PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon z50II + Nikkor z 28-400



samek
20-06-2026, 15:28
Generalizując i nie wchodząc wnikliwie w szczegóły poniższe foty zostały wykonane przez osobę trzymającą w ręku pierwszy raz tytułowy sprzęt.
Zostały wywołane także bez nadmiernego pochylenia się nad tematem - służyło to pobieżnemu przejrzeniu materiału.
Zdjęć nie numeruję - nie mają służyć ocenie.
Nazwijmy to prezentacją, która może przyda się komuś zastanawiającemu się nad spacerowym zestawem ze stajni Nikona.
Generalnie zaprezentowane zdjęcia są zrobione przy pomocy programu P, na 400 mm i w pełni otwartej przysłonie.

96916

96917

96918

96919

96920

96921

96922

96923

96924

96925

96926

96927

96928

96929

96930

96931

samek
20-06-2026, 16:01
Jest błąd - ostatnie foto (4 daniele) nie jest z tytułowego zestawu - to jest z180-600.

zbyk
20-06-2026, 17:08
Świetne przykłady! dzięki!

Bawiłeś się może w ejajowe odszumianie tych zdjęć? Wydaje mi się, że nie, a sporo by to pewnie podciągnęło. To co mi się nie podoba, to przejścia do nieostrości, takie jakieś mdłe. Pewnie kwestia f/8. Same ujęcia bardzo fajne, nawiasem mówiąc.

samek
22-06-2026, 07:51
...Bawiłeś się może w ejajowe odszumianie tych zdjęć?..

Nie. Po prostu wywołałem w ACR w szopie nie używając nadmiernie suwaczków.
Jedynie w przypadku 2 fotek z sarenkami (i poranne mgiełki tam są) „pochyliłem się” ciut więcej - ale bez przesady. Wczesnym bardzo rankiem były cykane - pamiętam bo akurat ja robiłem te fotki próbując aparatkę przed przekazaniem dziewczynie.