PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Holandia



sebah
24-07-2007, 18:47
HEJ

mieszka moze ktos w Holandii, albo bedzie na wakacjach i bylby chetny na maly plenerek? chodzi o polnocno zachodnia czesc tego peiknego kraju. jakos ze mam tu rodzine/''mieszkam tu''/jestem na wakacjach jestem, chetny w podaniu ciekawych informacji dot gdzie mozna sie udac na fotki...

pozdrawiam

Madziulek
25-07-2007, 07:57
Ja wlasnie dzis po raz kolejny opuszczam ten piekny kraj :-)
polecam wybrac sie na jedna z wysp np. Texel wiecej info znjadziesz pod www.texel.nl (http://www.texel.nl) www.teso.nl
gdzie dokladnie jestes ?

sebah
25-07-2007, 23:19
Alkmaar :) tu muj domke sie znajduje :) a texel no hmm ciekawa wyspa :) pare razy bylem, a ostatnio na pokazach lotniczych...

Madziulek
25-07-2007, 23:48
Heheh właśnie dziś wróciłam z Alkmaar :)
bywam tam bardzo często i znam dość dobrze okolice , piszesz że byłeś kilka razy w Texel więc gdzie jeszcze byłeś w tych okolicach?
to może coś Ci jeszcze zaproponuję wartego obejrzenia czego jeszcze nie widziałeś :)
Tą stronę Holandii znam świetnie :)

sebah
25-07-2007, 23:58
naprawde nie musisz mi pomagac ;) moj dziadek jest Hoalndrem i w ciagu roku jestem tu 2/3 razy od 17 lat :D i tez posiadam ''jako taka'' wiedze heh :) jestes teraz moze w NL czy juz wrocilas do PL?:P

Madziulek
26-07-2007, 00:08
ok :)
Wróciłam z Alkmaar dziś , od jakiś 3-4 godzin jestem w PL :)
Będe z powrotem być może 15-stego sierpnia :)

sebah
26-07-2007, 00:20
no to trzymam kcciuki bo ja wracam cos kolo 20 sierpnia do PL ( ach szkola ). a w jakim miescie mieszkasz?

Madziulek
27-07-2007, 10:35
Jeśli masz na myśli NL to w Alkmaar :)

sebah
27-07-2007, 11:34
eee no to super :D mam nadzieje ze wybierzemy sie keidys wieczorem na jakies fotki, choc nie musza byc wieczorem :D ostatnio jak robilem fotki to paru pianych szczeniakow do mnie podeszlo i zaczeli gadac po angielsku ze mna, ale juz troche mialem stracha bo jednak nie wiadomo co takim ''upitym'' chlopakom przyjdzie do glowy ;)

w jakiej dzielnicy mieszkasz? ja w Overdie

Macro
27-07-2007, 12:56
ostatnio jak robilem fotki to paru pianych szczeniakow do mnie podeszlo i zaczeli gadac po angielsku ze mna
Mały OT. Ja za to w Nijmegen miałem niezłą historię. Idę ulicą i widzę dwóch żuli siedzących na krawężniku. Nagle jeden wstaje i chwiejąc się podchodzi do mnie i po ichniemu zaczyna do mnie coś gadać. Języka praktycznie nie znam więc, nie potrafię się nawet porozumiewać, a tym bardziej z kimś kto niespecjalnie wyraźnie mówi. Odpowiedziałem mu, że przepraszam, ale nie mówię po holendersku. Na co on w pełni poprawnym angielskim do mnie: "oh, would you be so kind as to give me some money for wine?" Szczena mi opadła ;)

Madziulek
27-07-2007, 14:13
fotograf , rak zuid
swoją droga w dość niebezpiecznej dzielnicy mieszkasz...
mam nadzieję że uda mi się przyjechać trochę wcześniej bo 11 sierpnia jest też koncert Marillion w Holandii na którym chciałabym być :)
jak będę w tym czasie kliknę :)

A co do przygód ja miałam kilka w tym jedną naprawdę nieciekawą (ale nie w Alkmaar - tam mi się nic poważniejszego nie przytrafiło tylko w Leeuwarden ) zostałam zaczepiona przez dużą grupę pijanych małolatów ..nie będę opowiadać ze szczegółami bo niezbyt przyjemna historia i nie miejsce na to , na szczęście wszystko skończyło się dobrze
Najczęściej jestem zaczepiana jednak w niemczech na lotniskach, dworcach itd.

Fotograf polecam wybrać się do Batavia stad - nowo otwarte centrum handlowe (blisko Lelystad) - polecam chociażby połazić i popstrykać zdjęcia niekoniecznie robić zakupy ..a może już tam byłeś :)

sebah
27-07-2007, 23:13
bylem bodajze 2 lata tamu zwiedzac Batavie :)

czemu w niebezpiecznej okolicy? jakos wokol mojego domku jest bezpiecznie ale jakis kilometr dalej to same turki ( szczerze to mam dosc juz tych burakow ;) )

jakies 10 min temu wrocilem z miasta, i musze jednak z kims jechac wieczorem bo nie zdarzylem dobrze rozpakowac sprzetu a juz wszyscy na mnie sie patrza, w pewnym momecie dziadki zadzwonili zeby wracal bo mysleli ze jade sie przejechac a zobaczyli ze sprzetu nie ma to zaraz sie zdenerwowali :( w ciagu 20 min zaczepil mnie ''dresik'' pytajac sie skad jestem odp: z Angli (( bo jak mowie ze z Polski to czasem nie za ciekawie jest ) sytuacja w Den Helder, stoimi samochodzikiem i czekamy na prom zeby poplynac na Texel i ja maja jeszcze Practice B100 i Tokine 90-230mm zaczolem robic zdjecia i podchodzi do mnei koles z pytaniem z kad jestem a ja na to ze z Polski, a n do mnie czy znam slowo *****? normalnie rece opadaja... Holendrzy juz chyba znaja caly slownik Polskich wulgaryzmow, czasem az wstydze sie przyznac ze z Polski jestem... przykre to ale prawdziwe :( )) to ten zaraz zaczol mowic gdzie moge isc w dzin, a gdzie w nocy zeby fajne fotki porobic ;), kolejnie 2 kobitki pytajac sie standardowo skad jestem i po co robie zdjecia :|, i potem jeszcze trzech doroslych mezczyzn wpieprzajacych mi sie w kadr z glupimi tekstami i ruchami :) jednak Holandia nie nalezy do bezpiecznych krajow w nocy :)

pozdrawiam serdecznie :)

EDIT:
Madziulek czy to Ty jestes na avatarze?

Madziulek
28-07-2007, 00:19
co do dzielnicy tak słyszałam ...

dziwie się temu co piszesz .. ja byłam w Holandii kilkanaście razy , jeżdze tam od około 3-4 lat i nigdy nie miałam powodów żeby się wstydzić tego że jestem z Polski a na różnych ludzi tam trafiam i w różnych miejscach byłam w moich oczach holendrzy są bardzo gościnni , weseli i koleżeńscy, mam tam też bardzo dobrych przyjaciół
Zgodzę się jednak z tym że nocami bywa niebezpiecznie i sama bałabym się wyjść czy wracać do domu

ps.na awatarku ja , ale muszę uaktualnić bo to stare zdjęcie :)

sebah
28-07-2007, 11:25
no nie wime, moze poprostu mam pecha heh :|

sebah
04-08-2007, 23:11
madziulek - i jak wiesz juz cos kiedy przyjezdzasz?

Madziulek
05-08-2007, 13:53
jeszcze nic nie wiem ,narazie tutaj mam sporo zajęć nie wiem więc czy znajdę czas na wyjazd za około 2 tyg.
Dam znać :)

Madziulek
08-08-2007, 21:31
Fotograf , bede jednak w Holandii we wrześniu dopiero :(

sebah
08-08-2007, 23:34
eee no szkoda i tyle :( dozobaczenia nastepnym razem :)

Madziulek
09-08-2007, 00:10
szkoda , szkoda mi również ale nie dam rady teraz - musiałam przełożyć wyjazd :(
może na ferie do dziadka pojedziesz - kto wie może akurat , ja w Holandii jestem średnio co 3-4 miesiące :-)

Giwera
04-01-2008, 14:39
Witam,
Mieszkam/pracuje w NL od wrzesnie 07 ("nudne" Almere). Jesli przegladacie ten watek to mozemy sie jakos skontaktowac:-) na focenie... Chetnie poznam jakies ciekawe miejsca.
Pozdr,
Rafal.

Madziulek
04-01-2008, 18:46
Witam,
Mieszkam/pracuje w NL od wrzesnie 07 ("nudne" Almere). Jesli przegladacie ten watek to mozemy sie jakos skontaktowac:-) na focenie... Chetnie poznam jakies ciekawe miejsca.
Pozdr,
Rafal.

Witam :)
u mnie wiele się zmieniło i niestety nie prędko się wybieram do NL :(
być może dopiero lipiec / sierpień