PDA

Zobacz pełną wersję : Dekielek na osłonę przeciwsloneczną



sokolnik
07-05-2026, 15:37
Cześć

Kojarzy ktoś czy można kupić dekielek na obiektyw ale taki zakładany na osłonę przeciwsłoneczną... :) ?
Widziałem coś takiego na YT, jakiś fotograf ślubny używał... Zdejmował osłonę i miał już obiektyw z założona osłoną przeciwsłoneczną... Przydałoby mi się coś takiego by nie zakładać za każdym razem osłony przeciwsłonecznej a jednocześnie mieć przekonanie o bezpieczeństwie obiektywu :)

Czy pozostaje drukarka 3D i specjalne zamówienie? :)

zbyk
07-05-2026, 17:45
Są do kupienia, widziałem gdzieś na necie, że gość do teleobiektywów zamiast kapturów właśnie dekle robił. Zmierz średnicę i wpisz w wyszukiwarkę, na pewno coś znajdziesz. Możesz nawet customowy grawer mieć :)

sokolnik
07-05-2026, 18:23
Są do kupienia, widziałem gdzieś na necie, że gość do teleobiektywów zamiast kapturów właśnie dekle robił. Zmierz średnicę i wpisz w wyszukiwarkę, na pewno coś znajdziesz. Możesz nawet customowy grawer mieć :)

nic takiego nie mogę znaleźć :/

pamiętam kiedyś miałem fisheye Samyanga i miał taki dekielek na obiektyw właśnie jak ten ze sklepu... to ja bym chciał takie coś zakładać na osłonę przeciwsłoneczną :D

https://dcfoto.pl/dekielek-do-obiektywu-samyang-75mm-135-umc-fish-eye-do-systemu-micro-43-p5206.html

andystar
07-05-2026, 18:52
Jaka osłona, do jakiego obiektywu?

Mam kilka drukarek 3D w razie jak sobie nie poradzisz.

sokolnik
09-05-2026, 17:20
Jaka osłona, do jakiego obiektywu?

Mam kilka drukarek 3D w razie jak sobie nie poradzisz.

Patrzcie jaki to dobry człowiek jest :) andystar

Wydrukowane, spakowane podobno już, paczkomat czeka na dostawę [emoji41]

mam nadzieję że będzie pasować :D


95710

zbyk
09-05-2026, 18:25
Szacun :)

sokolnik
13-05-2026, 15:09
No okazało się że nie pasuje :) za mała delikatnie... Ale będę chciał ją jakoś przypiłować albo podgrzać i rozciągnąć :D szkoda by się zmarnowała...

marekawo
13-05-2026, 17:11
Przecież nasz kolega z forum raftik robi super dekielki. Polecam, bardzo dobra jakość i pasuje do osłony czy obiektywu.

galvan
15-05-2026, 11:03
Na OLX jest oferta spersonalizowanych dekielków, może warto tam popytać - https://www.olx.pl/d/oferta/spersonalizowane-dekle-kapsle-do-teleobiektywow-nikon-canon-sony-CID99-ID19PaKj.html?reason=seller_listing

sokolnik
15-05-2026, 11:04
Na OLX jest oferta spersonalizowanych dekielków, może warto tam popytać - https://www.olx.pl/d/oferta/spersonalizowane-dekle-kapsle-do-teleobiektywow-nikon-canon-sony-CID99-ID19PaKj.html?reason=seller_listing

Już się pytałem :)

sokolnik
20-05-2026, 11:45
Jaka osłona, do jakiego obiektywu?

Mam kilka drukarek 3D w razie jak sobie nie poradzisz.Jest :) pasuje! Dzięki andystar
2ga osłona i pasuje już tak jak trzeba, najwyżej lekko podpiłuję, żeby osłony nie porysować [emoji41] albo się sama wyrobi :)

Dzieki bardzo!
95990

andystar
20-05-2026, 14:48
Osłona Nikona do Pleny jest tania.

sokolnik
20-05-2026, 15:13
Osłona Nikona do Pleny jest tania.Noo pensie tak w porównaniu do ceny obiektywu... Ale w sumie kawałek plastiku kosztuje na sklepie Nikona 239 zł pewnie plus wysyłka więc 250 zł za ten kawałek plastiku to nie jest tanio :)
Chyba że są jakieś zamienniki? :)