PDA

Zobacz pełną wersję : Po Roku.....



<| MICHAŁ |>
28-07-2007, 20:15
....uzytkowania canona, ja nikoniarz z przekonania powrocilem do nikona.
Ogłaszam, iz od wczoraj jestem wlascicielem nowiutkiej puszeczki od Hesji, a przy okazji w torbie jeszcze spoczywa canon - ale juz obfotografowany i gotowy do sprzedazy :)

wiec informuje ze wrocilem.....

jurgen
28-07-2007, 20:34
pozdrawiam

qczman
30-07-2007, 11:58
Cieszymy sie wszyscy
Czekamy na makro fotki :D

Powiedz co kupiles

zwolak
30-07-2007, 12:37
Syn marnotrawny poszedł po rozum do głowy. :mrgreen: Dobry ruch. :)

<| MICHAŁ |>
30-07-2007, 12:40
no dzieki :)

kupilem D200.
jeszcze nie moge ochlonac

:)

kronos28
30-07-2007, 12:55
zaaaawszee wracają ;)

Rafał_Sz
30-07-2007, 13:54
Dobra! Możesz już wstać! :)

Zbigniew
30-07-2007, 14:27
Ja wróciłem z Canona po miesiącu użytkowania, też kupując D200. Jestem cały czas zachwycony i nie wiem jak tak długo wytrzymałem z poprzednim plastikiem (w sensie obrazu, nie obudowy ;) ).

<| MICHAŁ |>
30-07-2007, 15:05
u mnie w zasadzie winna zona byla
ja kupowalem canona, to zamiar byla taki, ze bedzie to kit z body. Pozniej dala mi, ku mojemu oslupieniu, po kolei zgode na 50/1,4, 17-40L i 70-200L plus pare innych drobiazgow - w sumie kolo 10tysi w gratach.
Juz w lutym jej powiedzialem, ze gdybym przed sprzedaza byl pewien jej irracjonalnych decyzji (powyzsze zgody), to bym od razu kupil D200 i nie pchal sie w canona....

Zbigniew
30-07-2007, 21:08
Hehe - grunt to wyrozumiała żona. Ilekroć mówiłem, że ten ostatni zakup, który miał być wogóle ostatnim, wcale taki nie był, to zawsze się godziła. Jednak, gdy kupowałem Canona mówiła - nie kupuj, Nikon jest lepszy. No i co ? Miała rację .... jak zawsze ..... ;)

<| MICHAŁ |>
30-07-2007, 21:12
tiaaaa
moja tez mi to mowila, a jak przytargalem nowego nikusia do domu to ta satysfakcja w oczach "i znow mialam racje"

ALF
31-07-2007, 22:28
...że tak zapytam: i po co ci to było :D

vitter
31-07-2007, 22:49
o ile pamiętam to 17-40L to prezencik od żony
ciekawe co teraz sprezentuje
pozdrowionka

Pawel Pawlak
01-08-2007, 13:52
Witamy znów wśród żywych ;)
jeśli mogę zapytać, co skłoniło do powrotu ?

nowart
01-08-2007, 14:12
Paweł lepiej wykasuj to pytanie bo się zacznie... ;)

<| MICHAŁ |>
01-08-2007, 15:56
prezent, czy nie - juz za soba to mam
a co mnie sklonilo? bo zawsze robilem zdjecia nikonami - od 1990roku kiedy kupilem w komisie w Lodzi f301
ja nie mowie ze canon to zly sprzet i powiem wiecej - kazdy kto tak twierdzi bzdurzy. canon oparty jest o minimalnie inna filozofie dzialania, ale na pewno mozna nim robic doskonale zdjecia (jak kazdym innym)
tu - chwila zwatpienia i takie tam spowodowaly, ze przeszedlem do C, ale wrocialem i jest git

Pawel Pawlak
01-08-2007, 16:51
Ok. Już nie ciągnę tematu ;) Ale tak obserwuję, że wątpiących przybywa lawinowo ;) Dobrze że zdarzają się powracający. Dowodzą Oni, że jednak nie tylko canonem można robić zdjęcia a Ci co pozostali przy nikonie to nie tylko dlatego że ich nie stać na zmianę, ale z własnego wyboru :)

mOSAd
03-08-2007, 19:05
Ze łzami w oczach czytałem ten wątek, chlip, chlip, ..... Witaj spowrotem mistrzu marnotrawny!
Jestem rad wielce, że system Nikona potrafi do siebie przekonać i utrzymać przy sobie dobrych fotografów, bez względu na przeszkody i knowania wrogiej propagandy, żon, firm i..... i..... i..... żeby jeszcze matryce lepsze robili (sami lub np z Fuji) to w ogóle by był raj na ziemi.

Taka ciekawostka przy okazji a propos zmian systemów. Kolega z pracy zastanawiał się nad tym, jak ulepszyć swój sprzęt by dobrze się nadał do jego potrzeb. A potrzebą główną było fotografowanie małego synka w słabych warunkach oświetleniowych. Używał do tego Minolty D5 i kitowego ciemnego obiektywu, które oczywiście się nie sprawdzały. A lampą nie chce dziecku po oczach świecić. Myślał o zoomie o maks. otworze 2.8, zatem pożyczyłem mu D80 wraz z Tamronem 17-55/2.8 do testu, czy spełni to jego oczekiwania. Zgodnie z przewidywaniami, nie spełnił i została chyba jedynie stałka 1.8 czy może nawet 1.4. Ale co ciekawe, kolega od razu zdecydował się na zmianę systemu i kupno D80! Zaskoczony tą decyzją spytałem dlaczego i okazało się, że to nie Tamron go przekoał ale tak zachwyciła go ergonomia obsługi aparatu i to że wszystkie opcje dostępne są od razu pod przyciskiem/pokrętłem. Gdy jeszcze wspomniałem o opcji konfiguracji działania przycisków, to po prostu upewnił się, że jest to sprzęt dla niego. Przedstawiałem mu inne opcje, ale nawet zwiększony wydatek na zakup D80 (zamiast np D50), go nie zniechęcił. Górny wyświetlacz też go urzekł.

Oby więcej takich, którzy doceniają nie tylko hasła marketingowe i suche testy matryc, ale potrafią też docenić pozostałe walory innych konstrukcji i dokonać samodzielnego i satysfakcjonującego ich wyboru.

Swoją drogą decydując się dawno dawno temu na zakup D70, to właśnie tylko wzięcie do rąk 300D upewniło mnie, że wybór był słuszny, a po zmianie na D80 - jestem coraz bardziej pewien tego, że Nikon to firma dla mnie.

Pawel Pawlak
03-08-2007, 20:29
Ze łzami w oczach czytałem ten wątek, chlip, chlip, ..... Witaj spowrotem mistrzu marnotrawny!
Jestem rad wielce, że system Nikona potrafi do siebie przekonać i utrzymać przy sobie dobrych fotografów, bez względu na przeszkody i knowania wrogiej propagandy, żon, firm i..... i..... i..... żeby jeszcze matryce lepsze robili (sami lub np z Fuji) to w ogóle by był raj na ziemi.

Taka ciekawostka przy okazji a propos zmian systemów. Kolega z pracy zastanawiał się nad tym, jak ulepszyć swój sprzęt by dobrze się nadał do jego potrzeb. A potrzebą główną było fotografowanie małego synka w słabych warunkach oświetleniowych. Używał do tego Minolty D5 i kitowego ciemnego obiektywu, które oczywiście się nie sprawdzały. A lampą nie chce dziecku po oczach świecić. Myślał o zoomie o maks. otworze 2.8, zatem pożyczyłem mu D80 wraz z Tamronem 17-55/2.8 do testu, czy spełni to jego oczekiwania. Zgodnie z przewidywaniami, nie spełnił i została chyba jedynie stałka 1.8 czy może nawet 1.4. Ale co ciekawe, kolega od razu zdecydował się na zmianę systemu i kupno D80! Zaskoczony tą decyzją spytałem dlaczego i okazało się, że to nie Tamron go przekoał ale tak zachwyciła go ergonomia obsługi aparatu i to że wszystkie opcje dostępne są od razu pod przyciskiem/pokrętłem. Gdy jeszcze wspomniałem o opcji konfiguracji działania przycisków, to po prostu upewnił się, że jest to sprzęt dla niego. Przedstawiałem mu inne opcje, ale nawet zwiększony wydatek na zakup D80 (zamiast np D50), go nie zniechęcił. Górny wyświetlacz też go urzekł.

Oby więcej takich, którzy doceniają nie tylko hasła marketingowe i suche testy matryc, ale potrafią też docenić pozostałe walory innych konstrukcji i dokonać samodzielnego i satysfakcjonującego ich wyboru.

Swoją drogą decydując się dawno dawno temu na zakup D70, to właśnie tylko wzięcie do rąk 300D upewniło mnie, że wybór był słuszny, a po zmianie na D80 - jestem coraz bardziej pewien tego, że Nikon to firma dla mnie.
Dlatego nie porzucę swojego d2x nawet na rzecz marka3 ;)

<| MICHAŁ |>
03-08-2007, 21:13
Dzisiaj, moj serdeczny kolega, wlasciciel 30D rzekl, macawszy kolejny raz D200, ze jesli chodzi o ergonomie, to nie ma mozliwosci wymyslec czegos lepszego niz to co macal. rzekl, iz temu aparatowi brakuje jednej rzeczy - lepszej matrycy. well, z gustami sie nie polemizuje, bo nie ma o czym, jednak jest to zastanawiajace. troche utyskiwal tez na kity canona, bo musial wybecelowac troche na Lki, a ja sie tylko utwierdzilem, ze ten powrot, to doby pomysl

Al Bundy
03-08-2007, 22:24
Czekamy więc na nowe foty z nowej jedynej właściwej i słusznej puchy ;)


...teraz się zacznie :D

sabur
04-08-2007, 09:32
Nie chcę wywoływać jakieś wojny/potycznki czy pojedynku ale dlaczego piszecie, że obraz z Canona to plastik?? Nie mogę tego jakoś pojąć. Habakuk przesiadł się na C i jest zadowolony właśnie z jakości obrazu, Niedzwiedz i kilka innych osób tak samo. Na dysku mam dużo zdjęć z wielu puszek C/N/P i nie widzę jakoś tej plastikowości....

leon28
04-08-2007, 10:09
Nie chcę wywoływać jakieś wojny/potycznki czy pojedynku ale dlaczego piszecie, że obraz z Canona to plastik?? Nie mogę tego jakoś pojąć. Habakuk przesiadł się na C i jest zadowolony właśnie z jakości obrazu, Niedzwiedz i kilka innych osób tak samo. Na dysku mam dużo zdjęć z wielu puszek C/N/P i nie widzę jakoś tej plastikowości....

wroca, wroca errare humanum est ;-)

nowart
05-08-2007, 11:12
... no i się zaczęło... ;)

mOSAd
09-08-2007, 00:02
Nie chcę wywoływać jakieś wojny/potycznki czy pojedynku ale dlaczego piszecie, że obraz z Canona to plastik?? Nie mogę tego jakoś pojąć. Habakuk przesiadł się na C i jest zadowolony właśnie z jakości obrazu, Niedzwiedz i kilka innych osób tak samo. Na dysku mam dużo zdjęć z wielu puszek C/N/P i nie widzę jakoś tej plastikowości....

Bardzo się cieszymy, że nie chcesz poruszać tego tematu, do usłyszenia.

jurgen
09-08-2007, 09:27
Ale dlaczego wróciłeś? :mrgreen:

<| MICHAŁ |>
09-08-2007, 09:36
wiesz jak jest - jedni ida na panienki, a inni sciskaja gruche czyszczac matryce :razz: :rolleyes: co jest przyjemne w szczegolnosci gdy to matryca zamontowana w puszcze nikona

gadas
09-08-2007, 09:47
....uzytkowania canona, ja nikoniarz z przekonania powrocilem do nikona.
Ogłaszam, iz od wczoraj jestem wlascicielem nowiutkiej puszeczki od Hesji, a przy okazji w torbie jeszcze spoczywa canon - ale juz obfotografowany i gotowy do sprzedazy :)

wiec informuje ze wrocilem.....

Canon prawie jak Nikon. Prawie... robi wielką różnicę :evil:
Czekam na foty z nowej D200