PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny D200



MARCIN.
03-11-2005, 18:07
Amerykanie już podali ! Myślę, że 1700$ = 5600zł jest atrakcyjna :

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=407284&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

turbo
03-11-2005, 18:13
hmm..zakładając że parę groszy spadnie z biegiem czasu to cena wydaje mi się ok. Chyba trzeba będzie pierwsze body zza wielkiej wody ściągać.. :roll:

Pedros
03-11-2005, 19:38
a co powiecie na to:

http://www.foto-raj.com/index.php?op=sklep&grupa=Nikon&podgrupa=Nikon&id=apnikond200body&sortowanie=cena#tutaj

Grześ Pseudonim
04-11-2005, 13:01
a co powiecie na to

Dzwoniłem i pytałem - W ŻADEN SPOSÓB NIE SĄ W STANIE ZAGWARANTOWAĆ GRUDNIOWEGO TERMINU DOSTAWY :mrgreen:

Pamiętam jak było z moim D70, który też kupowałem tuż po premierze.

Złożyłem zamówienie w 5-ciu sklepach internetowych, kupiłem w pierwszym który mi powierdził że ma, a następne jeszcze przez 2 miesiące otrzymywały dostawy od NP. Z reguły jest tak, że na początku trafiają znikome ilości i nie ma zasady (a może jest), którzy dystrybutorzy dostają na początku.

trigger
04-11-2005, 13:09
a co powiecie na to:

http://www.foto-raj.com/index.php?op=sklep&grupa=Nikon&podgrupa=Nikon&id=apnikond200body&sortowanie=cena#tutaj

Może i nie są w stanie zagwarantować dostawy, ale czy ta cena jak na początek nie jest fajna :?: A jak trochę spadnie tak do następnych wakacji to będzie super :D

Grześ Pseudonim
04-11-2005, 13:36
Może i nie są w stanie zagwarantować dostawy, ale czy ta cena jak na początek nie jest fajna

Jak napisałeś, NA POCZĄTEK fajna. Pod warunkiem dokonania przedpłaty na ich konto!
A co będzie jak zapłacisz tą kasę, a oni dostarczą Ci za 3 miesiące, kiedy normalna cena rynkowa będzie niższa? Udzielisz im 3-miesięcznego bezpłatnego kredytu, zwiążą Cię tak, że nie kupisz nigdzie indziej, nawet jeśli będzie taniej.

Po mojemu jeśli bierze się od kogoś kasę (żądają przedpłaty), to nie może być tak, że nie rodzi to zobowiązań (w tym terminowych) w stosunku do płacącego. To jest nieuczciwe. A poza tym - czy ktoś z Was kupował już w "sklepie internetowym foto-sraj"? Co to za firma? Skąd się wzięła? Czy można mieć do niej zaufanie wpłacając wcale nie małą kasę? Mam duuuuuuużo wątpliwości. Takie "okazje" zawsze budzą moje wątpliwości.

moshica
04-11-2005, 13:39
A mnie ciekawi cena KITa 18-200, na stronce z dpreview bodajże widniała 1690 $ za body i 699 za szkło. Wyszłoby że ten KIT VR musiałby kosztować jakieś 2000zł u nas. Ciekawi mnie jak z jego cena będzie, skoro nie wszyscy posiadacze D70 kupią korpus, to część pewnie chciałaby szkło....

Pozdrawiam
Moshica

qooba
04-11-2005, 13:45
Kupowałem w foto-raj aparat do firmy, dostawa szybciutka, miły pan przywiózł aparat osobiście, faktura Vat bez problemu. Mogę polecić, choć wtedy chodziło o jakieś 2500zł

pozdrawiam

krzysztof jot
04-11-2005, 13:54
Po mojemu jeśli bierze się od kogoś kasę (żądają przedpłaty

żle interpretujesz komunikat - przeczytaj warunki - znam bo kupowałem u nich.
Przedpłata to po prostu przelew na konto, a nie płatnosc np. przy odbiorze -
tak było jak kupowałem obiektyw i mozna było "zaoszczedzic" 50-70 zł. Nie
sadze aby oczekiwali od ciebie wpłaty 7tys złi oczekiwania - choć np ja zgodziłbym
sie jesli dostałbym fakture w dniu wpłaty.
A co do dostepnosci - jestem PEWIEN ze jesli faktycznie pierwsze partie towaru będą
w grudniu - to będzie totalne wariactwo cenowe aby to kupić - jednak parę osób będzie
chciało przyszpanować , jedni po raz pierwszy inni przejśc z nizszego modelu - ale wiekszość
będzie chciała mieć koszty w 2005roku, dodatkowo spore zakupy - tez pod kątem budzetu
i kosztów bedą robiły firmy, agencje, oraz urzędy np. policja itp... i obawiam sie ze zakup
D200 ot tak, z oficjalnej dystrybucji NP będzie w połowie grudnia graniczył z cudem - bo
jednak 7tys to nie jest cena zaporowa -np. dla prasy czy agencji - a one będą pierwsze w dystrybucji.
Tak mysle - i oby sie mylił :) i dlatego chyba pierwszy raz w zyciu "oleję" tą nowinkę
i spokojnie przeczekam do lutego - marca. I tak teraz wiele nie pstrykam, idzie zima :)
aparat będzie sobie więcej odpoczywał - ślubów i studniówek nie robie - poobserwuję co
sie będzie działo - a lekko nie bedzie - nie sadze aby Nikon był w stanie zaspokoic
zapotrzebowanie w takim gorącym przedświątecznym okresie - i myśle że nawet będą tacy
co dołoza pare stówek - aby go kupić. W koncu D70s nie daje tragicznych zdjęc - a w lutym
czy po świetach bedzie duuuzo przyjemniejsza obsługa :) Szkoda mi tzw "kosztów" ale
pracuje nad tym - i przeczekam - i kto nie musi - tez mu tak radze :)

trigger
04-11-2005, 14:05
Zgadza się - tam jak składasz zamówienie, to jest ono przyjęte, a kasę wpłacasz jak zostanie potwierdzone, że towar już jest.

Grześ Pseudonim
04-11-2005, 14:16
Zgadza się - tam jak składasz zamówienie, to jest ono przyjęte, a kasę wpłacasz jak zostanie potwierdzone, że towar już jest.

Potwierdzam - dzwoniłem, dowiedziałem się. Faktycznie źle interpretowałem ten zapis (sorry :oops: ). Chcą zapłaty w momencie powiadomienia o tym, że aparat będzie do odbioru lada chwila.

Sorry - ale jestem uczulony na "faktury proforma" i inne zagadkowe formy przedpłat nie gwarantujące niczego kupującemu, a pozwalające sprzedawcy obracać Twoją kasą przez kilka tygodni.

A co do oferowanej ceny - jest bardzo ciekawa.

moshica
04-11-2005, 14:17
Krajanie czekam co z obiektywem, temat zupełnie olaliście :x

Pozdrawiam
Moshica

trigger
04-11-2005, 14:18
Krajanie czekam co z obiektywem, temat zupełnie olaliście :x

Pozdrawiam
Moshica

Człowiek ma 2 nerki, jedną wypadałoby zostawić :wink: :wink:

Tr0n
04-11-2005, 14:28
Krajanie czekam co z obiektywem, temat zupełnie olaliście :x

Pozdrawiam
Moshica
Jeszcze w Polsce nikt go nie widzial wiec nie ma o czym pisac ale zainteresowanie nim jest spore, przynajmniej wśród moich znajomych więcej osób pyta o to 18-200 niz o D200