PDA

Zobacz pełną wersję : Płytka statywowa i śrubki



pebees
31-07-2007, 20:31
Mam dwie płytki PL200 czy jakoś tak. Jedną używałem, drugą wyciągnąłem dopiero dziś. No i w tych płytkach są otworki. W jednej mam w jednym otworku wkręconą śrubkę (jakby dociskową), w tej używanej do dziś nie miałem od nowości. Pytanie - czy te śrubki powinny być w komplecie, i ile ich powinno być?

hesja
01-08-2007, 11:23
jak bede u siebie rzuce okiem jak jest na mojej :)
no i na nowej jakiejs.....
napisze :)

pebees
01-08-2007, 11:29
Oki, dzięki from the mountain ;-)

Misza
01-08-2007, 12:01
Wczoraj przyszła do mnie przesyłka od Hesji (dziękuje) z nowym statywem :grin:
i właśnie sobie patrze na tą płytke i są tylko otwory(3) bez śrubek (nawet gwintu tam nie ma w środku)
Ale chyba tutaj jest taka ze śrubką http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=400&wer_id=479

blueblood
01-08-2007, 12:41
Witam Niedawno dokupilem taka plytke bo denerwowalo mnie odkrecanie od puszki i przykrecanie do 70-200 i co sie okacalo w dokupionej plytce ta srubka jest ,wlasciwie to nie srubka to taki bolczyk i zeby go wyjac trzeba go poprostu wypchnac krecenie nic nie da ale w pytce ktora dostalem razem z glowica tego nie bylo .Wlasciwie w przypadku mb-200 i 70-200 bolczyk ten jest niepotrzebny ,przydaje sie tylko w tedy gdy urzadzenie ktore montujemy na statywie ma taki otworek

paraki
01-08-2007, 22:06
Witam
Ten "bolczyk" w płytce jest podobno przewidziany dla kamer wideo, przy współpracy z aparatami trzeba go po prostu wypchnąć.

pebees
10-08-2007, 20:58
paraki faktycznie, znalazłem papier od tej płytki, i zgadza się Twoja wersja z opisem producenta :D