PDA

Zobacz pełną wersję : Epson R300 - Zamienniki



jeere
25-07-2007, 17:50
Witam,

pam do Was forumowiczów pytanie, a dokładnie do posiadaczy drukarki Epson R300, jakich zamienników uzywacie/uzywaliscie, co jest cacy a co be ?

pozdr@ll

Czornyj
25-07-2007, 17:52
Wszystko jedno jakich. Cacy jest cena, be jest kiepskie schnięcie i konieczność oprofilowania spektrofotometrem, bo inaczej kolory będą odjechane w kosmos.

jeere
25-07-2007, 18:01
No to to mnie zaciekawiło "konieczność oprofilowania spektrofotometrem" własnie miałem jakieś pierwsze lepsze z alledrogo i po długiej walce z wszelkimi chyba możliwymi ustawieniami drukarki - porażka.
Możesz troszke rozwinąć czy i jak można to zrobic w warunkach domochych ?

Czornyj
25-07-2007, 18:08
No to to mnie zaciekawiło "konieczność oprofilowania spektrofotometrem" własnie miałem jakieś pierwsze lepsze z alledrogo i po długiej walce z wszelkimi chyba możliwymi ustawieniami drukarki - porażka.
Możesz troszke rozwinąć czy i jak można to zrobic w warunkach domochych ?

Oczywiście.
1) Kupujesz spektrofotometr - najlepiej Gretagmacbeth i1pro
2) Za pomocą załączonego oprogramowania i1 Match ukręcasz sobie profilek dla danej kombinacji tuszyk+papierek
3) Uzyskany profil wykorzystujesz podczas drukowania. Voila!
4) W dodatku możesz sobie skalibrować monitor
5) A szczególnie Eizo serii CG, gdzie dzięki temu urządzeniu masz dodatkowo możliwość skalibrowania monitora z uwzględnieniem punktu bieli papieru.

jeere
25-07-2007, 18:25
Super, całość jakieś 3tys ojro, poczekam do wypłaty.


pozdr.

Czornyj
25-07-2007, 18:38
Nikt nie mówił, że będzie lekko. Jeśli przysępisz na Gretaga, to możesz kupić tańszy PrintFiX PRO.

Inna opcja jest taka:
- kupujesz kasety do samonapełniania z czipami samoresetującymi
- zalewasz je orginalnym tuszem Epsona (jest gdzieniegdzie do nabycia - pozyskiwany drogą rozbebeszania kaset od ploterów Epsonowskich)