PDA

Zobacz pełną wersję : Cenzura - jak zrobic to zgodnie z prawem?



NikoD50em
27-07-2007, 15:52
Powiedzmy, ze mam zdjecia aktow i chce je upublicznic, ale nie mam zgody autora. Czy jak zbluruje tylko linie laczaca oczy to nie bedzie lamalo prawa? Czy musze odrazu blurowac cala twarz? Zalezy mi, zeby zachowac z twarzy jak najwiecej... To nei ma byc nic artystycznego, wielkiego, ale zawsze lepiej zeby bylo widac policzek niz zeby go nie bylo... :)

Valwit
27-07-2007, 15:57
jesli nie masz zgody autora to nie masz prawa upubliczniac. bez znaczenia ile kresek i blurkow dodasz.

NikoD50em
27-07-2007, 16:06
jak tv nie ma zgody to robi blur na twarz i w kazdych wiadomosciach leci... wiec cos chyba nietak w tym co napisales :)

ajt
27-07-2007, 16:43
Możesz wyjaśnić, jak wg Ciebie ma się zgoda autora zdjęcia do blurowania twarzy modela?

Erie
27-07-2007, 16:45
TV robi blur jak nie ma zgody na publikację wizerunku osoby na zdjęciu, a nie autora zdjęcia. Samo zaś zdjęcie/ materiał filmowy jest pokazany w celach informacyjnych i nie jest treścią samą w sobie. Np. pokazują materiał z sali sądowej, z zatrzymania przestępcy i blurują tablice rejestracyjne, twarze osób postronnych, samego oskarżonego (którego zresztą nazywają np. Jan K. zamiast Jan Kowalski) itd itp. To jest ciut inaczej...

NikoD50em
27-07-2007, 17:29
Pfu! Pomylilem sie - ja jestem oczywiscie autorem zdjecia, ale osoba widoczna na zdjeciu nie dala mi zgody. Nie wyrazila tez swojego sprzeciwu, bo po prostu nie wie ze chce je publikowac... Co w takim przypadku moge zrobic? Blurowac cala facjate?

Erie
27-07-2007, 17:41
Pfu! Pomylilem sie - ja jestem oczywiscie autorem zdjecia, ale osoba widoczna na zdjeciu nie dala mi zgody. Nie wyrazila tez swojego sprzeciwu, bo po prostu nie wie ze chce je publikowac... Co w takim przypadku moge zrobic? Blurowac cala facjate?

a nie prościej po prostu zapytać o zgodę? zapłacić za to/ postawić kolację jak to kumpela itp/itd

NikoD50em
27-07-2007, 21:07
to ludzie ktorych nigdy wiecej pewnie nie zobacze... plazowicze, mam pomysl na taki maly projekcik...

Valwit
27-07-2007, 22:38
jesli to bedzie ktos bez blizn, specyficznych piegow itp, tzn ze z zablurowana twarza nikt tej osoby nie rozpozna to raczej bedzie mial marne szanse aby cie pozwac po publikacji, o ile w ogole sie rozpozna.
niemniej w moich oczach nic nie usprawiedliwia publikacji wizerunku osob bez ich zgody, bez wyraznego interesu spolecznego, nawet jesli uniemozliwisz bezposrednia identyfikacje osoby. a na podstawie tego napisales wnioskuje ze twoje widzimisie nie przedstawia zadnego interesu spolecznego. ciut inaczej by to wygladalo jakbys robil reportaz o niszczeniu plazy przez nudystow na przyklad.

Andy_O
28-07-2007, 00:06
Nie publikuj takich zdjęć. Świat jest teraz bardzo mały. A fotograf - spalony na dłuuugo.