PDA

Zobacz pełną wersję : o jakości Tamrona 28-75/2.8 słów kilka..



kradek
29-10-2005, 21:02
Witam :)

Było juz kilka wątków na forum nt. wspomnianego obiektywu. Pozwolę sobie , jako użytkownik, dołożyc i swoje 3 grosze.
Niestety musze potwierdzić to co pisali w wątku "Mini test Tamron 28-75 vs. Kit Robert S. i ajjk. Nie zawsze jest to problem z FF/BF a powiedział bym ,że równie często może byc to problem dotyczący samego obiektywu
Miałem dokładnie ten sam problem jak poruszony w ww. wątku czyli mydło przy F/2.8. Dzięki pomocy (testy testy i...testy) sprzedawcy w wyborze innego egzemplarza ( tu gorąco polecam użytkownika medfoto z Allegro :) i ) teraz jest po prostu ok.
Podsumowując :
Tamron 28-75 to super obiektyw za rozsądne pieniądze ale miewa rozrzut jakościowy co jest niestety faktem.Kupując go najlepiej robic testy od ręki,żeby sie poźniej nie rozczarować.

miron3333
29-10-2005, 23:22
Cholera, a ja mieszkam na głębokiej prowincji. I jak tu myśleć o przetestowaniu przed zakupem ??? A mam już kaskę na tego tamrona .... i boję się kupować na allegro, bo jak przyjdzie przesyłka do domu, to później nie odmienię....

ajjk
30-10-2005, 00:10
Niestety oddaję drugiego tamrona do sprzedawcy z prośbą o zwrot pieniędzy. Na allegro jest wielu sprzedawców nie polecam firmy foto impra z Wrocławia na prośbę osobistego zakupu u nich w firmie po uprzednim teście odmówili tłumacząc się że w ten sposób uszkadza się obiektyw. Jakieś totalne bzdury.

admin
30-10-2005, 01:12
Strasznie pechowo trafiacie na te swoje szkielka.

Rave
30-10-2005, 01:29
zgadzam sie, moj brat pracuje na tamronach 17-35 2.8 i 28-75 2.8 i bardziej zadowolony chyba byc nie mogl.

Saint
30-10-2005, 01:37
cale szczescie mojemu nic nie jest :D

Rave: mowisz o SP AF 17-35mm F/2.8-4 Di LD Aspherical?

ajjk
30-10-2005, 12:23
Nie wiem czy trafiamy pechowo czy po prostu niektórzy sprzedawcy ściągają z zachodu sprzęt tam cofnięty z uwagi na usterki i nam w kraju go wciskają. W każdym razie coś tu nie gra by tak wielu z nas trafiało na felerne egzemplarze. Na priva dostałem informację od wielu pechowych kupców z tego forum i po wymianie testami obiektywu okazało się że wszystkie mają podobną niską jakość. Zdarzyło się nawet że mój obiektyw który odesłałem na wymianę trafił do kolegi z tego forum zapakowany wraz z listem przewozowym który nadałem. Świadczy to żywo o nieposzanowaniu klienta i wciskaniu towaru kiepskiej jakości kolejnym klientom.

miron3333
30-10-2005, 21:05
Ale -jak tam wyczytałem- mają swojego sprzedawcę na allegro, który sprawdza każy wysłany tamron 28-75. Ryzyko wpadki zatem żadne. A może ktoś wie o takim sprzedawcy z mocowaniem obiektywów do nikona?

ajjk
30-10-2005, 21:59
Miron jeśli się dowiesz o takim super sprzedawcy to daj znać jak na razie na takiego nie trafiłem. Popieram kolegów że najlepiej kupić osobiście po uprzednim przetestowaniu bezpośrednio u sprzedawcy.

admin
31-10-2005, 00:30
Ta dyskusja na CB to nic odkrywczego. Mielismy i tutaj watek Icemastera ktory z rok temu trafil na egzemplarz mydlany przy 75, a pewnie i nizej. Niczym odkrywczym nie bedzie rowniez fakt iz jest to konstrukcja z zalozenia tania i wykonana niskim nakladem kosztow. Nie zmienia to jednak kilku rzeczy. Po pierwsze obiektyw ten zostal oceniony po testach branzowych wielu serwisow fotograficznych nota najwyzsza klasa optyczna. Otrzymal nagrode EISA. W kilku portalach i serwisach stal i pewnie stoi na poziomie 28-70/2.8 Nikkora, oczywiscie za jakosc zdjec. Kiedy dolozymy do tego cene na poziomie 299 dolarow mamy niezwykle tania oferte szkla w przyzwoitym zakresie, w pelnej klatce, ze stalym swiatlem 2.8

Pozostaje jedna kwestia. Powtarzalnosc wynikow dla calej partii. Niestety cos takiego powoli przestaje istniec w tej klasie szkiel. Wniosek jest jeden. Kupowac zawsze po wykonaniu wlasnego testu szkla.

ajjk
31-10-2005, 00:47
I tu się admin zgadzam z tobą w całej rozciągłości. Jak jednak kupić po wykonaniu osobiście testów gdy jak pisałem np sprzedawca nie chce zezwolić na test przed zakupem albo co mają zrobić goście z miejsc gdzie nie ma sklepów ze sprzętem. Moim zdaniem pozostają nam opinie np kolegów z forum takiego jak ten którzy po swoich doświadczeniach podpowiedzą kto ze sprzedawców jest godny zaufania. Najlepiej taki sprzedawca który przed wysłaniem sprawdza szkło i nie wyśle nam mydełka.

admin
31-10-2005, 01:06
Wiem jakie to trudne. W takich sytuacjach trzeba sie umawiac ze sprzedawca na ewentualna wymiane na inny egzemplarz...