PDA

Zobacz pełną wersję : Migawka hybrydowa w D40x



dogie
31-07-2007, 06:34
Znawców proszę o wyjaśnienie tematu. Po co to, jak to działa itp.

Dziękuję, pozdrawiam.

pebees
31-07-2007, 07:03
Pytaczy uprasza się o korzystanie z forumowej szukajki, potem pełnego google.

Sebastiann
31-07-2007, 07:12
Migawka hybrydowa to po prostu migawka mechaniczno-elektorniczna. Powyżej określonych czasów za czas naświetlania odpowiada migawka elektroniczna - reakcja samej matrycy.

Może powodować to tzn blooming czyli przy silnych źródłach światła ( zdjęcia ze słońcem w kadrze ) może się pojawiać się przepalenia w postaci pionowej UFO czyli , pionowej lub poziomej całkowicie białej kreski w kształcie ufo.

Edit :

Peebes ma racje, google twój przyjaciel.

dogie
31-07-2007, 07:29
Pogoglowałem i już wiem: migawka mechaniczna jest ograniczona do 1/125s, krótsze czasy to reakcja matrycy...

Pozdrawiam.

Archangel
31-07-2007, 09:42
o ile pamietam to w D50/70/s

jest mechaniczna jest do 1/500s hm,,,

a rodzaj bloomingu jest uzalezniony od ustawienia aparatu na pionowych zdjeciach wychodzi poziomy i odwrotnie :)

Sebastiann
31-07-2007, 09:48
o ile pamietam to w D50/70/s

jest mechaniczna jest do 1/500s hm,,,

a rodzaj bloomingu jest uzalezniony od ustawienia aparatu na pionowych zdjeciach wychodzi poziomy i odwrotnie :)

dobrze pamietasz:)

stachmuszel
31-07-2007, 09:48
Witam!
W D70S też jest migawka hybrydowa. Tam czas jest ograniczony chyba do 1/500s. Użycie takiej migawki oprócz zjawiska blooming-u (baaardzo rzadko, u siebie jeszcze nie miałem tej przyjemności), ma też pozytywne strony, w postaci możliwości krótszych czasów synchronizacji z błyskogratem oraz ma wpływ na wydłużenie żywotności mechanizmów migawki szczelinowej aparatu.
Pozdrawiam!

RAMA
31-07-2007, 10:16
....oraz ma wpływ na wydłużenie żywotności mechanizmów migawki szczelinowej aparatu....

A w jaki sposób? Przecież liczba jej przebiegów będzie taka sama dla hybrydy jak i dla zwykłej mechaniczne migawki :-)

admin
31-07-2007, 10:37
jest mechaniczna jest do 1/500s hm


Oj chyba jednak nie... Wedlug jednych zrodel 1/125, wedlug innych 1/90.

szymony
31-07-2007, 10:44
A w jaki sposób? Przecież liczba jej przebiegów będzie taka sama dla hybrydy jak i dla zwykłej mechaniczne migawki :-)
Takim że działają na nie mniejsze siły. Przeciążenie na bardzo krótkich czasach jest spore. Masz jednak rację, bo nikon stosując ten myk, nie miał na celu wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy, tylko zmniejszenie kosztów.


Oj chyba jednak nie... Wedlug jednych zrodel 1/125, wedlug innych 1/90.
Niezależnych, niekoniecznie prawdziwych. Nikon nigdy się nie wygadał, jak jest faktycznie, co też swą wymowę ma.

pebees
31-07-2007, 10:56
Oj chyba jednak nie... Wedlug jednych zrodel 1/125, wedlug innych 1/90.

Hmmm.. to się chyba odnosi do synchro z lampą. Też bym się skłaniał do 1/500, ale .. posłucham sobie w domu i spróbuję ocenić :)