PDA

Zobacz pełną wersję : Ktory skaner wybrac



rnieza1
31-10-2005, 04:00
Witam

Przymierzam sie do kupna skanera do filmow.
Swoj wybor ograniczylem do uzywanego Nikona LS III i
Minolty Scan Dual IV. Nikon kosztuje okolo 150$ ale
jest uzywany. Minolta to okolo 200$.
Najbardziej meczy mnie brak ICE w minolcie. Czy jesli
bede skanowal "swieze" filmy (nie kilkuletnie) to zobacze
roznice? Dodam ze skanowal bede na wlasne potrzeby, w przypadku
wiekszych odbitek oddam material fachowcom.

Czy sa jeszcze jakies inne opcje w tej kwestii?
Wiem ze jest tez Benq Scanwit i ma ICE ale nie jest dostepny
(przynajmniej ja go nie znalazlem) w USA.

Pozdrawiam
R

sadki
10-02-2006, 18:27
Odgrzeję tego kotleta.
Ja planuję zakup czegość w rodzaju Dual IV, ale niestety w kraju (ok 1400-1500zł)
Czy ten sprzęt ma jakąś konkurencję?

pietrucha
13-02-2006, 00:06
ma, Benq 2750i http://www.benq.pl/Products/Scanner/index.cfm?product=404
Cena sklepowa to niecale 900zl

radekg
14-02-2006, 17:26
Wpadlem na ten watek przypadkiem, mam D-IV. Moja opinia jest taka: NIe kupowac niczego bez Digital ICE albo innej technologii SPRZĘTOWEGO zdejmowania brudów. Odpowiadajac na post pierwszy - tak, bedziesz mial brudy. Wystarczy, ze pylek kurzu Ci osiadzie i to zobaczysz. Szkoda czasu, zdrowia i myszki (powaga, kupilem wlasnie z oszczednosci - zaluje).
Dodatkowo D-IV paskudnie skanuje negatywy, pozytywy przyzwoicie ale bez rewelacji.

Pozdrawiam,
Radek.