PDA

Zobacz pełną wersję : [ ... Smartfon ] Vivo X300 Ultra



MstrG
22-04-2026, 09:39
95355

Vivo X300 Ultra wszedł kilka dni temu do sprzedaży w Polsce w cenie zaczynającej się od 8499 zł. Smartfon z zestawem fotograficznym to z kolei wydatek aż 11 198 zł (9499 zł w promocji).
Telefon z tak rozwiniętym aspektem foto na nasz rynek wyszedł z pewną wadą - nie działał w nim aparat :D Albo aplikacja nie chciała się uruchomić, albo się zawieszała i wyłączała. Wyszła jednak stosunkowo szybko aktualizacja PD2547GF_EX_A_16.0.5.15.W30.V000L1.

Kamera przednia: 50 MP, f/2.5, 1/2.76"
Aparaty tylne:
200 MP, f/1.9, 1/1.12"
200 MP, f/2.7, 1/1.4", x3.7
50 MP, f/2.0, 1/1.28", 116˚

Platforma mobilna Snapdragon 8 Elite Gen 5
Procesor graficzny Adreno 840
System operacyjny Android 16 z OriginOS
Pamięć RAM 16 GB LPDDR5X
Pamięć wbudowana 1 TB UFS 4.1
Obsługa kart SD nie
Obsługa Dual SIM 2x nanoSIM + eSIM
Łączność bezprzewodowa 5G, WiFi 7, BT 6.0, NFC, IR
Łączność przewodowa USB-C 3.2
Rozmiar ekranu 6,82" AMOLED 144 Hz
Rozdzielczość ekranu 3168 x 1440 px
Klasa odporności IP68+IP69
Akumulator 6600 mAh
Ładowanie 100 W + Qi 40 W
Wymiary obudowy 163 x 76,8 x 8,2 mm
Waga urządzenia 232 g

recenzja:
https://www.purepc.pl/vivo-x300-ultra-recenzja-opinia-test-cena-specyfikacja


Dwa akcesoryjne, opracowane przez firmę Zeiss moduły teleobiektywów, które pozwalają na wydłużenie fizycznej ogniskowej aparatu do ekwiwalentu 200 lub nawet 400 mm.
95356


https://www.youtube.com/watch?v=e4AmN_8ihsA

RMC
22-04-2026, 10:12
Z jednej strony ciekawe. Możliwości ma dobre a i noszenia niewiele. Z drugiej nie przemawia do mnie wydać tyle na "telefon". Jako człowiek o staromodnych poglądach wolałbym jednak zakupić aparat z obiektywem.

andystar
22-04-2026, 10:31
Za połowę tej ceny (9499) kupiłem cztery korpusy SONY A6000 i dziesięć obiektywów stałoogniskowych do nich. W tym siedem z AF. Używam ich do fotografii turystycznej.

MstrG
22-04-2026, 15:03
Ja zdaję sobie sprawę z tego, że za tę cenę nawet można kupić nawet nowe FF + standard kit.
Uważam tylko, że jest to telefon, który łamie kolejną granicę, bo już jest stosunkowo popularny.

95360

95361

95362

95363

95364

95365

95366

OjTam
22-04-2026, 15:25
Właściwie z tej ceny 9.5k za zestaw można jeszcze trochę ściąć.
Dochodzi torba za 1gr. Do tego program odkupu czy bon za komentarz, lub zniżka na słuchawki/akcesoria, w zależności od sklepu.

Inna sprawa. Telefon zielony i czarny, a uchwyt, tylna ścianka i pasek srebrne/szare? Słabo, powiadam. xD

Ciekawe, czy jakiś obiektyw makro zrobią? Po mojemu aż się prosi...

RMC
23-04-2026, 14:24
Patrząc na zdjęcie jak to leży rozłożone - Te wszystkie ramki, rameczki, uchwyciki... musi być nieszczęście zgubić jakiś element podczas noszenia tego wszystkiego ze sobą :)

W sumie żeby to ze sobą tachać trzeba mieć jakąś torbę wracamy więc do punktu wyjścia, że wyjdzie podobnie jak nosić aparat. Aczkolwiek doceniam, że sprzęt i software w nim zawarte dają pewnie od razu super zdjęcie bez potrzeby późniejszej edycji.

Za jakieś 5 lat jak cena używanych zejdzie w dół będzie okazja sprawdzić :)

grissley
26-04-2026, 00:36
Ja mam poprzednika - X200 Ultra. Kosztował chyba mniej niż połowa tego co 300tka (ale chiński soft). Fajne bajery są w aparacie (typu wybierz sobie typ bokehu np). Ogólnie to tak się zastanawiam - 99% objętości smartfona to ekran, bateria, matryca i obiektywy. Elektronika odpowiadająca za przetwarzanie to prawie nic. Dołożenie tej całej logiki do bezluster i tych wszystkich bajerów SI to byłby zupełnie nowy produkt jeśli chodzi o możliwości. Zgaduję, że księgowi na to nie pozwalają...?

Ivy Mike
26-04-2026, 01:18
Tyle pieniędzy, tyle dodatków, a ciągle malutka matryca. Ale, skoro świat przegląda cały internet na 6 calach z hakiem to czemu by nie.