PDA

Zobacz pełną wersję : Hitech infra red



trigger
05-11-2005, 18:38
Mam pytanie: używał ktoś filtr Hitech Infra Red ?
Filtr do podczerwieni ucina światło do 720nm (czyli mniej więcej się zgadza :wink: ). Jakieś wrażenia co do tego jak działa ?
Ten filtr kosztuje 87 zł do Cokina rozmiar P - co jest ciekawą ceną.

Gamling
06-11-2005, 11:23
Nie kupuj. Ja zrobilem ten blad i oddalem tak szybko jak tylko moglem. Nie mam pojecia czemu oni nazywaja to filtrem do podczerwieni, to jest zwykly filtr czerwony, nawet nie bardzo ciemny. Wczesniej mialem Hoye R72 a teraz mam Cokina i te sa ok.

Lolas
06-11-2005, 14:14
Ja kupilem ten filtr, ale nie mam porownania do Hoyi (czy to sie odmienia?) ani Cokina.
Nie bylem bardzo zachwycony efektami, ktore uzyskalem, ale uczciwie przyznaje, ze nie mialem czasu na eksperymenty.
Wydaje mi sie, ze ten filtr przepuszcza za duzo swiatla widzialnego. Na moich fotkach mialem cos co mozna nazwac "pseudo-IR".
Na wiosne (zielen :)) pomysle o zakupie Cokina i porownam oba filterki.

Gamling, ile kosztowal Cie Cokin IR?

Rave
06-11-2005, 14:29
Mam pytanie: używał ktoś filtr Hitech Infra Red ?
Filtr do podczerwieni ucina światło do 720nm (czyli mniej więcej się zgadza :wink: ). Jakieś wrażenia co do tego jak działa ?
Ten filtr kosztuje 87 zł do Cokina rozmiar P - co jest ciekawą ceną.

720 to on odcina praktycznie cale ir na jakie chcialbys polowac.

trigger
06-11-2005, 14:34
No kurcze a znacie jakieś filtry do Cokina (nie ukrywam, że trochę o cene mi chodzi), żeby obcinały swiatło o długości do tak 800 - 840 nm :?:

Kurcze sprawdziłem na stronie Cokina on też obcina do 720 nm :?:

Jeszcze zapytam: w jakim zakresie długości fal matryca w D70 jest w stanie je zarejestrować :?:

cwieku
06-11-2005, 16:56
ja mam hoye r72 ktora też odcina 720 nm i jakoś nie mam żadnych problemów z uzyskaniem efektu wooda. zreszta w dziale archtektura sa dwa zdjatka wlasnie w takiej konfiguracji.

Gamling
06-11-2005, 19:06
Teoretycznie wszystkie trzy filtry odcinaja tak samo, ale w praktyce Hoya byla najciemniejsza, Cokin minimalnie jasniejszy, ale naprawde minimalnie. Hitech natomiast moim zdaniem zupelnie sie nie nadaje do zdjec w IR i nie mam pojecia skad oni wzieli to 720 w opisie tego filtra.
Aha nie pamietam juz ile zaplacilem za Cokina ale kupowalem w sklepie internetowym fotokuriera wiec latwo sprawdzic ;-)

Lolas
06-11-2005, 19:23
Gamling, dzieki za info.
Fotokurier liczy sobie 170zl za filtr w rozmiarze P :?
Foto-raj ma nieco lepsza cene, bo 147zl
Gdyby ktos znalazl taniej to prosze o info :)

szymony
07-11-2005, 13:34
Nie kupuj. Ja zrobilem ten blad i oddalem tak szybko jak tylko moglem. Nie mam pojecia czemu oni nazywaja to filtrem do podczerwieni, to jest zwykly filtr czerwony, nawet nie bardzo ciemny.
Hmmm, porównania nie mam, jak działa też za bardzo nie wiem bo kupiłem go nieco na wyrost i leży. Mój jest ciemny, nawet w pełnym słońcu przez celownik niewiele widać.

Gamling
07-11-2005, 13:58
Hmmm, porównania nie mam, jak działa też za bardzo nie wiem bo kupiłem go nieco na wyrost i leży. Mój jest ciemny, nawet w pełnym słońcu przez celownik niewiele widać.


A to ciekawostka przyrodnicza. Ja kupowalem w reysfoto i dostalem filtr na ktorym bylo napisane ze to IR ale kolor byl czerwony i bylo przez niego zupelnie normalnie widac. Moze mi sie trafila jakas lewa seria?

szymony
07-11-2005, 14:28
A to ciekawostka przyrodnicza. Ja kupowalem w reysfoto i dostalem filtr na ktorym bylo napisane ze to IR ale kolor byl czerwony i bylo przez niego zupelnie normalnie widac. Moze mi sie trafila jakas lewa seria?
Ja też tam kupiłem i też jest czerwony, ale ciemne draństwo. Chyba wirtualne raczej tego nie sprawdzimy, czy gęstość mają podobną czy nie.

Gamling
07-11-2005, 14:31
Chyba wirtualne raczej tego nie sprawdzimy, czy gęstość mają podobną czy nie.


Na pewno nie, zwlaszcza ze ja moj oddalem. Ale w takim wypadku uwazal bym na filtry IR Hitecha i wysylkowo raczej bym nie kupowal.

trigger
07-11-2005, 14:33
To może się skuszę na Hitecha - trzeba będzie poprosić Mikołaja :wink: (chociaż tak naprawdę to twierdzę, że mogłby mi przynieść D200 w tym roku :mrgreen: )