RMC
07-01-2026, 11:49
Nie kojarzę czy było na forum. Na fali retronostalgii pojawiają się ostatnio różne sprzęty nawiązujące do złotych czasów fotografii ;)
Ostatnio pokazały mi się wytwory YASHICA FX-D. Są 3 modele: FX-D 100 / 300 / S300
https://www.yashica.com/fx-d-series
Tu, losowy test jaki czytałem :)
https://www.digitalcameraworld.com/cameras/digital-cameras/yashica-fx-d-300-review
Wprawdzie z testów i prezentacji plasuje się to bliżej podstawowych kompaktów (szkoda najbardziej braku RAW) ale kurcze... idea tych symulacji, wygląd sprzętu no nawet, nawet. Ciekawe. Jakby cena spadała jeszcze trochę w dół, może bym sobie kupił. Teraz kiedy chcę mieć jakikolwiek aparat ze sobą a nosić się mi nie chce :) to najczęściej zabieram ze sobą kompakt Casio więc myślę, że jakiegoś specjalnego spadku jakości to bym nie zauważył.
Yashica ma też w ofercie i klasyczne kompakty (seria City) ale to już chyba jeszcze większa ciekawostka.
A! no i "prawdziwego" analoga można sobie kupić :)
https://www.yashica.com/mf-2
Ostatnio pokazały mi się wytwory YASHICA FX-D. Są 3 modele: FX-D 100 / 300 / S300
https://www.yashica.com/fx-d-series
Tu, losowy test jaki czytałem :)
https://www.digitalcameraworld.com/cameras/digital-cameras/yashica-fx-d-300-review
Wprawdzie z testów i prezentacji plasuje się to bliżej podstawowych kompaktów (szkoda najbardziej braku RAW) ale kurcze... idea tych symulacji, wygląd sprzętu no nawet, nawet. Ciekawe. Jakby cena spadała jeszcze trochę w dół, może bym sobie kupił. Teraz kiedy chcę mieć jakikolwiek aparat ze sobą a nosić się mi nie chce :) to najczęściej zabieram ze sobą kompakt Casio więc myślę, że jakiegoś specjalnego spadku jakości to bym nie zauważył.
Yashica ma też w ofercie i klasyczne kompakty (seria City) ale to już chyba jeszcze większa ciekawostka.
A! no i "prawdziwego" analoga można sobie kupić :)
https://www.yashica.com/mf-2