PDA

Zobacz pełną wersję : Irlandia - czy ktos jest?



Onsajt
27-07-2007, 02:06
Witam

Jestem tutaj nowy, tak samo jak w fotografii...stad pytanie czy sa na forum ludzie, ktorzy obecnie mieszkaja w Irlandii, moze by dalo jakos sie blizej zapoznac, powymieniac doswiadczeniami, a jakby to zaczelo sie jakos krecic to moze jakies plenery? zawsze razem mozna wynajac bude itp.
Ot rzucam temat luzno..co myslicie?

HYPER
27-07-2007, 08:55
hej.
ja jeszcze nie jestem, ale bede od polowy listopada. jak cos to chetnie sie wybiore na jakis plenerek.

hanibal
27-07-2007, 15:45
Killarney.... tu mieszkam i zawszejestem chetny na wspolne focenie

Valwit
27-07-2007, 15:54
troche luda jest z tego co obserwuje :)

heffi
27-07-2007, 19:05
moze troche OT ale rozsmieszylo mnie pytanie zadane w temacie ... moze z powodu aktualnie panujacych trendow masowej emigracji na zieloną wyspe ;) .. szczerze mowiac spodziewalem sie wiecej odpowiedzi :)

paraki
27-07-2007, 19:22
Sallins co. Kildare choć Dublin obcy mi nie jest, również chętnie gdzieś się wybiorę

xpablito
27-07-2007, 20:26
Witam!'' czy ktos jest?? :-D '' a gdzie nas nie ma ;-) w kazdym miescie w IRL znajdzie sie ktos.. jak cos to ja w zamieszkuje Dublin.. konkretnie cudowy Ballymun:twisted: p.s. Niebawem beda bloki wysadzac.. wiec bedzie co upamietnic:mrgreen:

..jestem otwarty na kazdy wypad w plener i wymiana doswiadczen

hanibal
27-07-2007, 21:16
no to panowie trzeba zebrac ekipe... konkretne zgloszenia umowic temrin i miejsce...

proponuje miedzy 17-20 wrzesnia 2007 w Dublinie lub ...... u siebie :D
zapewniam spanie i focenie

Valwit
27-07-2007, 22:41
Niebawem beda bloki wysadzac..

maz moze jakies konkretniejsze informacje?

xpablito
27-07-2007, 22:57
maz moze jakies konkretniejsze informacje?

wsumie nie wiem dokladnie.. jak ostatnio byla u mnie Garda:-D skutek wybitej szyby przez kochanych sasiadow:D to powiedzieli "a few weeks" moge sie podpytac tych lodkow..moze cos szepna..

Plener..hmmm jak dla mnie swietny pomysl!!

Onsajt
28-07-2007, 02:54
wiem,ze pytanie moze smieszne..ale jakbym napisal: Hej, Ci z Irlandii sptkajmy sie! to bym mogl dostac odpowiedz:
To polskie forum nie dla tych co wyjechali na zmywak) chcialem bys asekurcyjny ot co)) dobra zartuje..
wracajac do tematu: mozemy sie jakos spotkac..sprawadzajac najpierw komu jaka data pasuje (dla mnie wrzesien ok) nie wiadomo co z tego wyjdzie,ale od czegos trzeba zaczac np. od piwka w pubie..w sumie tez tak mozemy konczyc) co wy na to? ja jakby co z Dublina (walkinstown)

Onsajt
28-07-2007, 03:08
Moze byc fajnie..i smiesznie na poczatku

hanibal
28-07-2007, 05:21
wiem,ze pytanie moze smieszne..ale jakbym napisal: Hej, Ci z Irlandii sptkajmy sie! to bym mogl dostac odpowiedz:
To polskie forum nie dla tych co wyjechali na zmywak) chcialem bys asekurcyjny ot co)) dobra zartuje..
wracajac do tematu: mozemy sie jakos spotkac..sprawadzajac najpierw komu jaka data pasuje (dla mnie wrzesien ok) nie wiadomo co z tego wyjdzie,ale od czegos trzeba zaczac np. od piwka w pubie..w sumie tez tak mozemy konczyc) co wy na to? ja jakby co z Dublina (walkinstown)

Ty no ale bez takich zartow......
bo jakos nikt tak tu nie napisal a Ty jednak
pozatym nie wszyscy pracuja na zmywaku i nie wszysy wyjechaliw tym celu.
bo Sa tu ludzie robiacy lepszy biznes od niejednego biznesmena w Polsce

Polskie forum... a ja co k.. jestem malezyjczyk... do k. nedzy ?

moze i jestem za granica ale czuje sie polakiem przynajmniej w srodku bo na zewnatrz staramsie tego nie okazywac...
bo po tym co widze na ulicach i w pubach to czasem wstyd,,,,

?wiec ja zadam to pytanie:

Hej polacy mieszkajacy w iralndii moze jakis plener ? zaczniemy od pubu ( albo lepiej skonczymy w Pubie )
pisac kto jest chetny i jaka forma fot nas intersuje
podawac daty i miejsca cos wymyslimy

moje to:

miedzy 17 a 21 wrzesnia proponuje Dublin lub moje okolice
jesli dublin to street art jesli moje okolice to pejzarzyk....
impreza 2 dniowa

heffi
28-07-2007, 09:31
Uprzedzam ze nie chcialem wzbudzic zadnych negatywnych emocji. Bardzo prawdopodobne ze sie we wrzesniu pojawie w Irl wiec tez sie dolacze troszke pozniej ;)

Onsajt
28-07-2007, 16:04
Na poczatek pare zdan wyjasnienia odnosnie mojego postu..co by zakonczyc watek niefotograficzny:
Napisalem te pare slow troche z przekasem bazujac na popularnych opiniach w kraju, tez tu jestem, tez sie czuje Polakiem, tez mi nieraz wstyd za innych a osobiscie znam poki co jedna osobe, ktora zajmuje sie tu sprzataniem (od razu zaznaczam - nie moja sprawa co kto tu robi, szanuje wszystkich ludzi, ktorza ogolnie piszac sa wporzadku)
Wiec mysle ze watek patriotyczno-emigracyjny mozemy zakonczyc)

Co do pleneru jak pisalem jestem za (termin mi pasuje a miejsce sie wyklaruje), moze poczekamy ile osob zglosi chec spotkania i wtedy zdecydujemy o konkretnym miejscu. Co do typu fotografii jako,ze ciagle sie ucze jestem otwarty na rozne formy. Zreszta uwazam,ze cokolwiek bedziemy focic to lepsze to niz bezproduktywnie spedzony weekend.

Pozdrawiam

wlopis
28-07-2007, 21:47
Przeczytałem ten wątek, w Dublinie przebywa moja córka syn i dwóch siostrzeńców, a co by mieli w kraju do roboty ? Ja tu "zgaszę" światło.

till
29-07-2007, 10:33
Ja bede w Dublinie tylko do 15 wrzesnia... :( moze udaloby sie cos wykombinowac do tego czasu? Jakis plenerek architektoniczny moze, nie wiem, tak tylko rzucam pomysl... Jezeli bedzie po 15 wrzesnia to zycze Wam udanych strzalow :)

pozdro
till (Dublin, Sandyford)

Loki
29-07-2007, 22:29
Przeczytałem ten wątek, w Dublinie przebywa moja córka syn i dwóch siostrzeńców, a co by mieli w kraju do roboty ? Ja tu "zgaszę" światło.

Nie martw sie, ja za rok wracam to "zapale" ;) trzy lata to juz wystarczy, juz mam dosyc siedzenia na wyspie... chociaz pieknie tu jest nie powiem i bedzie mi brakowac zyczliwosci tych ludzi, ale wracam :)
Jak ostatnio na lotnisku w Lodzi uslyszalem od pani ekspedienki kiosku RUCH-u swojskie "Czego?!" to sie od razu jak w domu poczulem :)

Bartek Witek
30-07-2007, 14:16
Witam z County Kerry, a konkretnie z Tralee...
Hannibal - do Ciebie mam blisko, można się kiedyś spotkać w Killarney, najlepiej w niedzielne popołudnie jak pogoda dopisze.

Odnośnie Dublina - chętnie jednak nie mogę dać konkretnej odpowiedzi w chwili obecnej.

Gdyby ktoś z Was wybierał się do Tralee zapraszam :)

Pozdrowienia dla wszystkich Polaków przebywających na wyspie !!

asaszorju
30-07-2007, 15:06
Pozdrowienia dla wszystkich Polaków przebywających na wyspie !!

dziekuje, dziekuje

pozdrawiam z Cork. na wspolny wypad sie pisze ale jak znam zycie to z praca mi sie nie uda go pogodzic:sad:, ale jakby co to owszem, mam jeszcze innych nikoniarzy z cork pod telefonem, wiec moze nas byc wiecej;-)

hanibal
01-08-2007, 01:07
Witam z County Kerry, a konkretnie z Tralee...
Hannibal - do Ciebie mam blisko, można się kiedyś spotkać w Killarney, najlepiej w niedzielne popołudnie jak pogoda dopisze.

Odnośnie Dublina - chętnie jednak nie mogę dać konkretnej odpowiedzi w chwili obecnej.

Gdyby ktoś z Was wybierał się do Tralee zapraszam :)

Pozdrowienia dla wszystkich Polaków przebywających na wyspie !!


dajesz w ta niedziele jak pogoda dpisze..
pisz na prv podam ci tel

@rek
27-08-2007, 21:13
Witam!'' czy ktos jest?? :-D '' a gdzie nas nie ma ;-) w kazdym miescie w IRL znajdzie sie ktos.. jak cos to ja w zamieszkuje Dublin.. konkretnie cudowy Ballymun:twisted: p.s. Niebawem beda bloki wysadzac.. wiec bedzie co upamietnic:mrgreen:

..jestem otwarty na kazdy wypad w plener i wymiana doswiadczen

witam,

az sie lezka w oku kreci, bywało sie tam w wakacje a bloki na ballymun piknie straszą :) piszę się na fotki z wybuchania :)

charmside
27-08-2007, 21:37
Wczesniej byly proby spotkania, ale jak zwykle na gadaniu sie konczylo.
Wreszcie odbyl sie plenerek 27go maja ( http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=27270 ), bo 2 osoby ustalily konkretna date i miejsce. Kto mogl przyjechal, kto nie mogl nie przyjechal :). Bylo nas okolo 20 osob mimo bardzo deszczowego poranka :). Spotkalismy sie, porozmawialismy, porobilismy zdjecia, bylo ciekawie.
Proponuje ustalic konkretne miejsce i date, dac znac Geogisowi z www.fotoirlandia.com jako ze on moze zorganizowac wieksza ekipe ludzi umieszczajac oglaszenie u siebie i spotkanie gotowe.

Sam bym sie wybral...

Sukkubus
20-09-2007, 16:46
Ja tez jestem w Irlandii (Dun Laoghaire, South Co. Dublin). Jakby cos to tez sie pisze na jakis plenerek.

Pozdrawiam,
Beata

altezza
17-03-2008, 02:07
watek podupadl, wiec odswiezam...

Pozdro z Cork i milego swietowania "Patryka"

DADI
17-03-2008, 03:39
Witam

pozdrowienia z Limerick

fajnie byłoby sie spotkać na plenerku :-)

gALL
20-03-2008, 15:59
Zazdroszcze Wam tej IRL. ... moje ulubione miesca to Cork, Cashel oraz Doolin.

hedgehog
20-03-2008, 16:08
konkretnie cudowy Ballymun:twisted:

To chyba najbardziej przerażające miejsce w Europie :D Pamiętam je dobrze... Brrr.

TThousand
20-03-2008, 16:11
a ja sie wybieram do Dublina za 2 dni, oczywiscie biore nikona :-)
wojtek

christipoher
21-03-2008, 14:43
hey jest jest w Eire w Cork, może od lipca 2008 Dublin

christipoher
21-03-2008, 14:50
hey a moze plenerek w co. Cork? jeszcze tu jestem
pozdrawiam

Artur Jonik
24-03-2008, 04:26
Zazdroszcze Wam tej IRL. ... moje ulubione miesca to Cork, Cashel oraz Doolin.


Killarney to jest dopiero magiczne miejsce.

nobby
27-03-2008, 17:49
Witam
Ja jestem z bray to i do dublina jak i do killarney czy czegos po drodze.
Od lipca bede posiadal samochod wiec bedzie jeszcze latwiej gdzies pojechac.
Ja jestem za killarney albo dublinem ale wszytskie propozycje rozwaze.
Kazdy weekend mam wolny wiec jak ktos zdecydowany konkretnie to pisac z konkretna propozycje i nawet w ten weekend moge gdzies juz poejchac
Pozdro

Bartek Witek
29-03-2008, 03:15
Witam
Ja jestem z bray to i do dublina jak i do killarney czy czegos po drodze.
Od lipca bede posiadal samochod wiec bedzie jeszcze latwiej gdzies pojechac.
Ja jestem za killarney albo dublinem ale wszytskie propozycje rozwaze.
Kazdy weekend mam wolny wiec jak ktos zdecydowany konkretnie to pisac z konkretna propozycje i nawet w ten weekend moge gdzies juz poejchac
Pozdro

Obawiam się, że do Killarney to Ci troszkę nie po drodze. Jakbyś się wybierał w stronę Killarney i okolice County Kerry daj wcześniej znać na prv.

Pozdrawiam

nobby
29-03-2008, 11:10
Pewnie w lato taka wycieczke sobie zrobie po calej irlandii.
Sorki za literowke ale chodzilo o killiney a nie killarney. Zawse te dwie miejscowosci mi sie myla.
Narazie jade na dlugie wakacje do polski a pozniej odrazu po przyjezdzie kupie jakis pojazd i chce troszke irlandii zwiedzic no i popstrykac to moze poznam kilka osob stad.
Pozdro

Gabryel
10-04-2008, 16:58
Witam.
Jest w Dublinie grupa osób interesujących się fotografią.
W miarę regularnie spotykamy się aby coś popstrykać.
Bez względu na to czy ktoś ma Nikona, Canona, czy zwykłą małpkę.

Spotkania odbywają się prawie co tydzień.
Umawiamy się na forum gazeta.ie (http://www.gazeta.ie/forum/index.php?showtopic=35526&st=3300).

Jeśli ktoś jest zainteresowany, wystarczy wejść na forum w okolicach czwartku-piątku.
Wtedy zazwyczaj padają jakieś informacje odnośnie planów weekendowych.

Ostatnio ruszyła także strona IN-Focus (http://www.in-focus.pl/), ale jeszcze się nie "rozkręciła" na dobre.

Oczywiście grupa jest otwarta dla chętnych - jeden warunek - trzeba się interesować fotografią :D

charmside
10-04-2008, 17:59
Gabryel, chetnie sie z wami wybiore. Myslalem ze po ostatnim plenerze ogranizowanym min. przez fotoirlandie sprawa ucichla. Dobrze ze cos sie jednak dzieje. Odezwe sie pozniej na PW bo zaraz koncze prace.