PDA

Zobacz pełną wersję : Pomarańczowe zdjęcia



jakubs
31-07-2007, 23:45
Bardzo dziękuję wszystkim za nadesłane prace :)

Myślę, że warto było się zaangażować...



amator


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/3e952d15d98e6889-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





anchel


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/a8f63d82b45f26f3-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





darsedz


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/af98e68acf3e1616-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





eef


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/e4503745a40475ca-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





fenek


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/ecd086a6be28ea9c-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





Gemini


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/98df10398d2f3281-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





Guancho


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/192d95ae4e9172f7-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





jakubs


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/c57096004b34f81e-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





Karolina


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/04a6a83e732b4d52-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





lechupe


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/c93196c0988ece54-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





malisz


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/026b6d964b0df3af-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





mario Scott


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/5a5f326b72902475-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





pebees


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/528cad0d0840ccd5-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





Zbigniew


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/48639e491f6455e4-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





rob123


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/fe4adfecaa579b2e-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





Thrasher


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/07/7914b51cbea9fad8-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)





ps
Jako, że za późno się za to wziąłem to nie udało mi sie skontaktować z Adminem i prace wrzuciłem na fotosik.pl. Jednak mam nadzieję, ze wszystko poza tym, ze wolno- będzie działać. A jak Admin się pokaże, to go dopadnę i zaatakuję mailem ze zdjęciami :)

jm
01-08-2007, 00:00
Gratuluję .....zwycięzcy! Dla mnie jest oczywiste, że jest nim przede wszystkim pomysłodawca tej zabawy!
Brawo jakubs!
A teraz będę oglądać te zdjęcia, bo kilka mnie mocno zaciekawiło!

Zbigniew
01-08-2007, 00:06
Dużo prac - różnych i fajnych prac :) To jaki temat następnego konkursu ? Dzieci ? ;)

Paprycjusz
01-08-2007, 00:07
A to nie będzie jakiejś ankietki i wyboru najlepszego?

I kiedy kolejne zadanie? :D

jm
01-08-2007, 00:09
A to nie będzie jakiejś ankietki i wyboru najlepszego?

I kiedy kolejne zadanie? :D


Myślę, że ankietka zabija tego typu "zabawę". Tak mi się wydaje, obserwując "konkursy tygodnia".


Wracając do zdjęć:
malarsko zachwyciło mnie zdjęcie malisza - najbardziej ze wszystkich, choć także wnętrze kwiatu zapodane przez eef mi się podoba.
Guancho pokazał typowe zdjęcie "stockowe" ale za to jakie ...pyszne i pomarańczowe!!! Extra wykonanie!
lechupe i Trasher - bardzo lubię takie produkcje! Bardzo, bardzo udane prace. Praca Trashera mnie osobiście podoba się bardziej.
pebees - świetny pomysł - jest temat, jest historia - i jest ona dobrze opowiedziana - krótko i węzłowato.
jakubs pokazał stopniowanie pomarańczowatości;) - też jest pomysł.
rob123 - limonkowa prowokacja...?;)

Tyle moich bardzo świeżych odczuć na gorąco - z czasem następne.

pepe2k
01-08-2007, 00:12
Świetne... świetne zdjęcia, genialny pomysł i realizacja! Czemu mnie to ominęło :( Sierota ze mnie... piszę się 4 łapkami na kolejny! :D

Zbigniew
01-08-2007, 00:19
Trasher - wow, nieźle, na prawdę się podoba :) Zdecydowany plus za koncept i wykonanie.

Jeżeli można już dyskutować :), to jeszcze kilka słów do wybranych:
- anchel - podoba się - prosta i wymowna forma ,
- jakubs - stopniowa zmiana nasycenia kolorów ma coś sugerować ... przemijanie ?
- karolina - kobieta myśli chyba zawsze inaczej niż faceci - tam gdzie samiec widzie dwie pomarańcze (cytryny, arbuzy, itp. ;) :-P), można czasami znaleźć coś więcej :) :) Fajnie!
- lechupe - niezły pomysł z tą przeróbka, też się podoba.

Pomysł na zadanie tematyczne chyba wypalił :) Jest nieźle. Podziękowania dla jakubsa ;)

jakubs
01-08-2007, 00:23
Widzisz Zbigniew, ojcostwo Ci służy :) Od razu potrafisz odczytać zamysł twórcy (przynajmniej mój).

ps
Dzięki za podziękowania, a Ty Karolina to przeginasz ;). Idę spać bom chory.

jm
01-08-2007, 00:27
a Ty Karolina to przeginasz ;). Idę spać bom chory.

???

W środku lata chorować?? Umiaru nie masz!;)

Zdrówka zatem życzę!

Thrasher
01-08-2007, 00:56
Podoba mi się praca lechupe.
Fajnie, że tyle osób zdecydowało się na zabawę :-)

Ps.
Autorem ostatniego jest Thrasher :wink:

jakubs
01-08-2007, 08:53
Przepraszam, poprawiłem.

pebees
01-08-2007, 08:58
Thrasher daBest ;-) Miałem podobny pomysł jak lechupe, ale zrezygnowałem :)

Imho powinno się jeszcze wywalić nicki, ankieta nieanonimowa nie daje mi żadnych szans na wygranie :P A... tu nie ma ankiety? Buuu... :D

Karolina dzięki za miłe słowa, tym bardziej, że to chyba jedyne moje zdjęcie które się komukolwiek spodobało ;-)

mikkay
01-08-2007, 11:05
Dobra robota - ukłony dla organizatora i pracusiów :) Jest kilka dobrych prac i fajnie sobie poradziliście z tym tematem :)

anchel
01-08-2007, 14:08
Bardzo fajnie wyszlo! Trzeba czesciej tylko zeby zapal nie przeszedl za szybko. A co do zdjec:
amator - smakowite (tylko nieco wiecej go bym dal na owocu bo sie rozmywa troche)
anchel - o swoim to moge tylko napisac, ze to kraweznik przed palacem kultury (dziwne byly komentarze przechodniow ktore docieraly do mnie jak biegalem w aparatem wycelowanym w chodnik, a obok stado ludzi z aparatami skierowanymi w gore :-D ...)
darsedz - pomysłowe hehe
eef - szkoda, ze ostrosc nie na pomaranczowe...
fenek - dobre! chociaz na matrycy to raczej nie pomaranczowy jest ale jak laik jestem...
Gemini - bardzo przyjemne. Ladnie zrobione oczy
Guancho - jak z gazetki reklamowej ;] (bez urazy!) na granicy przepalu?
jakubs - czy to jest przejscie od kolor do B&W - tak u mnie wyglada. Ja bym to raczej w pionie widzial - tak to jakos dziwnie poucinane te kwiaty sie wydaja...
Karolina - bardzo ladnie uchwycone i wypatrzone (choc mam wrazenie, ze troche za duze tego pomaranczowego. Szczegolnie na murze - tu bym zdjal...)
lechupe - fajny pomysl. Abstrakcyjnie. Ale czegos mi brakuje... Jakiegos przeslania czy cos...
malisz - piekne zdjecie!
mario Scott - szkoda, ze to nie klasyczny portret... (a po za tym wiekszy kontrast przydalby sie zdecydowanie)
pebees - fajny pomysl! tylko dlaczego cien tez taki pomaranczowy sie zrobil? troche to nienaturalnie wyglada, nawet jesli tak bylo w rzeczywistosci bo widze, ze swiatlo ostre z gory...
Zbigniew - jak dla mnie to niepotrzebne jest to oblanie modela ciemnoscia...
rob123 - "jaka jest zawartosc pomaranczy w soku z pomaranczy?" :D
Thrasher - świetne! wszystko dobrze przygotowane i wykonane (po za zebami tego pana, ktore wygladaja jak u Krolika Bugsa ;] ).

Pozdrawiam wszystkich uczestnikow i gratuluje, ze sie chcialo - bo w koncu wakacje sa!

pebees
01-08-2007, 14:35
(..)
pebees - fajny pomysl! tylko dlaczego cien tez taki pomaranczowy sie zrobil? troche to nienaturalnie wyglada, nawet jesli tak bylo w rzeczywistosci bo widze, ze swiatlo ostre z gory...

Cień pomarańczowy, bo obiekt miał być całkowicie inny :) Światło ostre z góry i od przodu troszkę, pierwsze próby z czymś innym niż lampa wbudowana ;-)


Pozdrawiam wszystkich uczestnikow i gratuluje, ze sie chcialo - bo w koncu wakacje sa!

A ja czekam na następny temat :)

lechupe
01-08-2007, 14:36
moje 3 grosze zachowując dotychczasową konwencję:

1. ogolnie super fotki !
2. amator - prosto ale na temat
3. anchel - tez prosta, ale sympatyczna koncepcja
4. darsedz - podpis bym wywalił - zbyt dosłownie
5. eef - tutaj chyba bym inaczej zagrał głębią
6. fenek - bardzo mi sie podoba,
7. gemini - nie wiem czy akurat w tym temacie, ale ten portret jest naprawdę świetny
8. guancho - jak 2 i 3
9. jakubs - kwiatki jak zwierzaczki :-) Troszkę bym podpomarańczowił, ale kadr fajny
10. karolina - uznanie za wyjechanie całego zasobu saturation i warmth z oprogramowania :-) Ale zdjęcie naprawdę słoneczne
11. malisz #1 (ale ex aequo)
12 mario Scott - ten portret troszke mniej mi sie podoba
13. pebees - extra pomysł
14. zbigniew - dla mnie #2
15. rob123 - plus za prowokację (zamierzoną czy nie)
16. trasher - #1 ex aequo

oczywiscie gratulacje dla pomysłodawcy

MsbS
01-08-2007, 14:46
Też chciałem bardzo wziąć udział, ale cytując: "krucabomba, mało casu". Obiecuję starać się usilniej następnym razem, mam też nadzieję że moja skandaliczna absencja nie odbiera mi prawa do wyrażania opinii.

Temat jak widać bardzo się udał - dając gigantyczne pole do pomysłowości i twórczego podejścia (nie lubię słowa "kreatywność" - tfu!). Moje uznanie dla wszystkich uczestników zabawy, a przede wszystkim dla Ojca Organizatora jakubsa.
Aha, pod względem kreatywności (tfu!) szczególnie podpasowało mi zdjęcie Fenka - które w sposób nieewidentny i subtelny kojarzy się z pomarańczą. Mechaniczna pomarańcza, pomarańcza oczami muchy (a raczej pomarańcza na matrycy). Cytując Borata: "Aj lajk!".

jm
01-08-2007, 16:36
10. karolina - uznanie za wyjechanie całego zasobu saturation i warmth z oprogramowania :-) Ale zdjęcie naprawdę słoneczne



eee,... tak naprawdę to wcale nie zużyłam całego zasobu ani saturation ani warmth - zdjęcie już w nefie było naprawdę baaardzo gorące i słoneczne:)

Taka mała prośba albo dwie;)
1. postuluję aby od następnej edycji tej zabawy czas na zrobienie, obrobienie, nadesłanie i opublikowanie fotek był krótszy - z mojego doświadczenia zauważam, że jak był na wysłanie zdjęcia miesiąc to mimo, że zdjęcie gotowe, to o mało nie przegapiłam terminu wysyłki - bo mi się zdawało, że jeszcze mnóstwo czasu...;)
2. Taka nieśmiała prośba do.... admina - może udałoby się zamienić "zadania tematyczne" w osobny dział - tak jak to ma miejsce w wypadku konkursu tygodniowego - wydaje mi się, że wtedy więcej osób zauważy tę zabawę, może więcej osób zdecyduje się na uczestnictwo lub ewentualne późniejsze komentowanie? Chyba nie byłoby źle? Jak myślicie?

jakubs
01-08-2007, 16:52
Mi bardzo podoba się całość, jako zamknięty układ. Oczywiście widać różnice w zaawansowaniu umiejętności obróbki i fotografowania, ale takie jest właśnie założenie (moje), móc sobie porównać swe własne osiągnięcie w zakresie zaplanowanego celu i terminu- z innymi. Wstyd mi w tym kontekscie, że nie potrafiłem się poważnie wywiązać z tematu który sam wymyśliłem (bo przyznam, że przyszły propozycje tematu od dwu osób, wiec postanowiłem trzecią dodać od siebie)... tak to jest, kiedy coś sie odkłada na ostatnią chwilę, a potem się rozchorowuje :(

Jesli chodzi o konkretne prace, to
amatora i Guancho zaprezentowali skrajnie(?) odmienne podejście do pomarańczy, pierwszy metafizyczną tajemnicę wnętrza okrytego zmiękczoną poświatą białego światła, pomarańcze wychodzą poza granice obrazka przez co sugerują niewystarczalność naszego umysłu w procesie poznania :); drugi przedstawił pomarańcz jako sensualny obiekt pożądania, odwołuje się do smaku i powonienia, pokazuje że wnętrze mimo że poznane może być kuszące... zmysłowe mieści się też w kadrze przez co sugeruje swą skończoność i wymierność... podoba mi sie to zestawienie, bo pokazuje trochę skrajności, miedzy którymi huśtamy się na co dzień...

anchel- kolor-granica, jednak wg mnie nieco mało wykorzystany... jestem prawie pewny, że krawężnik pociągnięty wzdłuż całej przekątnej, a najlepiej ze zmianą perspektywy wyglądałby lepiej, albo skrócony i wepchnięty do kąta, dla mnie trochę za mało dramaturgii

darsedz- przyznam, że wg mnie mało wysiłkowo ;), ale śmiesznie

eef- podoba mi się, a jak moja żona je zobaczyła, od razu powiedziała; ooo, jakie ładne... ;) Tak, czy inaczej jest tu chyba najwięcej odcieni pomaranczowego z wszystkich zdjeć.

fenek- prosta, a ciekawa rzecz... bardzo lubię obserwować swój wzrok w różnych momentach i pod tym względem eksperyment się powiódł

Gemini- świetny portret pełen skupienia i dziecięcej delikatności

jakubs- chciałem faktycznie pokazać starzenie się Strelicji i podkreśliłem to przejściem do szarości

Karolina- zdjęcie bardzo fajne i pełne słońca, saturacja to kto, jak lubi, dla mnie zbyt... no, ale wystarczy spojrzeć na moje zdjęcia, zeby wiedzieć co o tym mysleć :)

lechupe- ciekawe, choć nie mogę sie oprzeć wrażeniu, ze w kolorze w kwadracie bardziej by mi się podobało...

malisz- śliczne, malarskie, nostalgiczne... dla mnie super

mario Scott- portret, idea słuszna :) ale brakuje przynajmniej tego, żeby dziewczynka popatrzyła w obiektyw...

pebees- bardzo miłe i co ważniejsze fajnie poddające sie takiej chorej interpretacji, jak zaprezentowałem już wcześniej, dla mnie te prześwietlenia nie wyglądają źle

Zbigniew- motylek ładny, ale czarna obwódka karygodna ;), wg mnie to ciekawiej było zrobić fotomontaż, skoro i tak jest tak daleka ingerencja w zdjęcie

rob123- super, całkowicie odmienne i najodważniejsze... bardzo :)

Thrasher- zdjęcie świetne, ale szczegóły: oczy, zęby, różnice kolorów skóry nieco psują mi odbiór

Thrasher
01-08-2007, 16:55
Osoby, które biorą udział mogą wstawić linka z jakąś informacją w stopke, tak jak to zrobił jakubs. Myślę, że mogłoby to zwiększyć liczbę osób zainteresowanych.

jakubs
01-08-2007, 17:29
Jasnee jest jeszcze 12000 użytkowników do wciągnięcia w zabawę ;)

Karolina nie zgadzam się z Twoimi postulatami:
a/ skrócenie terminów sprawi, że zdjęcia będą statystycznie miniej starannie przygotowane bo chętni będą mieli mnie czasu, szybko nastąpi przesyt tym działem (ze swej strony plecam Ci wpisać w telefonie przypomnienie o wysłaniu zdjęcia)
b/ komuś źle z tą frekwencją? Ja nie narzekam. Nie mam nic przeciw temu, żeby uczestników przybywało, ale czy chciałbym tu oglądać 100 zdjęć....? Oczywiście mogę, czy możemy, mieć wobec tego co zaczęliśmy jakieś oczekiwania, lecz weźmy to na spokojnie :) Powiem szczerze, że wolałbym aby użytkownicy docierali tu powoli, ale systematycznie.

jm
01-08-2007, 22:54
b/ komuś źle z tą frekwencją? Ja nie narzekam..


To nie tak. Nie wydaje mi się konieczne aby było każdorazowo 100 prac (lub więcej) ale by więcej ludzi docierało do tych już opublikowanych. Ja sama - gdy wchodzę na forum i zaglądam do nadesłanych zdjęć - najczęsciej oglądam tylko te w "krajobrazie", czasami w "architekturze" i "przyrodzie" - do innych działów nie zaglądam. Stąd taki pomysł.
Ale nic na siłę:) Ja ugodowa osoba jestem:)

anchel
02-08-2007, 21:32
NASTEPNY TEMAT PROSZE! :mrgreen:

Jakies glosowanie zrobmy i do roboty prosze Panstwa...

Marta Baranowska
02-08-2007, 21:37
fajnie sie oglada;)

bombel
03-08-2007, 17:11
NASTEPNY TEMAT PROSZE! :mrgreen:

Zdjęcia o cieplejszym odcieniu pomarańczu?













Żartowałem.

Rob123
04-08-2007, 21:05
Stalo sie tak jak sobie życzyłem przed publikacja zdjęć :razz: , czyli jest ich sporo i co najważniejsze prezentują bardzo rożne podejście to tematu. Mnie najbardziej urzekło zdjęcie malisz'a nie spodziewałem sie ze tonacja pomarańczowa w zdjęciu tego typu może sie tak fajnie komponować. Nie ukrywam ze jak najbardziej celowo podszedłem do tego tematu z przekorą. Chciałem pokazać temat pomarańczowy bez krzty koloru pomarańczowego, w końcu temat brzmiał "pomarańczowy" a nie "kolor pomarańczowy" :-P Dlatego tez pstryknąłem fotkę soku firmy Vortex :D
Pomysł na tego typu zabawę jest bardzo fajny, bo nie ukrywamy sie i glosujemy tylko "gramy w otwarte karty" :grin:

eef
04-08-2007, 21:24
Wybaczcie, że krótko, ale mam przejściowe problemy z pisaniem :wink:

Podobają mi się zdjęcia pebeesa, malisza i Karoliny. To ostatnie moim zdaniem zyskałoby po przycięciu w kwadrat - niebo w pomarańczowej koncepcji mi tu ni pasuje :wink:

Jeśli chodzi o moją fotkę, to czaiłam się na kwiatki - nie jest to jeszcze wersja ostateczna, ale ostatnia, jaką mi się udało zrobić.

Zbigniew
07-08-2007, 18:02
Jakubs chyba chwilowo wyjechał, a czas mija. Może jakoś zorganizujemy się z zadaniami na sierpień ? Ktoś chętny do zostania skrzynką mailową z propozycjami tematów i wystawiaczem ankiety ? :)

jm
07-08-2007, 20:06
skrzynka mailowa może być do dyspozycji - jednak ankiety...samodzielnie nie potrafię wstawić...:(

Zbychu - może podzielimy się pracą po połowie? Ja odbieram maile a Ty dzielnie powiedzmy po tygodniu pokazujesz ankiete? Co Ty na to?

Zbigniew
07-08-2007, 20:27
Ekstra. Jak najbardziej za. Do Karoliny propozycje, a ja wystawię ankietkę :) :) :)

jm
07-08-2007, 21:06
Czekam na propozycje tematów na sierpień.
Można je nadsyłać na PW lub mailowo: jm(at)often.pl
Ustalam termin nadsyłania propozycji do niedzieli godz. 20 - potem Zbigniew dostaje ode mnie te zebrane tematy i wstawia wątek ze zgrabną ankietką:)

PS mam nadzieję, że jakubs nam wybaczy...?

flyski
08-08-2007, 23:41
spóźniłem się na pomarańczę ale kolejne zadanie zamierzam wziąć za rogi :)
Jakubsa na pewno ucieszy wasze dzieło, może zdąży wrócić żeby coś swojego dać w nowym temacie