BeatX
18-12-2025, 13:20
Witam,
Wiem że podobne tematy już istnieją tu na forum, ale raz że nie są zbyt aktualne a dwa, że moje wymagania są nieco inne.
Otóż szukam fotolabu z Polski, z możliwie najlepszą jakością odbitek w rozmiarze A2+ (40x60cm)
Cena odbitek, oraz termin realizacji nie mają znaczenia - ma być jakość 10/10 w każdym aspekcie. Po prostu top.
Nie zależy mi na egzotycznych papierach, zależy mi na pięknych kolorach ale przede wszystkim na oddaniu szczegółów na odbitkach XXL.
Nie po to człowiek wydaje tyle kasy na sprzęty, siedzi godzinami w LR nad przygotowywaniem zdjęć, żeby w ostateczności dostać średniej jakości wydruk.
A tak jest aktualnie w moim przypadku.
Korzystam od mniej więcej dwóch lat z fotolabu, który polecił mi po długiej rozmowie telefonicznej Maciej Taichman (https://www.youtube.com/@MaciejTaichman)
Ten fotolab miał mieć niby pro jakość odbitek, najlepsi w polsce itp.
No i w zasadzie nie miałem do tego labu jakiś większych uwag, do czasu aż nie zacząłem drukować u nich w rozmiarze A2+ (bo mniejsze odbitki wychodziły spoko)
Co tu dużo mówić.. no odbitki A2+ z tego labu to żyleta to to nie jest:
https://www.dpreview.com/forums/threads/my-opinion-and-thoughts-about-fujifilm-x-trans-v-40mpix-sensor.4746140/
Początkowo myślałem, że to może jest przez matrycę w moim X-H2 (że nie domaga przy takim rozmiarze wydruku), albo że ja coś źle robię przy eksporcie pliku do wywołania..
Ale tydzień temu zamówiłem w nphoto.com fotoalbum 30x30cm z portretami mojej żony (w formie prezentu pod choinkę) - dzisiaj odebrałem przesyłkę, rozpakowuję fotoalbum i dosłownie miałem opad szczęki gdy zobaczyłem jakość zdjęć na rozkładówkach.
Naprawdę całość robi kolosalne wrażenie.
Kolory to bajka, ale ostrość/ilość detali - po prostu powala na kolana. W końcu widzę tyle szczegółów na "odbitce" co na moim monitorze :)
Ciężko to przekazać słowami, to trzeba wziąć w rękę i samemu się przekonać.
No i teraz tak, wydrukowałem między innymi to zdjęcie jak widać na dwóch rozkładówkach (czyli fotka miała szerokość 60cm - tyle co dłuższy bok papieru A2+) i nawet pomimo faktu że plik miał rozdzielczość 26Mpix (zapomniałem go wysłać w pełnych 40Mpix), to i tak ostrość to żyleta.
92456
92457
92458
Nie wiem czy moje zdjęcia to oddadzą, ale uwierzcie mi na słowo że nawet nie ma do czego porównywać jeżeli chodzi o jakość odbitek z labu, z którego dotychczas korzystam.
To wygląda tak, jakby zdjęcie z tego labu były drukowane na zwykłej domowej drukarce atramentowej, a mydło jest takie jakby ktoś puścił do druku upscalowany plik z 8Mpix do rozmiaru A2+
Ja kiedyś drukowałem dziesiątki fotoalbumów z nphoto (wówczas jeszcze nazywali się "najlepsze foto") gdy zarabiałem na życie z foto do kotleta, i po prostu zapomniałem jak fantastyczne są te ich fotoalbumy.
No ale niestety nphoto nie mają w swojej ofercie odbitek 40x60cm.. dlatego szukam labu, który zapewniłby mi tak rewelacyjną jakość - ale samych odbitek.
Poleci ktoś coś?
Wiem że podobne tematy już istnieją tu na forum, ale raz że nie są zbyt aktualne a dwa, że moje wymagania są nieco inne.
Otóż szukam fotolabu z Polski, z możliwie najlepszą jakością odbitek w rozmiarze A2+ (40x60cm)
Cena odbitek, oraz termin realizacji nie mają znaczenia - ma być jakość 10/10 w każdym aspekcie. Po prostu top.
Nie zależy mi na egzotycznych papierach, zależy mi na pięknych kolorach ale przede wszystkim na oddaniu szczegółów na odbitkach XXL.
Nie po to człowiek wydaje tyle kasy na sprzęty, siedzi godzinami w LR nad przygotowywaniem zdjęć, żeby w ostateczności dostać średniej jakości wydruk.
A tak jest aktualnie w moim przypadku.
Korzystam od mniej więcej dwóch lat z fotolabu, który polecił mi po długiej rozmowie telefonicznej Maciej Taichman (https://www.youtube.com/@MaciejTaichman)
Ten fotolab miał mieć niby pro jakość odbitek, najlepsi w polsce itp.
No i w zasadzie nie miałem do tego labu jakiś większych uwag, do czasu aż nie zacząłem drukować u nich w rozmiarze A2+ (bo mniejsze odbitki wychodziły spoko)
Co tu dużo mówić.. no odbitki A2+ z tego labu to żyleta to to nie jest:
https://www.dpreview.com/forums/threads/my-opinion-and-thoughts-about-fujifilm-x-trans-v-40mpix-sensor.4746140/
Początkowo myślałem, że to może jest przez matrycę w moim X-H2 (że nie domaga przy takim rozmiarze wydruku), albo że ja coś źle robię przy eksporcie pliku do wywołania..
Ale tydzień temu zamówiłem w nphoto.com fotoalbum 30x30cm z portretami mojej żony (w formie prezentu pod choinkę) - dzisiaj odebrałem przesyłkę, rozpakowuję fotoalbum i dosłownie miałem opad szczęki gdy zobaczyłem jakość zdjęć na rozkładówkach.
Naprawdę całość robi kolosalne wrażenie.
Kolory to bajka, ale ostrość/ilość detali - po prostu powala na kolana. W końcu widzę tyle szczegółów na "odbitce" co na moim monitorze :)
Ciężko to przekazać słowami, to trzeba wziąć w rękę i samemu się przekonać.
No i teraz tak, wydrukowałem między innymi to zdjęcie jak widać na dwóch rozkładówkach (czyli fotka miała szerokość 60cm - tyle co dłuższy bok papieru A2+) i nawet pomimo faktu że plik miał rozdzielczość 26Mpix (zapomniałem go wysłać w pełnych 40Mpix), to i tak ostrość to żyleta.
92456
92457
92458
Nie wiem czy moje zdjęcia to oddadzą, ale uwierzcie mi na słowo że nawet nie ma do czego porównywać jeżeli chodzi o jakość odbitek z labu, z którego dotychczas korzystam.
To wygląda tak, jakby zdjęcie z tego labu były drukowane na zwykłej domowej drukarce atramentowej, a mydło jest takie jakby ktoś puścił do druku upscalowany plik z 8Mpix do rozmiaru A2+
Ja kiedyś drukowałem dziesiątki fotoalbumów z nphoto (wówczas jeszcze nazywali się "najlepsze foto") gdy zarabiałem na życie z foto do kotleta, i po prostu zapomniałem jak fantastyczne są te ich fotoalbumy.
No ale niestety nphoto nie mają w swojej ofercie odbitek 40x60cm.. dlatego szukam labu, który zapewniłby mi tak rewelacyjną jakość - ale samych odbitek.
Poleci ktoś coś?