)

sivy
02-08-2007, 18:22
Noc to tak średnio :) może np. miasto, metro, park, ulica albo coś takiego

dame
02-08-2007, 19:29
Metro mamy tylko jedno, na dokładkę wszystkie stacje wyglądają niemal jednakowo ;)
park.. mhm, obawiam się że się skończy na kwiatkach/dzieciach

ja bym widział coś a la "Warszawa - miasto które kocham/nienawidze", co o tym sądzicie?

Dyziek
02-08-2007, 21:59
Metro mamy tylko jedno, na dokładkę wszystkie stacje wyglądają niemal jednakowo ;)
park.. mhm, obawiam się że się skończy na kwiatkach/dzieciach

ja bym widział coś a la "Warszawa - miasto które kocham/nienawidze", co o tym sądzicie?

fajny temacik- czekam na zdjęcia Panowie:)

sivy
02-08-2007, 23:34
Proponuję więc temat "Warszawa - miasto które kocham/nienawidze" i czas przesłania zdjęć do 26 sierpnia włącznie. Czekam na chętnych.

dame
02-08-2007, 23:58
może daj do końca miesiąca, tak dla równego rachunku? Tj do ostatniego dnia sierpnia do godziny 00:00..

jeżeli już postanowione jaki temat, to może umówmy się jeszcze co do ilości uczestników, zdjęć oraz przyjętej techniki.

Np ja najchętniej bym widział warunek nie używania PS-a (z wyjątkiem może doostrzenia i zmniejszenia rozmiaru pliku). Wydaje mi się to logiczne w konkursie dla amatorów.. Co o tym sądzicie?


fajny temacik- czekam na zdjęcia Panowie

a dziekuje dziekuje :] Oby zdjęcia były fajne.

A tym czasem zaczynam już myśleć nad fotami.. :D

sivy
03-08-2007, 00:04
Tak jestem za nie używamy Photoshopa z wyjątkiem zmniejszenia pliku i zmiany fotki na B&W. Co wy na to. I pytanie kto wie jak w PS zmienić fotkę żeby miała dokładnie 250kb ?

Niedzwiedz
03-08-2007, 00:09
warszawa miasto ktore kocham i nienawidze :) wezcie mnie !!!!!!!!!

dame
03-08-2007, 00:28
Tak jestem za nie używamy Photoshopa z wyjątkiem zmniejszenia pliku i zmiany fotki na B&W. Co wy na to.

Super! Czyli bez Photoshopa! Super! to mi się podoba!

Kolejna rzecz - limit zdjęć to 2, co wy na to?


I pytanie kto wie jak w PS zmienić fotkę żeby miała dokładnie 250kb ?

(CS3) File -> save for web & devices -> optimize menu -> optimize to file size

Optimize menu to ikonka przypominająca trochę obrys oka z znakiem > w środku, jest po prawej stronie na wysokości "Presets" (tego okienka drop-down gdzie można wybrac np "JPEG HIGH")

mam nadzieję że piszę zrozumiale


warszawa miasto ktore kocham i nienawidze :) wezcie mnie !!!!!!!!!


Dla początkujących


|5D+BG|17-40 f4 L|35 2.0|50 1,4|85 1,8|430EX|190Pro+141RC2|

;)

dame
03-08-2007, 01:01
temat: "Warszawa - miasto które kocham i nienawidzę";

czas: do końca sierpnia 2007;

technika: dowolna, z wyłączeniem edycji komputerowej (dotyczy również ramek i innych cudów) - dozwolone wyostrzanie, konwersja do B&W oraz zmiana wielkości/kompresji zdjęcia;

Zdeklarowani uczestnicy: Dame, Sivy, inni jeśli się zgłoszą;

Il.zdjęć: 2;

Jak na razie wszystko się zgadza? Postanowiłem to podsumować, żeby była jasność w co się bawimy ;) - jak coś jest nie jasne albo się nie zgadza to poprawcie ;)

Wydaje mi się, że temat byłby znacznie prostszy gdyby nie wakacje, ale to może sprawi że zdjęcia nie będą trywialne ;)

pozdrawiam

edit: po zastanowieniu - miesiąc to strasznie długo, może 2 tygodnie? np do 19 sierpnia?

milo_ja
03-08-2007, 08:19
Ej no. To balansu bieli, kontrastu, geometrii, korekcji aberacji, "d-lighting", odszumiania nie wolno używać? :-?

milo_ja
03-08-2007, 08:21
mam nadzieję że piszę zrozumiale
;)

Niedzwiedz: było się sprzętem w stopce chwalić? ;)

Gemini
03-08-2007, 10:19
Tak jestem za nie używamy Photoshopa z wyjątkiem zmniejszenia pliku i zmiany fotki na B&W. Co wy na to. I pytanie kto wie jak w PS zmienić fotkę żeby miała dokładnie 250kb ?

... zmniejszasz do 500 kB, a potem tniesz o połowę... powinno być dokładnie 250 kB... chyba ;)

Macro
03-08-2007, 11:19
Niedzwiedz: było się sprzętem w stopce chwalić? ;)
:D Cokolwiek by te znaczki tam nie oznaczały, to jest też napis "Pro" :p

milo_ja
03-08-2007, 11:35
Jestem skłonny przyłączyć się do zabawy pod warunkiem dopuszczalnoiści operacji, o których mówiłem i terminu koniec sierpnia.

dame
03-08-2007, 11:37
milo_ja: jak dla mnie nie ma problemu z tymi operacjami (w sumie o nich nie pomyslalem wczesniej - masz racje). A dlaczego tak dlugi termin Cie interesuje? Mozemy to robic i miesiac.. pytanie czy warto tak dlugo. Moze podsumuj to wszystko i niech sivy sie wypowie

milo_ja
03-08-2007, 11:43
Termin taki, bo spora część sierpnia wypada mi na urlopie i bynajmniej nie będzie to urlop w Warszawie. ;) Po drugie nie dysponuje dużą ilością czasu, a większość weekendów mam wyjazdowych, więc pozostaje focenie w tygodniu, co nie jest takie proste jak żona w domu czeka. ;) Postaram się w ciągu 2 tygodni, ale nie obiecuję, że się wyrobię.

milo_ja
03-08-2007, 11:47
temat: "Warszawa - miasto które kocham i nienawidzę";

czas: do końca sierpnia 2007 (lub wcześniej, jak wszyscy skończą przed czasem)

technika: dowolna, z wyłączeniem edycji komputerowej (dotyczy również ramek i innych cudów) - dozwolone wyostrzanie, konwersja do B&W, zmiana wielkości/kompresji zdjęcia i inne standardowe operacje nie mające nic wspólengo z retuszem (czyli kontrast, jasność, balans bieli, "d-lighting"/"highlight&shadow", korekcja perspektywy, obrót itp.)

Zdeklarowani uczestnicy: Dame, Sivy, milo_ja, inni jeśli się zgłoszą;

Il.zdjęć: 2;

gadas
03-08-2007, 11:49
he he fajnie moze byc :)

Może kiedyś zrobimy wielki turniej "pojedynek" grupowy między miastami startują miasta Np. W-wa Kraków Gdańsk itd... po kilka osób z jednego miasta (1 osoba jeden temat 1 miasto do 10 fotek czyli nawet po 10 osób w grupie )
Ps. Tylko Łódz nie może bo tam admin hi hi hi ;)
Co wy na to ???

dame
03-08-2007, 12:14
właśnie rozmawiałem z sivym i ustaliliśmy, że takie rozwiązanie pogodzi chyba wszystkich:

temat: "Warszawa - miasto które kocham i nienawidzę";

czas: od 6 do 26 sierpnia 2007 (lub wcześniej, jak wszyscy skończą przed czasem);

technika: dowolna, z wyłączeniem edycji komputerowej (dotyczy również ramek i innych cudów) - dozwolone wyostrzanie, konwersja do B&W, zmiana wielkości/kompresji zdjęcia i inne standardowe operacje nie mające nic wspólengo z retuszem (czyli kontrast, jasność, balans bieli, "d-lighting"/"highlight&shadow", korekcja perspektywy, obrót itp.)

Zdeklarowani uczestnicy: Dame, Sivy, milo_ja, inni jeśli się zgłoszą;

Il.zdjęć: 2 (jedno na kocham i drugie na nienawidzę)

oraz zgodnie z regulaminem:


10. Zdjecia wysylamy na adres: pojedynek(at)digital.pl Prosze dopisywac nick forumowy!
11. Maksymalna waga zdjęcia to 300kb (najlepiej by nie przekraczała jednak 250 kb) - zmiana wprowadzona od poczatku sierpnia br.

milo_ja
03-08-2007, 12:17
właśnie rozmawiałem z sivym i ustaliliśmy, że takie rozwiązanie pogodzi chyba wszystkich:
czas: od 6 do 26 sierpnia 2007 (lub wcześniej, jak wszyscy skończą przed czasem);


Ok. Czemu akurat od 6, a nie od teraz? :)

dame
03-08-2007, 12:21
chyba dlatego, że wciąż dyskutujemy nad jego formą, może jeszcze ktoś zechce się zgłosić, trzeba chwilę by przemyśleć temat itp.. ;)

milo_ja
03-08-2007, 12:25
chyba dlatego, że wciąż dyskutujemy nad jego formą, może jeszcze ktoś zechce się zgłosić, trzeba chwilę by przemyśleć temat itp.. ;)

Nic to. Najwyżej podmienie date w EXIFie. :mrgreen:

milo_ja
03-08-2007, 14:09
Jeszcze jedno. Proponuje pousuwać EXIFy, bo nie trudno będzie po nich poznać kto które zdjęcia robił. Każdy z nas ma zupełnie inny sprzęt.

dame
03-08-2007, 14:10
to prawda... milo a czym Ty pstrykasz?

milo_ja
03-08-2007, 14:13
to prawda... milo a czym Ty pstrykasz?

Będę chamski: ... przeszukaj forum. ;)
Dam "podpowiedź": poszukaj w wątkach o D200 i 18-200VR :mrgreen:

sivy
28-08-2007, 08:31
Do ADMINA.

Co się dzieje z tym pojedynkiem?

milo_ja
28-08-2007, 08:32
No właśnie. Podesłaliśmy zdjęcie i ... nic.

milo_ja
29-08-2007, 09:28
Poczekajmy jeszcze do końca sierpnia na brakujące prace i jak nie dotrą, to trzeba będzie rozegrać pojedynek w okrojonym składzie.