PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Sesja śrubna



Andy_O
28-07-2007, 09:52
Zdjęcia mają trafić do materiałów reklamowych firmy zajmującej się obsługą imprez. M.inn. dostarczają ubrania dla hostess - stroje nawiązujące do tematyki eventu.
Tutaj miałem do dyspozycji stanik i mini-spódniczkę wyklejaną różnymi metalowymi częściami. Ponieważ wszystko było szare (szare części na szarym ubraniu) zdecydowałem się na zdjęcia czarno-białe.

Modelka: Kasia
Malowała: Adrianna Wysocka
O włosy dbała i śrubki pracowicie doklejała: Renata Godlewska.

Więcej zdjeć tutaj. (http://www.pbase.com/orlowski/metal_parts)


http://www.pbase.com/orlowski/image/82874567/original.jpg
źródło (http://www.pbase.com/orlowski/image/82874567/original.jpg)



http://www.pbase.com/orlowski/image/82922805/original.jpg
źródło (http://www.pbase.com/orlowski/image/82922805/original.jpg)



http://www.pbase.com/orlowski/image/82947113/original.jpg
źródło (http://www.pbase.com/orlowski/image/82947113/original.jpg)

Al Bundy
28-07-2007, 09:59
Świetne, oryginalne, pomysł i wykonanie malina. Chciałbym jednak zobaczyć oryginały w tonacji mosiądzu, brązu itp ;) Całość szczerze mnie zaskoczyła - taka ciut inna niż zwykle prezentujesz ;)

Gemini
28-07-2007, 10:25
Andy... ładne to, widać że nawet śrubki można intrygująco zareklamować... niepokoi mnie jednak fotka pierwsza, a w szczególności jej tło ... no jakaś taka niewybredna tapeta... w maziaje ni z gruchy, ni z pietruchy... te kółka i linie strasznie rozpraszają i odwracają uwagę... no chyba, że o to chodziło ;)

trzecie oko
28-07-2007, 10:30
Te kółka i linie, to chyba są nuty?

Andy_O
28-07-2007, 10:33
Te kółka i linie, to chyba są nuty?

Linie są jak najbardziej na miejscu. To schemat mechaniczny tokarki ;-)
Chciałem w tym jednym zdjęciu dać tło "techniczne".

kronos28
28-07-2007, 10:48
jedyneczka sadza mocno na fotelu :)

nikoniara
28-07-2007, 10:56
mnie natomiast na 1 przeszkadza perspektywa , 2 bajka !!!! 3 tak jak 2

botak
28-07-2007, 11:17
a ja to bym wolal w kolorach,
jakos tak to bardziej widze w samych materiałach reklamowych

sailor
28-07-2007, 12:43
no to ja bede pierwszym krytykujacym ...
nie podobaja mi sie. zdjecia same w sobie bdb jak zawsze. 3ka rewelacyjna. ale przy produkcji fot reklamowych nalezy pomyslec o kliencie. z zalozenia facet ktory ma kupic ubrania dla hostess majacych reklamowac srubki nakretki i podladki raczej nie zainteresuje sie fotografia artystyczna. bo jego grupa docelowa beda "mechanicy" a ci z malymi wyjatkami wola miec podane wszystko jasno i na tacy ;)

ozzy
28-07-2007, 13:34
więc pod klienta pojdzie nr1. pozostale 2 do folio:)

mOSAd
28-07-2007, 15:35
1. Zupełnie nie - perspektywa, winieta, wyraz - nie trafia do mnie.
2. Dobra - wybrałbym jednak kolor z gniewnym niebem i ostrymi kolorkami na ciele. Możliwe, że zostawiłbym więcej dołu, a prawa ręka... niezbyt szczęśliwie w mocnym cieniu, choć nieźle ją ukryłeś, ale może denerwować.
3. Bardzo fajny pomysł i realizacja włosów, ale balans zdjęcia tak zachwiany tą masą żelastwa, że nietstey brak mi jakiejś kontry od dołu.

Andy_O
28-07-2007, 17:18
przy produkcji fot reklamowych nalezy pomyslec o kliencie. z zalozenia facet ktory ma kupic ubrania dla hostess majacych reklamowac srubki nakretki i podladki raczej nie zainteresuje sie fotografia artystyczna. bo jego grupa docelowa beda "mechanicy" a ci z malymi wyjatkami wola miec podane wszystko jasno i na tacy ;)
Uogólniasz. Może przy kalendarzach którymi są wytapetowane kanciapy mechaników byłoby to prawdą.

Kobitki z agencji na spotkanie przyniosły swoje dotychczasowe portfolio. Kilka zdjęć właśnie ze śrubkami. Rzeczywiście, "wszystko na tacy", ale oczywiście kaszankowo to wyglądało, zero wrażenia.
Rozmowa wyglądała mniej więcej tak:
[ja] - można zrobić te zdjęcia na trzy sposoby: żeby kobitka była "na tacy" jak u Państwa w portfolio, żeby to było jak katalog śrubek, albo trzecie podejście, żeby zdjecie przyciągało uwagę dzięki ogólnemu wrażeniu.
[kobitki z agencji] - my już pierwsze dwa sposoby przerobiliśmy i stwierdziliśmy, że to nie to. Dlatego zwróciliśmy się do pana.

Wygląda na to, że na eventy przychodzą nie mechanicy, tylko ich managerowie.

sailor
28-07-2007, 17:28
Uogólniasz
...
Wygląda na to, że na eventy przychodzą nie mechanicy, tylko ich managerowie.

to ty byles na rozmowie i ty uzgadniales warunki ;)
co do uogolniania - pewnie tak :)
mnie osobiscie takie polaczenia (art plus srubki) nie podchodza .. ale kazdemu wg potrzeb :)
jesli jest klient i za t placi to nic tylko gratulowac i sie cieszyc ;)

Andy_O
28-07-2007, 17:33
to ty byles na rozmowie i ty uzgadniales warunki ;)
co do uogolniania - pewnie tak :)
mnie osobiscie takie polaczenia (art plus srubki) nie podchodza .. ale kazdemu wg potrzeb :)
jesli jest klient i za t placi to nic tylko gratulowac i sie cieszyc ;)

Eventy robi się dla "wierchuszki" a nie dla roboli z warsztatów. W przypadku kalendarzy pewnie byłoby inaczej. Zdaje sie, że portfolio tej agencji zwykły pracownik nigdy nie zobaczy, tak jak i nie zobaczy hostessy. Kobitki miały "gołe baby na talerzu" w portfolio - no była lipa straszna.

sailor
28-07-2007, 17:43
Eventy robi się dla "wierchuszki" a nie dla roboli z warsztatów.
eventy z reguly robi sie dla tych ktorzy potem kupia towar :D jeli sa to robole z warsztatu robiacy firmie odpowiedni obrot to rowniez beda :)
ja osobiscie szczerze mowiac nie rozumiem koncepcji robienie materialow reklamowych tylko i wylacznie pod waska grupe jakiegos eventu. ale ja sie nie znam ;)


Zdaje sie, że portfolio tej agencji zwykły pracownik nigdy nie zobaczy, tak jak i nie zobaczy hostessy. Kobitki miały "gołe baby na talerzu" w portfolio - no była lipa straszna.

teraz ty uogolniasz... po co portfolio jesli nei bedzie dostepne szerokiemu gronu nabywcow? :)
a co do golych bab .. sam doskonale wiesz ze podanie "na talerzu" nie musi byc zle wrecz przeciwnie .. moze byc piekne i perfekcyjnie wykonane. wszystko zalezy od tego kto jak i za ile robi :)

botak
28-07-2007, 18:13
Jak na zdjecia do folderu o ubraniach na eventy, to mało w tym ubrań.

A jeśli chodzi o hostessy na eventach, to nie pamietam zadnego stroju zadnej hostessy na zadnych z targow przemyslowych na ktorych bylem. Za to pamietam czy byly mocno rozebrane czy nie (moje spostrzezenia mozna traktowac, jak spostrzezenia "robola")
Tylko zdjecia beda mialy małe znaczenie juz na samym evencie...
Jesli dobrze rozumiem, to zdjecia beda ogladac ludzie wybierajacy stroje dla hostess, lub firme realizujaca event.
I w tym wypadku jak najbardziej wskazany jest "artyzm" a nie podawanie na tacy.
Wiem to po sobie. Pamietam jak moi byli szefowie wybierali hostessy i jak patrzyli na folder.

ovserwator
28-07-2007, 19:29
...i na dodatek mina "modelki" na pierwszym zdjęciu...odpycha...ale to tylko IMHO (pozostałe dwie miny w miarę)...
Pozdrawiam

Andy_O
28-07-2007, 21:11
Teraz dopiero widzę, jaką kaszanę odwaliłem. Dobrze, że klientki nie przeczytały (zawczasu) tego wątku.

jakubs
29-07-2007, 11:41
Żeby tylko nie weszło do zwyczaju obsypywanie państwa młodych śrubami ;)
Najfajniejsza wg mnie jest 2. a mimo to na niej właśnie bym coś zmienił, a mianowicie rozjaśnił opaskę na włosach.
Trójka też bardzo mi się podoba, choć ciekawe jak by wyglądała inaczej wykadrowana np kwadrat ze ściętą z jednej strony częścią ramienia i korony.
Jedynka dla mnie najmniej i to trochę faktycznie z racji kontrowersyjnej miny, ale chyba głównie spódniczki... braku talii, niskiej atrakcyjności plastycznej spódniczki?
Ale całość niewątpliwie podniesie atrakcyjność katalogu :)

sailor
29-07-2007, 11:47
Teraz dopiero widzę, jaką kaszanę odwaliłem. Dobrze, że klientki nie przeczytały (zawczasu) tego wątku.

przesadzasz i dobrze o tym wiesz ..

bukowy dziad
29-07-2007, 11:52
Żeby tylko nie weszło do zwyczaju obsypywanie państwa młodych śrubami ;)


o - moze nie tylko ja w pierwszej chwili przeczytalem "sesja ślubna" i niezle sie zdziwilem widzac te sruby?:)

Al Bundy
30-07-2007, 11:23
Zastanawiam się czy gdyby Andy nie napisał do czego mają być wykorzystane te zdjęcia to też oceny byłyby tak niskie. Ja oceniam foty a nie ich zgodność z tematem a tutaj nie ma się do czego przyczepic. Kadry są jak najbardziej na miejscu, mina modelki mi pasuje a śrubki na ciele to plus za oryginalność - dzięki temu zdjęcia są inne niż zwykle prezentowane. Rozważania komu zdjęcie do czego się przyda pozostawiłbym pod inny wątek ...

gadas
30-07-2007, 11:34
Bardzo ciekawe wykonanie .
Nie kryję tego że twoje prace bardzo mi się podobają .
Co do fotki nr.2 jak dla mnie ciutkie za ciasno ale pewnie tak ma być :)

Niedzwiedz
30-07-2007, 11:51
Ale czad !!!!!!!!!!!!! nie ma co masz chlopie pomysly !

arachiusz
30-07-2007, 23:38
pomysł , wykonanie bardzo mi podchodzi , z całej serii 2 naj.

FunBoy
02-08-2007, 22:46
Ostatnie fenomenalne... reszta sesji (wlacznie z tymi na twojej stronie) srednia. Pewnie dlatego, iz modelka ma przyciezka urode. Znajac twoja dbalosc o szczegoly byc moze specjalnie taka wybrales, ale ja bym wlasnie poszedl w druga strone, aby zrownowazyc ten "ciezar srubek". No ale na ostatnie nie moge sie napatrzyc :D

admin
04-08-2007, 08:00
Andy, bardzo fajne foty. Widzialbym jednak kolor i papier metaliczny. Sruby dostalyby "drugiego zycia". Nie wnikam w szczegoly zlecenia. Dla mnie wazne foty, nie ich przeznaczenie, choc Ty musiales miec na wzgledzie pole zastosowania :)