PDA

Zobacz pełną wersję : Ricoh GR IV Monochrome



cdc
15-01-2026, 09:59
https://ricohgr.eu/pl/products/ricoh-gr-iv-monochrome

Overview https://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/gr-4-mono/?utm_source=rim_top_mv&utm_medium=banner&utm_campaign=gr4mono

Features https://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/gr-4-mono/feature/

Specifications https://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/gr-4-mono/spec/


https://www.youtube.com/watch?v=VJbQGvokAOE



Cena 7699 zł
[RICOH GR IV: 5799 zł]


Porównałem ceny wersji Monochome ze zwykłymi.

Ricoh GR IV: 1500$
Ricoh GR IV Monochrome: 2200$ [+ 47%]

Leica Q3: 6735$
Leica Q3 Monochrom: 7790$ [+ 16%]

Leica M 11: 9000$
Leica M11 Monochrom: 9200$ [+ 2%]

Pentax K-3 III: 2000$
Pentax K-3 III Monochrome: 2200$ [+ 10%]

Ivy Mike
15-01-2026, 21:05
Trochę sobie ostrzyłem ząbki. Ale, lepiej bym tego nie ujął.


Ricoh GR IV: 1500$
Ricoh GR IV Monochrome: 2200$ [+ 47%]

Cieszę się, że mam kupiony w promocji <4000zł GRIII. Bardzo lubię filtr/preset czarno-biały :grin: Z oglądaniem recenzji poczekam na luźniejszy okres, choć domyślam się że matryca z K3 Mono, ale kurde, bez jaj.

cdc
15-01-2026, 23:55
Ricoh GR III znajdzie się w sprzedaży pod koniec marca 2019 r., a sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 3 899 PLN

https://www.optyczne.pl/13476-news-Ricoh_GR_III.html

andystar
16-01-2026, 17:32
Chyba sobie podobny zrobię. Będzie z mocowaniem E.

Ivy Mike
16-01-2026, 20:19
https://www.optyczne.pl/13476-news-Ricoh_GR_III.html
Ty masz jakieś spektrum (barw oczywiście), ale skoro administracja to toleruję to powiem tylko tyle, że nie śledzisz na bieżąco, bo kosztował parę stówek więcej niż w dniu premiery i prawie nie wpadał w promocje jeszcze zanim się GRIV pojawił.

cdc
10-03-2026, 19:35
studio scene

www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=ricoh_grivmonochrome&attr13_1=fujifilm_x100v&attr13_2=sony_a6700&attr13_3=pentax_k3iii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=160&attr16_1=160&attr16_2=200&attr16_3=100&attr126_3=1&normalization=full&widget=1003&x=-0.6362135326602333&y=0.3983682655946755

andystar
10-03-2026, 21:07
Mój monochrome będzie nie gorszy od tego Ricoh

mathu
10-03-2026, 21:12
94207

Jest tak dobry jak najlepsze FF w kolorze. Bije go tylko Leica Monochrom. Zaskakujące jak dużo światła zabierają filtry barwne.

cdc
11-03-2026, 11:13
Wypożycz bezpłatnie Ricoh GR i weź udział w konkursie


https://fotoplus.pl/wydarzenia/the-gr-way-konkurs-fotograficzny